Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zestawy medyczne dla strażaków ochotników

Zestawy medyczne dla strażaków ochotników

sieradzOchotnicze Straże Pożarne w Sieradzu, Sieradzu - Monicach, Sieradzu - Męce i w Męckiej Woli zostaną wsparte zestawami ratownictwa medycznego w skład których wejdą torba ratownicza, nosze typu deska, szyny. Dodatkowo OSP Sieradz otrzyma automatyczny defibrylator zewnętrzny. Zakupione wyposażenie pozwoli na udzielanie poszkodowanym w miejscu zdarzeń pierwszej pomocy medycznej, jeszcze przed przybyciem pogotowia ratunkowego.

 

Jak nas poinformował Michał Sitarek z Referatu promocji UM w Sieradzu, zadanie współfinansowane jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Łączna wartość wyposażenia wyniesie ponad 30.600 zł, z czego Miasto Sieradz jest zobowiązane zabezpieczyć jedynie 306 zł. Ponadto od marszałka województwa łódzkiego Sieradz pozyskał środki na zakup cylindra rozpierającego dla OSP na Krakowskim Przedmieściu. Cylinder kosztuje 22 tysiące, z czego 18 tys. daje Urząd Marszałkowski a 4 tysiące dokłada UM.Cylinder będzie wykorzystywany do prowadzenia wszelkich działań w zakresie ratownictwa technicznego, podczas usuwania skutków wypadków drogowych, katastrof budowlanych lub kolejowych na terenie miasta Sieradza.Zakupiony będzie jeszcze w tym roku.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZaskakujące powitanie...

Mąż wraca do domu z pracy później niż zwykle.
Po cichu otwiera drzwi i wchodzi do sypialni.
Co widzi? Spod kołdry wystają cztery nogi zamiast dwóch.
Zdenerwowany bierze kij bejsbolowy zza drzwi i wali nim w kołdrę.
Po tak wyczerpującym zadaniu idzie do kuchni, żeby się czegoś napić.
Wchodzi, patrzy a tam siedzi jego żona i czyta gazetę i mówi:
- Cześć kochanie, przyjechali dziś Twoi rodzice i położyłam ich w naszej sypialni. Mam nadzieję, że już się przywitałeś...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u