Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zestawy medyczne dla strażaków ochotników

Zestawy medyczne dla strażaków ochotników

sieradzOchotnicze Straże Pożarne w Sieradzu, Sieradzu - Monicach, Sieradzu - Męce i w Męckiej Woli zostaną wsparte zestawami ratownictwa medycznego w skład których wejdą torba ratownicza, nosze typu deska, szyny. Dodatkowo OSP Sieradz otrzyma automatyczny defibrylator zewnętrzny. Zakupione wyposażenie pozwoli na udzielanie poszkodowanym w miejscu zdarzeń pierwszej pomocy medycznej, jeszcze przed przybyciem pogotowia ratunkowego.

 

Jak nas poinformował Michał Sitarek z Referatu promocji UM w Sieradzu, zadanie współfinansowane jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Łączna wartość wyposażenia wyniesie ponad 30.600 zł, z czego Miasto Sieradz jest zobowiązane zabezpieczyć jedynie 306 zł. Ponadto od marszałka województwa łódzkiego Sieradz pozyskał środki na zakup cylindra rozpierającego dla OSP na Krakowskim Przedmieściu. Cylinder kosztuje 22 tysiące, z czego 18 tys. daje Urząd Marszałkowski a 4 tysiące dokłada UM.Cylinder będzie wykorzystywany do prowadzenia wszelkich działań w zakresie ratownictwa technicznego, podczas usuwania skutków wypadków drogowych, katastrof budowlanych lub kolejowych na terenie miasta Sieradza.Zakupiony będzie jeszcze w tym roku.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u