Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Prezent na urodziny Królewiaka? Wykreślony z Rady Nadzorczej MSC!

Prezent na urodziny Królewiaka? Wykreślony z Rady Nadzorczej MSC!

okragly23Można by było powiedzieć, że Piotr Niedźwiecki, prezydent Zduńskiej Woli zrobił brzydki prezent Ireneuszowi Królewiakowi na 60. urodziny (na zdjęciu pierwszy od prawej - arch. siewie.tv ; http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5748-qokrgy-sto-w-zduskiej-woliq-na-okrgo)! A te będzie działacz Solidarności, ponoć z nią związany już od 1980 roku (http://www.encysol.pl/wiki/Ireneusz_Kr%C3%B3lewiak ) obchodzi bo 25 czerwca! Nic z tych rzeczy! Złośliwości, w tym, że Niedźwiecki je popełnił jako Zgromadzenie Wspólników Rady Nadzorczej Miejskich Sieci Cieplnych w Zduńskiej Woli raczej nie było. Jedynie to, że prezydent w końcu zastosował prawo i dał wyjście z twarzą absolwentowi Technikum Samochodowego w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Sieradzu z roku 1976, czyli Królewiakowi.

On sam bowiem, choć głośno od początku roku 2017 o jego wykształceniu nie wyższym jak wymagają przepisy i co kolidowało z nowymi zapisami prawa. Królewiak jednak przez niemal półtora roku trzymał się tej funkcji. Nie chciał się podać jednak do dymisji z funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej zduńskowolskiego MSC. Pomógł mu wreszcie prezydent Zduńskiej Woli. Choćby z tego względu, że nie rekomendował go, jak to bywało w latach poprzdnich na to stanowisko. A powodem były m.in. zmiany prawne dotyczące członków Rad Nadzorczych i obawa, że oponenci prezydenta po raz kolejny - a rzut beretem do jesiennej kampanii samorządowej - taki stan rzeczy wykorzystają przeciwko właśnie niemu.

I już pewnie doskonale zdaje sobie sprawę, że jako Zgromadzenie Wspólników jest odpowiedzialny za wszystkie miejskie spółki. Zwłaszcza, że od 1 stycznia ubiegłego roku obowiązują nowe przepisy dotyczące członków rad nadzorczych i spółek komunalnych. Do rady nadzorczej może zostać powołana osoba, która posiada wykształcenie wyższe, odpowiedni pięcioletni staż pracy i spełnia jeden z dodatkowych warunków np. posiada stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych, prawnych, technicznych, tytuł adwokata, radcy prawnego lub biegłego rewidenta.

Prezydent też pewnie doskonale orientuje się w kwestii złej sytuacji w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji w Zduńskiej Woli, gdzie pracownicy zgłaszali m.in. mobbing ze strony właśnie Ireneusza Królewiaka, jako kierownika do spraw transportu (o tej sprawie więcej na: )--> http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7333-czy-kierownik-ze-zduskowolskiego-mpk-mobbinguje-pracownikow-spraw-bada-prokuratura; http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6749-pose-rzymkowski-bdzie-interweniowa-w-sprawie-mobbingu-w-mpk). Ponadto już kilkakrotnie w tej kadencji radni z Klubu PiS zwracali prezydentowi uwagę, że Królewiak będąc przewodniczącym RN w MSC był także członkiem RN w Spółdzielni Mieszkaniowej Lokator w Zduńskiej Woli. Nieoficjalnie siewie.tv pozyskało informację, że i z tej rady Królewiak ma być już wkrótce usunięty ze względu na nowe przepisy.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u