Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Piotr Niedźwiecki i Daniel Kunert będą walczyć o fotel prezydenta Zduńskiej Woli z Andrzejem Brodzkim

Piotr Niedźwiecki i Daniel Kunert będą walczyć o fotel prezydenta Zduńskiej Woli z Andrzejem Brodzkim

brodzkiChoć mamy początek lata, a do jesiennych wyborów samorządowych, mających się odbyć najprawdopodobniej w listopadzie jeszcze parę miesięcy, to już widać pierwsze efekty zakamuflowanej kampanii przedwyborczej w regionie.

W Zduńskiej Woli, rzekomo tak przy okazji w drodze do Bychlewa, Jacek Sasin, ,,twarz'' PiS, "pogadał o aborcji" i także, przy okazji, mimochodem zaapelował do zebranych w ośrodku św. M.M. Kolbego o wsparcie jesienią dla lokalnych działaczy PIS ( czytaj Kunert, https://lodz.onet.pl/jacek-sasin-spotkal-sie-z-mieszkancami-zdunskiej-woli-poruszono-temat-aborcji/36m24jn). I choć na razie owa kampania odbywa się bez plakatów, banerów czy spotów reklamujących, to ma swe wydźwięki w konferencjach prasowych i komunikatach w mediach społecznościowych.

I jak się okazuje z tychże o fotel prezydenta Zduńskiej Woli (więcej na: --> http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8293-niedwiecki-kontra-kunert-i-czy-tylko-z-nim-bdzie-walczy-o-fotel-prezydenta) walczyć - a to już pewne! - będzie co najmniej trzech kandydatów. To starający się o reelekcję po raz czwarty aktualny prezydent Piotr Niedźwiecki (lat 62, https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Nied%C5%BAwiecki). Tym razem już nie jako niezależny, a namaszczony przez PiS o fotel prezydenta walczył będzie Damian Kunert (lat 35). Do tego grona dołączył właśnie Andrzej Brodzki (lat 53). Kojarzony wyłącznie z Porozumiem Ponad Podziałam "Razem", zwanego w mieście w skrócie 3P, znanego z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wsparcia dla potrzebujących dzieci. Teraz Andrzej Brodzki to kandydat na prezydenta miasta z ramienia Komitetu Obywatelskiego "POROZUMIENIE 2025". W jego skład wchodzą, wspomniane wcześniej 3P, .Nowoczesna oraz SLD. Przynajmniej taką deklarację te wszystkie ugrupowania złożyły na początku ubiegłego tygodnia. Wówczas osoby związane ze wspomnianymi ugrupowaniami stanęły razem przed mediami do wspólnego zdjęcia. Ale... jak się okazało, wystarczyło niespełna kilkanaście godzin, by na przykład Henryk Leśniczak - przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Zduńskiej Woli, ze wspomnianej koalicji się wycofał! I to w jakim "stylu"! Na jednym z portali medialnych nawet wykupił oświadczenie (ponoć prywatnie za nie zapłacił), w którym m.in. napisał 26 czerwca /pisownia oryginalna - przyp. siewie.tv/: "Dziś zawłaszcza się nasze logo (logo SLD - przyp. siewie) i poparcie, a jutro chce się zrobić skok na nasze miasto (...).” Andrzej Brodzki nie chciał w rozmowie z siewie.tv komentować takiego zachowania Leśniczaka. Uważa, że powinny tym się zająć struktury SLD. Nie kryje jednak, że wciąż Porozumienie 2025 ma poparcie miejskich i powiatowych struktur tej partii na najbliższe wybory. A upewnia go w tym oświadczenie, jakie m.in. wydał w ripoście na... oświadczenie Leśniczaka, jego zastępca Józef Śnieg oraz koalicjanci z .Nowoczesnej.

"Chcielibyśmy oświadczyć, że każde z ugrupowań tworzących koalicję Razem 2025 przed poniedziałkową konferencją miało podjęte uchwały przez organy statutowe o zawiązaniu koalicji trzech ugrupowań: Nowoczesnej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Porozumienia Ponad Podziałami "Razem". Dokumenty te mają moc wiążącą i obowiązującą. Uchwała zarządu koła Nowoczesnej została zatwierdzona przez zarząd regionu łódzkiego Nowoczesnej, natomiast rada wojewódzka SLD uchwałą dała dowolność tworzenia koalicji radom powiatowym SLD w wyborach do rad gmin i powiatów." Dla uzupełnienia i potwierdzenia zawiązania koalicji 27 czerwca zawarte zostało porozumienie programowe pomiędzy .Nowoczesną, SLD i 3P razem, podpisane przez dwóch sygnatariuszy z każdej organizacji.

