Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Mają odmienne zdanie na "rewolucję|" w Sądzie Najwyższym. Protesty w Zduńskiej Woli i Sieradzu

Mają odmienne zdanie na "rewolucję|" w Sądzie Najwyższym. Protesty w Zduńskiej Woli i Sieradzu

36582357_2134514273447003_4232778677814820864_nZduńskowolanie i sieradzanie oraz mieszkańcy regionu przyłączyli się we wtorek i środę do ogólnopolskiego protestu, związanego ze zmianami wprowadzanymi w Sądzie Najwyższym. Swoje niezadowolenie pokazali podczas protestów pod sądami w Zduńskiej Woli i Sieradzu.

 

Było to spotkanie z Konstytucją RP pod wspomnianymi sądami i w obronie wszystkich sądów. Do pikiet i protestów nawoływali: KOD Sieradz-Zduńska Wola oraz Dziewuchy Dziewuchom. Protesty odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji „W obronie Sądu Najwyższego”. Skandowano: "Państwo prawa, nie Jarosława", "Pokonamy dyktaturę" oraz "Wolne sądy, konstytucja"! - Byliśmy razem z troski o swoje dzieci, z szacunku do rodziców, z sympatii do znajomych i przyjaciół. Przyszliśmy nie dlatego, że sądy są idealne, lecz dlatego, że nie są. Przyszliśmy zapalić światełko nadziei, że będą lepsze, bo wolne i niezależne - mówili uczestnicy protestów.

Protestujący wyrażali też poparcie dla I prezes SN Małgorzaty Gersdorf. Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy sędzia Józef Iwulski, dotychczasowy I wiceprezes SN, prezes Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego, zastąpić miał prof. Gersdorf i miał pełnić obowiązki I Prezesa SN. Zmiana na tym urzędzie wynikała - jak to podaje kancelaria prezydenta RP - z przepisów nowej ustawy o SN, która weszła w życie 3 kwietnia. A tym akurat nie zgadzają się nie tylko zduńskowolanie, czy sieradzanie, ale i tysiące protestujących w całej Polsce. Uczestnicy dotychczasowych protestów w regionie nie wykluczają kolejnych, jeśli prezydent Andrzej Duda i partia rządząca nie wycofają się z działań mających na celu podporządkowanie sądów partii rządzącej.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDiabeł, kobieta i sukienka

- Grażynko, ta sukienka kosztowała kroci! Nie stać nas na takie wydatki! Dlaczego ją kupiłaś? - pyta mąż żony.
- Kochanie, tak jakoś wyszło... Diabeł mnie podkusił. Tak wyraźnie szeptał mi do ucha: kup ją, kup ją, wyglądasz w niej świetnie!
- Nie mogłaś mu powiedzieć, żeby sobie poszedł precz?
- Mówiłam, mówiła wiele razy. I nawet odszedł, ale...
- Jakie ale...?
- Odszedł kawałek, ale odwrócił się nagle i powiedział, że... z daleka wyglądam w niej jeszcze lepiej?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u