Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Niestety, basen na RELAKSIE w Zduńskiej Woli wciąż zamknięty!

Niestety, basen na RELAKSIE w Zduńskiej Woli wciąż zamknięty!

basensredniezdW końcówce czerwca Piotr Niedźwiecki zarówno na swoim oficjalnym profilu na FB oraz na stronie Urzędu Miasta Zduńska Wola ( http://zdunskawola.pl/pl/aktualnosci/952-basen-napelniony-woda-niedlugo-otwarcie) zapowiadał, że 2 lipca dla mieszkańców będzie udostępniony średni basen na tymże ośrodku ( http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8439-kpieliska-w-zduskiej-woli-i-sieradzu-prawie-gotowe-to-pierwsze-od-2-lipca-sieradzkie-od-20-lipca). Niestety, od poniedziałku głównie na ulicę Kobusiewicza podążają pielgrzymki dzieciaków z całego miasta spragnionych darmowych kąpieli choćby w tym jednym, średnim basenie, a po paru minutach wracają, bo tam zastały zamknięty obiekt!

 

Postanowiliśmy sprawdzić, czy aby otwarcia ośrodka nie spowalnia sanepid. Bo może woda znów, jak w ubiegłym roku, w lipcu jest skażona? Na stronie Powiatowej Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zduńskiej Woli zamieszczono taki oto komunikat / pisownia oryginalna/: "OŚWIADCZENIE PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W ZDUŃSKIEJ WOLI: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli wyraża zaniepokojenie stanem prac związanych z wykonaniem remontu kompleksu basenów przy ulicy Kobusiewicza 2-36 w Zduńskiej Woli. Proponowany termin oddania do użytkowania niecki małej basenu został ustalony na dzień 2 lipca 2018 r., jednakże do dnia dzisiejszego teren przy ulicy Kobusiewicza to nadal nieuporządkowany teren budowy. Dopiero po wykonaniu niezbędnych prac umożliwiających korzystanie z basenu Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli będzie mógł podjąć prace odbiorowe, które jeśli zakończą się z pozytywnym skutkiem będą podstawą do napełnienia małego basenu wodą. Wymaga zaznaczenia, że właściciel basenów po napełnieniu wodą jest zobowiązany zbadać jakość wody pod względem mikrobiologicznym i fizykochemicznym, aby nie narazić ludności naszego miasta na zakażenia różnego typu bakteriami. Tego rodzaju badania trwają co najmniej 7 dni. Pragniemy zaznaczyć, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli dołoży wszelkich starań, aby dokonać czynności odbiorowych umożliwiających korzystanie przez ludność z basenu jeszcze w lipcu, jednakże muszą być spełnione przez Inwestora czyli Prezydenta Miasta Zduńska Wola wszelkie warunki pozwalające w sposób bezpieczny na korzystanie z obiektu."

A prezydent Piotr Niedźwiecki na to podaje na FB: "Woda już jest, teraz czekamy tylko na wyniki badań, zgodę sanepidu i tak szybko jak to będzie możliwe otwieramy średni basen. A chwilę później wodny plac zabaw dla dzieci. Ze względu na największy remont kąpieliska od lat, wstęp w tym sezonie będzie bezpłatny." Śmiać się. czy płakać, bo aura na czwartek i piątek według synoptyków w Zduńskiej Woli to co najmniej przewidywane 30 stopni Celsjusza na plusie? Woda jest, remonty są... w toku, bałagan, jak można doczytać między wierszami w komunikacie sanepidu na Relaksie wciąż jest! A baseny zamknięte...

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u