- Chcę kategorycznie podkreślić, że SLD odcina się od oświadczenie pana Henryka Leśniczaka. Uważamy, że jest to prywatne oświadczenie pana Henryka Leśniczaka. Rada powiatowa SLD dnia 13 czerwca jednogłośnie przy jednym wstrzymanym głosie podjęła uchwałę i upoważniła zarząd SLD do zawarcia koalicji. - podkreśla Józef Śnieg z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Uważam, że zadziałał pewien bezpiecznik w koalicji. My porozumienie ogłosiliśmy już w czerwcu aby na jesienne wybory stworzyć najsilniejszą drużynę złożoną z fachowców, ludzi posiadających doświadczenie zawodowe oraz duże poparcie społeczne. Koalicję opuściła jedna osoba natomiast trzon koalicji się nie zmienił. Ponadto cieszymy się, że koalicja się rozrasta bo już wiemy, że poparcia dla Razem 2025 udzieli Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej. - podkreśla także Patryk Lorenc z Nowoczesnej.

- Andrzej Brodzki był z nami już w 2016 roku, a wśród członków koła Nowoczesnej są osoby działające jednocześnie w stowarzyszeniu 3P razem Nowoczesna od początku mówiła o tym, że w wyborach samorządowych będziemy współpracować z ruchami miejskimi i lokalnymi inicjatywami samorządowymi, że będziemy w tych wyborach popierać doświadczonych, niezależnych samorządowców. Zachęcamy do tego również pozostałe partie opozycyjne" - podają działacze .Nowoczesnej ze Zduńskiej Woli. Dodajmy, że prowadzone przez wspomniane Porozumienie 2025 działania, nawiązujące w swej nazwie do 200-lecia Zduńskiej Woli, z PSL mają ma celu przed wszystkim naprawę kierowania miastem, sprowadzenia doń nowych inwestorów, zmniejszenie bezrobocia, zatrzymanie młodych, wykształconych ludzi w okolicy oraz m.in. rozruszanie jak najszybciej gospodarki mieszkaniowej. Zduńskowolska Platforma Obywatelska - co dziwi choćby niektórych jej działaczy na tzw. "dole", a nie ma się ni jak do głośno podawanych w mediach krajowych deklaracji działaczy partyjnych z.N i PO w Sejmie - ponoć odmówiła chęci wspólnej walki w wyborach samorządowych z P2025 w Zduńskiej Woli. I próby odebrania wpływów w mieście i powiecie władzy radnym z PiS...

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspomnienie starego hipisa...

Siedząc do późna w pracy Janek zaczął wspominać stare hipisowskie czasy, kiedy to niemal codziennie były nowe panienki, narkotyki... Po dwudziestu latach nie palenia marihuany postanowił więc zapalić, przypomnieć sobie dobre czasy. Odwiedził dzielnicę, na której mieszkał za młodu, i sprawdził czy diler Heniek jeszcze żyje i sprzedaje. Okazało się, że Heniek nadal prosperuje.
- Witaj Heniu, nic się nie zmieniłeś...
- Janek, kopę lat...
- Potrzebuję jakieś fajne jointy, bo ze dwadzieścia lat nie paliłem, a chciałbym przypomnieć sobie jak to było...
- Słuchaj Jasiu, sprzedam Ci, ale pod jednym warunkiem. Musisz ten towar palić samemu i najlepiej w zamkniętym pomieszczeniu.
- Dobra stary, niech tak będzie - odparł Stefan i pożegnawszy się pomknął do domu.
Wpada do chałupy, cisza jak makiem zasiał, żona chrapie jak niedźwiedź, dzieciaki tak samo, więc postanowił zamknąć się w łazience. Usiadł na sedesie wypakował towar, nabił lufkę, zaciąga się... Otwiera oczy, patrzy ciemno. Wypuszcza dym - jasno.
- Kurde, ale sprzęcicho się pozmieniało... - pomyślał zdumiony.
I pociągnął drugiego macha. Otwiera oczy, ciemno..., wypuszcza - jasno....
Zdrowo podjarany myśli sobie, że jeszcze raz nic nie zaszkodzi. Zaciąga się - ciemno, wypuszcza dym - jasno.
W tym momencie słyszy walenie do drzwi łazienki....
- Janek. co ty tam robisz? - krzyczy żona.
Janek wszystko wrzucił do sedesu, spuścił wodę i poddenerwowany odpowiada:
- Golę się kochanie!
- Janek, trzy dni...?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u