Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności MPWiK w Zduńskiej Woli zainwestował niemal milion w nowoczesny sprzęt do obsługi sieci kanalizacyjnych

MPWiK w Zduńskiej Woli zainwestował niemal milion w nowoczesny sprzęt do obsługi sieci kanalizacyjnych

wozmpwikezdnowyMiejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli - jak informuje na swej stronie Urząd Miasta Zduńska Wola - buduje nowe odcinki sieci kanalizacyjnych na przykład obecnie na ul. Łaskiej czy Henrykowskiej, a z drugiej strony inwestuje w nowoczesny sprzęt do ich obsługi. Spółka zakupiła właśnie samochód wielofunkcyjny, który może służyć do udrażniania sieci kanalizacyjnych, do ich monitorowania, ale również do wywozu nieczystości z miejskich szamb.

- Lawinowo wzrasta liczba klientów, jeśli chodzi o odbiór z szamb - twierdzi prezes MPWiK Sp. z o.o. w Zduńskiej Woli, Grzegorz Szmyt. - Przybywa nam także klientów z sąsiednich gmin, rynek usług w tym zakresie rośnie, dlatego ten zakup bardzo nas cieszy, a pracownicy z niecierpliwością czekają na jego przekazanie. Już od 22 czerwca nowy sprzęt służy mieszkańcom - podkreśla. MPWiK zakupił samochód za 967 tys. zł. Pojazd ma dwa zbiorniki, na wodę i na osady stałe. Służy przede wszystkim do udrażniania sieci kanalizacyjnych, stąd specjalistyczne dysze do wycinania m.in. korzeni drzew, które zarastają sieć kanalizacyjną. Dysponuje również niezbędnymi narzędziami do monitorowania sieci kanalizacyjnej. Spółka do tej pory miała dwa tego typu samochody, pierwszy z 1991 roku, a drugi z 2003.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u