Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Uratowali życie starszej kobiecie

Uratowali życie starszej kobiecie

policja2W piątek 29 czerwca około godziny 18 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Daszyńskiego w tym mieście w jednym z mieszkań na trzecim piętrze starsza kobieta wzywała pomocy. Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci.. Na miejscu dowiedzieli się, że kilkanaście minut wcześniej z balkonu słychać było wołanie o pomoc starszej kobiety. Krzyki dochodziły z jednego z mieszkań na trzecim piętrze.

 

Policjanci pobiegli do jej mieszkania. Pomimo pukania i dzwonienia do drzwi nikt jednak im nie otworzył. Sąsiedzi potwierdzili, że zamieszkuje tam samotnie starsza, schorowana kobieta w wieku ponad 80 lat. Dodali, że starsza pani praktycznie nie wychodzi z mieszkania i odwiedza ją jedynie opiekunka. Ponieważ odgłosy dobiegające zza drzwi były bardzo niepokojące, funkcjonariusze poprosili dyżurnego o wezwanie karetki pogotowia i straży pożarnej. Nie czekając na przyjazd wsparcia jeden z policjantów pobiegł do sąsiedniej klatki schodowej i wszedł na trzecie piętro. Liczył, że przez jeden ze znajdujących się na tym samym piętrze balkon zdoła dotrzeć do staruszki. Jednak i tu nikt nie otworzył. Nie zrażając się tym postanowił próbować dalej. W końcu drzwi otworzył lokator, którego balkon znajdował się nieco dalej, ale na tym samym piętrze co balkon kobiety. Narażając swoje życie policjant pokonywał kolejne barierki, aż dotarł do leżącej na podłodze kobiety. Jej twarz skierowana była na podłogę i widać było, że ma ona duże trudności z oddychaniem. Nie można z nią było nawiązać kontaktu. Funkcjonariusz położył na pół przytomną kobietę na boku umożliwiając jej lepsze oddychanie,. Chwilę później przyjechało pogotowie ratunkowe któremu policjanci przekazali chorą staruszkę.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDiabeł, kobieta i sukienka

- Grażynko, ta sukienka kosztowała kroci! Nie stać nas na takie wydatki! Dlaczego ją kupiłaś? - pyta mąż żony.
- Kochanie, tak jakoś wyszło... Diabeł mnie podkusił. Tak wyraźnie szeptał mi do ucha: kup ją, kup ją, wyglądasz w niej świetnie!
- Nie mogłaś mu powiedzieć, żeby sobie poszedł precz?
- Mówiłam, mówiła wiele razy. I nawet odszedł, ale...
- Jakie ale...?
- Odszedł kawałek, ale odwrócił się nagle i powiedział, że... z daleka wyglądam w niej jeszcze lepiej?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u