Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Weselne fajerwerki narobiły szkód na ponad 20 tys. zł!

Weselne fajerwerki narobiły szkód na ponad 20 tys. zł!

policja1Odpalanie fajerwerków podczas wesel stało się bardzo popularne. Niewątpliwie o sporym szczęściu mogą mówić weselni goście podczas jednego z takich pokazów w Sieradzu, bo zapewne ani para młoda, ani weselnicy nie takich fajerwerków się spodziewali!

 

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia do jakiego doszło 16 czerwca około godziny 23 w jednym z lokali gastronomicznych w Sieradzu. W trakcie weselnej zabawy postanowiono zrobić pokaz odpalania fajerwerków. Do pokazu przygotowana była jedna zakupiona na jednym z portali aukcyjnych kilkudziesięciu kilogramowa paczka, w skład której wchodziło ponad 200 fajerwerków. Niestety, odpalone fajerwerki nie wystrzeliły w górę tylko eksplodowały na ziemi. W wyniku eksplozji uszkodzeniu uległy stojące w pobliżu trzy samochody, w tym jeden autobus. Wstępnie straty oszacowano na ponad 20 tysięcy złotych. Pomimo groźnie wyglądającej sytuacji nikt z gości weselnych nie ucierpiał. Prawdopodobną przyczyną eksplozji naziemnej mogło być nieumiejętne odpalenia lub wadliwe wykonanie fajerwerków.

Policja przypomina, że odpalanie sztucznych ogni wiąże się ze sporym ryzykiem. Dlatego też zawsze przed odpalaniem trzeba przeczytać instrukcję obsługi, zobaczyć czy ma odpowiedni certyfikat, a także sprawdzić okres gwarancji. Ponadto przypomina, aby towar kupować w sprawdzonych, legalnych źródłach dystrybucji. Oczywiście podczas odpalania należy również wybrać odpowiednie miejsce, które to powinno być oddalone od zabudowań. zapewnić odpowiednią odległość od potencjalnych widzów.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDiabeł, kobieta i sukienka

- Grażynko, ta sukienka kosztowała kroci! Nie stać nas na takie wydatki! Dlaczego ją kupiłaś? - pyta mąż żony.
- Kochanie, tak jakoś wyszło... Diabeł mnie podkusił. Tak wyraźnie szeptał mi do ucha: kup ją, kup ją, wyglądasz w niej świetnie!
- Nie mogłaś mu powiedzieć, żeby sobie poszedł precz?
- Mówiłam, mówiła wiele razy. I nawet odszedł, ale...
- Jakie ale...?
- Odszedł kawałek, ale odwrócił się nagle i powiedział, że... z daleka wyglądam w niej jeszcze lepiej?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u