Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Trzy łaskie boćki czekają na FB na swoje imiona!

Trzy łaskie boćki czekają na FB na swoje imiona!

wybieramylaskInternauci mogą wybrać imiona dla trójki łaskich boćków., które w tym sezonie wykluły się w gnieździe na kominie łaskiej oczyszczalni. Wojtek- bociani ojciec wraz z partnerką doczekali się czterech jaj. I potem czterech piskląt.

Jedno jednak, to najmłodsze zostało przez dorosłe boćki odrzucone (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8339-tragiczny-los-najmodszego-bociana-w-askim-gniedzie; http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8310-bociania-rodzina-z-asku-w-komplecie ).

Bociany, jak podejrzewają ornitolodzy, ze względu na suszę postawiły na przeżycie, tych wcześniejszych, zdrowszych, mocniejszych, które miały większą szansę przeżycia! Choć to dla wielu internautów było bolesną wiadomością, tak dzieje się w świecie natury! A pozostałe przy życiu trzy boćki rosną jak na drożdżach! Lada moment powinny opuszczać samodzielnie gniazdo! Ale wcześniej będą zaoobrączkowane, a i trzeba im nadać imiona! Termin zgłoszeń mija 25 czerwca! Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w zabawie "imiennej" zapraszamy na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/LaskieBociany/photos/a.344763035561505.72691.336059619765180/1713317192039409/?type=3&theater

Zasady:
- proponowane imiona zamieszczać należy w komentarzu na FB
- zwyciężą, jak to już jest tradycją łaskich boćków
- trzy imiona, które otrzymają najwięcej "lajków".
26 czerwca (we wtorek) ogłoszone zostaną zwycięskie imiona!

KaMi S

Rozwój boćków z Łasku można całą dobę podglądać na: -->http://www.bociany.lask.pl/index.php

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u