Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zadzim zaprasza na swoje święto

Zadzim zaprasza na swoje święto

36271710_915975971906901_6281585821556408320_nStowarzyszenia Przyjaciół Zadzimia zaprasza na Dzień Zadzimia, który odbędzie się w niedzielę 8 lipca od godz. 16 obok siedziby Stowarzyszenia, w centrum tej osady.

Wydarzenie to organizowane jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zadzimia już po raz trzeci. Pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku, stanowiąc część projektu pn. "Prezentacja dorobku kulturowego Zadzimia i okolic", dofinansowanego przez Zarząd Województwa Łódzkiego. Dzień Zadzimia okazał się wielkim sukcesem i zdobył uznanie, zarówno wśród jego uczestników, jak również członków lokalnej społeczności.
- Idąc za ciosem, postanowiliśmy kontynuować to przedsięwzięcie, organizując je własnymi siłami w roku ubiegłym - informuje nas Jadwiga Lewandowska, prezes Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Zadzimia. - Główna idea Dnia Zadzimia opiera się na założeniu, że to mieszkańcy są najlepszą wizytówką swych małych ojczyzn i ich najlepszą promocją. Do udziału w przedsięwzięciu, wzorowanym nieco na popularnych w ostatnich latach dniach miast i gmin, zamiast wielkich sław zaprosiliśmy mieszkańców Zadzimia i okolic, którzy mogą pochwalić się różnorodnymi talentami i tworzą nasz dorobek kulturowy.
- Podczas trzeciej edycji Dnia Zadzimia w sposób szczególny pragniemy nawiązać do przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania Niepodległości, akcentując ten wątek w występie działającego przy stowarzyszeniu Kabaretu "Pan tu nie stał". Ponadto, wzorem lat ubiegłych nie zabraknie popisów wokalnych - swój udział potwierdziły zespoły: "Kaliny" z Ralewic i Rzeczycy, "Koniczynki" z Bogucic, "Małyńskie Nutki", a także soliści: Katarzyna Magdziak, Karina Kiejnich, Jakub Magdziak. W tym roku po raz pierwszy przewidziany został także gościnny występ grupy wokalnej spoza terenu Gminy Zadzim, jednakże do ostatniej chwili nie ujawniamy szczegółów - dodaje Jadwiga Lewandowska.

W trakcie imprezy uczestnicy będą mieli również okazję zwiedzić Izbę Regionalną, umiejscowioną w siedzibie organizacji oraz wystawę prac lokalnych twórców, m.in. Ryszarda Kowalczyka, Ewy Słodzińskiej czy Waldemara Skrobirandy. Na zakończenie zaplanowano zabawę taneczną, którą uświetni Grupa Muzyczna "Brothers".

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRiposta menela

Menel spotyka kobietę na ulicy i uprzejmie zagaduje:
- Szanowna Pani taka miła! Da mi pani, proszę, złotówkę?
- Owszem, dam. Ale nie wyda jej pan na alkohol?
- Ależ skądże! Domek sobie kupię...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u