Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Piotr Niedźwiecki, prezydent Zduńskiej Woli kolejny rok z rzędu bez absolutorium!

Piotr Niedźwiecki, prezydent Zduńskiej Woli kolejny rok z rzędu bez absolutorium!

niedxwieckiW piątek, 22 czerwca na ostatniej przed wakacyjną przerwą sesji absolutoryjnej spotkali się radni miejscy ze Zduńskiej Woli. Drugi rok z rzędu Piotr Niedźwiecki, prezydent miasta (na zdjęciu od prawej) nie dostał od radnych absolutorium!

Tym razem jednak głosy radnych były podzielone, choć rok temu zagłosowali w tej sprawie jednogłośnie, wskazując na powody swej decyzji na fiasko "okrągłego stołu" z lipca 2016 roku, kiepski nadzór nad spółkami i totalny brak współpracy z radnymi. Za udzieleniem absolutorium teraz, w 2018 roku zagłosowało zaledwie 4 radnych. Z Klubu PO. Od głosu wstrzymało się dwoje niezależnych. Za nie udzieleniem Niedźwieckiemu absolutorium na końcówce tej kadencji zagłosowało 11 radnych z Klubu PiS i to ostatecznie przeważyło, że prezydent Zduńskiej Woli został źle skwitowany za poprzedni rok.

Ponownie i teraz radni wytykali Niedźwieckiemu zły zarząd nad spółkami właścicielskimi i brak udziału w sesjach. Nie przekonała ich nawet pozytywna ocena z wykonania budżetu wydana przez Regionalną Izbę Obrachunkową. W kuluarach podczas sesji mówiono, że ciężko dać zaufanie prezydentowi, nad którym teraz ciąży Temida, w związku z toczącą się od końca maja sprawą za nadużycia urzędnicze (więcej na: --> http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8071-30-maja-rozpocznie-si-proces-prezydenta-zduskiej-woli; https://mojazdunia.pl/kto-skladal-falszywe-zeznania/#).

Prezydent - wcześniej omijający niemal przez rok sesje miejskie wielkim łukiem - na tej, czerwcowej był obecny. Ale... tylko podczas początkowych obrad. Kiedy doszło do wręczenia medalu Zasłużony dla Miasta Zduńska Wola orioniście ks. Krzysztofowi Misiowi. Potem - na wiele godzin - przed głosowaniem nad absolutorium już w niej nie uczestniczył. Radni nie kryją, że to był kolejny pokaz lekceważenia Rady Miasta przez Niedźwieckiego. I zwłaszcza ci z PiS nie mają sobie nic do zarzucenia w kwestii ostatecznego głosowania. Z kolei Piotr Niedźwiecki na swoim profilu dodał dzień po sesji 23 bm. wpis /pisownia oryginalna/ : "Radnym PO, którzy głosowali zgodnie z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej za udzieleniem absolutorium dziękuję. Politykom PIS, którzy niemal przez dwa lata blokowali budowę nowych bloków, basenu i od czasu oderwania ich od stołków robią wszystko, by spowolnić rozwój Zduńskiej Woli po prostu współczuje, bo stało się z nimi coś bardzo złego "

KaMi S

Co mówi ustawa o odwołaniu prezydenta, który nie dostał absolutorium i jakie są tego konsekwencje: --> http://www.wspolnota.org.pl/aktualnosci/aktualnosc/konsekwencje-nieudzielenia-absolutorium-1

PODOBNE W REGIONIE. KTO DOSTAŁ M.IN. W OSTATNICH DNIACH ABSOLUTORIUM:
- Dostał burmistrz Błaszek Karol Rajewski
- Dostał wójt gminy Zduńska Wola, Henryk Staniucha
- Dostał starosta powiatu zduńskowolskiego Wojciech Rychlik
- Dostał prezydent Sieradza Paweł Osiewała
- Dostał wójt gminy Zapolice Witold Oleszczyk
- Dostał burmistrz Szadku Arkadiusz Ławniczak
- Dostała Teresa Wesołowska, starosta powiatu łaskiego
- Dostał Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego
- Dostał Gabriel Szkudlarek, burmistrz Łasku
- Dostał Mariusz Bądzior, starosta sieradzki.

Zebrał KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDiabeł, kobieta i sukienka

- Grażynko, ta sukienka kosztowała kroci! Nie stać nas na takie wydatki! Dlaczego ją kupiłaś? - pyta mąż żony.
- Kochanie, tak jakoś wyszło... Diabeł mnie podkusił. Tak wyraźnie szeptał mi do ucha: kup ją, kup ją, wyglądasz w niej świetnie!
- Nie mogłaś mu powiedzieć, żeby sobie poszedł precz?
- Mówiłam, mówiła wiele razy. I nawet odszedł, ale...
- Jakie ale...?
- Odszedł kawałek, ale odwrócił się nagle i powiedział, że... z daleka wyglądam w niej jeszcze lepiej?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u