Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kolejny noworodek w "Oknie życia'' w Wieluniu

Kolejny noworodek w "Oknie życia'' w Wieluniu

oknozyciaJak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, po raz kolejny potwierdziła się słuszność istnienia w Wieluniu tak zwanego „Okna życia”.. Wczoraj. 28 bm. został tam pozostawiony noworodek.

 

- 28 czerwca dyżurny wieluńskiej komendy został poinformowany telefonicznie, że około 20.40 w „Oknie życia” zgromadzenia sióstr opieki społecznej pod wezwaniem św. Alberta pozostawiony został noworodek płci żeńskiej. Noworodek nie posiadał żadnych obrażeń ciała. Jak wynika z przeprowadzonego badania lekarskiego, dziecko było w stanie ogólnym dobrym. Obecnie noworodek przebywa w wieluńskim szpitalu. Zgodnie z założeniami „Okno życia” daje matkom, zarówno tym, które nie mogą bądź z jakiejś przyczyny nie chcą opiekować się noworodkiem, anonimowe i bezpieczne pozostawienie swojego dziecka. Takim matkom nie grozi odpowiedzialność karna. - mówiła w RZW rzeczniczka prasowa KPP w Wieluniu, Katarzyna Grela. W całej Polsce działa ponad 60 „Okien życia”. To w Wieluniu funkcjonuje od 2010 roku.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u