Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zgnilec opanował pszczoły z Dobrej

Zgnilec opanował pszczoły z Dobrej

zgnilecuniejowuwagaNa terenie gminy Dobra pod Uniejowem zlokalizowano ognisko choroby: amerykański zgnilec pszczół. W związku z tym Powiatowy Lekarz Weterynarii w Poddębicach wydał Rozporządzenie nr 1/2018 z dnia 20 czerwca 2018 roku w sprawie określenia obszaru zapowietrzonego, sposobu oznakowania i wprowadzenia zakazów oraz nakazów na tym obszarze.

Treść rozporządzenia: https://uniejow.pl/wp-content/uploads/2018/06/Tre%c5%9b%c4%87-rozporzadzenia.pdf
Znikomy fragment tego obszaru przebiega przez Gminę Uniejów. Jak podaje Powiatowy Lekarz Weterynarii w Poddębicach, to bardzo groźna choroba pszczół, która jednak nie zagraża ludziom bezpośrednio, natomiast może powodować trudności z zapylaniem roślin na terenach sadowniczych i ogrodniczych. Nie dość, że susza, to jeszcze zgnilec!

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u