Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności „Dwa serduszka, cztery oczy”, melodia z "Zimnej wojny" będzie odśpiewana na tysiąc głosów w Zduńskiej Woli!

„Dwa serduszka, cztery oczy”, melodia z "Zimnej wojny" będzie odśpiewana na tysiąc głosów w Zduńskiej Woli!

35648724_10209796227901014_6059391658502389760_nTo będzie wyjątkowe, niepowtarzalne wydarzenie podczas tegorocznego IX Międzynarodowego Festiwalu „Folklor Świata” w Zduńskiej Woli. Jakiego jeszcze w mieście, powiecie, a nawet regionie łódzkim nie było! Mowa o wykonaniu motywu przewodniego filmu „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego - zdobywcy tegorocznej Złotej Palmy w Cannes! Wykonanie, jakiego pewnie świat jeszcze nie widział! „Dwa serduszka, cztery oczy” zaśpiewają uczestnicy Festiwalu „Folklor Świata”. Będzie to śpiew wspólny na tysiąc, a może i na więcej głosów. Zaśpiewają ją wspólnie Polacy, Węgrzy, Turcy, Macedończycy, Ukraińcy. Ale zaśpiewać z nimi może każdy, nie tylko uczestnicy Festiwalu!

 

Ludowa piosenka Miry Zimińskiej - Sygietyńskiej (tekst) i Tadeusza Sygietyńskiego (opracowanie muzyczne), założycieli Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze" zostanie wykonana przez ponad 300 osób z zespołów folklorystycznych uczestniczących w zmaganiach festiwalowych. Wspólne śpiewanie hitu z „Zimnej wojny” odbędzie się w niedzielę, 1 lipca ok. godz. 16, podczas Koncertu Galowego. Chór na tysiąc i więcej głosów poprowadzi Aleksandra Kopp, przewodnicząca festiwalowego jury.

Ta wieloletnia dyrygent i kierownik chóru „Mazowsze” podczas kręcenia filmu uczyła m.in. Joannę Kulig (ekranową Zulę) ludowego śpiewu, a Tomasza Kota (w filmie grał Wiktora) dyrygowania. Organizatorzy festiwalu (Powiatowe Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli), dowiedziawszy się o udziale Aleksandry Kopp w spektakularnym sukcesie „Zimnej wojny” poprosili ją o pomoc w wyjątkowym uhonorowaniu zdobywcy Złotej Palmy za film, w którym króluje ludowizna. Pani Ola- bo tak mówi się o niej na „Folklorze Świata”- nie zastanawiała się ani chwili. Przyjedzie do Zduńskiej Woli i pokieruje śpiewakami!

W sobotę (30 czerwca), w godz. 15.30-16.30, Aleksandra Kopp przećwiczy „Dwa serduszka, cztery oczy” z wielokulturową i wielojęzyczną grupą uczestników festiwalowych zmagań. W próbach na otwartej scenie i wokół niej może jednak wziąć udział każdy. Organizatorzy zapraszają zduńskowolan i mieszkańców regionu do tego przedsięwzięcia! Regionalne chóry, zespoły muzyczne, a także amatorów, którzy po prostu lubią śpiewać. Liczą na wykonanie utworu na tysiąc, a nawet więcej głosów. To zaplanowane jest w niedzielę (1 lipca) i ma poprzedzić festiwalową Galą. Publiczność także otrzyma tekst, by przyłączyć się do wykonania!

- Pani Ola przećwiczy z chętnymi do śpiewania co najmniej dwa razy wspólny śpiew, po czym nastąpi wykonanie dedykowane polskim zdobywcom Złotej Palmy w Cannes, wspaniałym twórcom filmu, którego piękną osnową jest właśnie ludowizna, a ten klimat doskonale wpisuje się w tradycje naszego zduńskowolskiego festiwalu - zaznacza Joanna Jarosławska, dyrektorka Powiatowego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli.

Przypominamy, że tegoroczny, dziewiąty już Festiwal Folklor Świata rozpocznie się w Zduńskiej Woli 29 czerwca. Podobnie jak w poprzednich ośmiu edycjach zainauguruje go właśnie tego dnia przemarsz uczestników przez miasto (ok. godz. 14). Festiwalowe zmagania potrwają do 1 lipca (szczegóły na plakacie). Warto też pamiętać, że inicjatorką tego festiwalu przed 9 laty była Maria/Majka Donat, ówczesna dyrektorka Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury "Na Pięterku". Teraz jej pomysł kontynuuje jej następczyni Joanna Jarosławska. Dodajmy, że pani Joanna wygrała właśnie konkurs na kierowanie powiatową placówką na kolejne 5 lat.

KaMi S

Tym, którzy już chcieliby wziąć udział w wydarzeniu podajemy już tekst piosenki:
Dwa serduszka cztery oczy łojojoj
Co płakały we dnie w nocy łojojoj
Czarne oczka co płaczecie, że się spotkać nie możecie
Że się spotkać nie możecie, łojojoj

Mnie matula zakazała łojojoj
Żebym chłopca nie kochała łojojoj
Starzy o miłości mają, młodym kochać zabraniają
Młodym kochać zabraniają łojojoj

Kiedy chłopiec Boże miły łojojoj
I któż by miał tyle siły łojojoj
Kamienne by serce było, żeby chłopca nie lubiło
Żeby chłopca nie lubiło łojojoj

Mnie matula zakazała łojojoj
Żebym chłopca nie kochała łojojoj
A ja chłopca hac! za szyję, będę kochać póki żyję
Będę kochać póki żyję łojojoj

Podobne:
https://www.youtube.com/watch?v=ctrO5GV_te0

https://www.youtube.com/watch?v=UJzdbU_pT58

Kami S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u