Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności FOLKLOR ŚWIATA KRÓLOWAŁ W ZDUŃSKIEJ WOLI /FOTORELAJCA/

FOLKLOR ŚWIATA KRÓLOWAŁ W ZDUŃSKIEJ WOLI /FOTORELAJCA/

36439033_2130638470501250_2405209547212849152_nOd piątku 29 czerwca do niedzieli 1 lipca odbywał się w Zduńskiej Woli IX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FOLKLOR ŚWIATA. Rozpoczął się pokazem tańców i śpiewów ponad 300 uczestników, reprezentujących 13 zespołów folkowych z Turcji, Mołdawii, Ukrainy, Węgier i różnych zakątków Polski na ulicach Zduńskiej Woli.

 

Warto podkreślić, że na tegoroczny festiwal gospodarz wydarzenia Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski wdział po raz pierwszy zamiast garnituru przaśną, ludową koszulę! Nie zabrakło podczas barwnego przemarszu także reprezentacji gospodarzy. To Zespół Pieśni i Tańca "Zduńskowolanie", w którego szeregach wystąpili najmłodsi, liczący zalewie po 7-9 lat chłopcy i dziewczęta! Podczas Festiwalu uczestnicy oraz publiczność odśpiewali wspólnie pod kierunkiem Aleksandry Knopp melodię „Dwa serduszka, cztery oczy”, główny motyw muzyczny filmu "Zimna wojna". Pani Ola, związana z Zespołem Pieśni i Tańca MAZOWSZE, była także przewodniczącą festiwalowego jury. A to postanowiło przyznać następujące nagrody:

Kategoria wiekowa do 15 lat:
I nagroda (1,5 tys. zł) - Kud Ilinden z Macedonii
II nagroda (1 tys. zł) - Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej z Kutna
III nagroda (800 zł) - Kwiaty Pokucia z Ukrainy wyróżnienie (500 zł) - Zespół Pieśni i Tańca "Wolanie" z Raniżewa.

Kategoria wiekowa powyżej 15 lat:
I nagroda (1,5 tys.zł) - Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kultnowskiej z Kutna - grupa starsza
II nagroda (1 tys. zł) - Zespół Pieśni i Tańca "Kalina" z Domaniewic
III nagroda (800 zł) - Zespół Regionalny "Mietniowiacy" z Wieliczki wyróżnienie (500 zł) - Zespół Pieśni i Tańca Zduńskowolanie.

Grand Prix (2,5 tys. zł) w tym roku zdobył zespół Csasta Folk Dance Company z Węgier.

Filmy z Folkloru Świata można obejrzeć na:
https://www.facebook.com/zbigniew.rudecki?hc_ref=ARRqdcVq6xqNTpJQaIBxMJxrXMCIXt9dSg9TDzyo2kpdFDDhciydgWhbYffmh6GlcME&fref=nf

KaMi S

Fot. arch. PCKSiR, Joanna Pwłowska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u