Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pożar wysypiska w Mostkach nie był ponoć groźny dla zduńskowolan i mieszkańców regionu

Pożar wysypiska w Mostkach nie był ponoć groźny dla zduńskowolan i mieszkańców regionu

rychlik1Ogień i towarzyszący mu dym z palących się śmieci na wysypisku w Mostkach był widzialny w obrębie nawet 25 kilometrów w środowy ciepły wieczór, 4 lipca. Ludzie mając tylko wiedzę z portali społecznościowych, gdzie wspominano o szeregu strażackich wozów na sygnale podążających w kierunku Suchoczasów i Mostek (gmina Zduńska Wola) oraz towarzyszących im syrenom sami wymieniali się informacjami. Pytali się: co się dzieje? A z pytań i odpowiedzi wynikało jasno: pali się wysypisko w Mostkach! Odór spalanych śmieci wdzierał się okolicznym mieszkańcom do domów. Zamykajcie okna - apelowali niektórzy! Czad mam w domu - pisał jeden z internautów!

W czwartek 5 bm. Piotr Niedźwiecki, prezydent Zduńskiej Woli wydał na stronie Urzędu Miasta oświadczenie, związane z pożarem, jaki wybuchł w środę, 4 bm. w Mostkach (więcej o tym pożarze na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8457-pali-si-wysypisko-mieci-w-mostkach-pod-zdusk-wol#comments).

Czytamy w nim: "W związku z wczorajszym pożarem, który miał miejsce na wysypisku śmieci w Mostkach, Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zduńska Wola informuje, że po zapoznaniu się z sytuacją na miejscu zdarzenia, nie stwierdzono zagrożenia dla zdrowia mieszkańców miasta Zduńska Wola w zakresie ewentualnego skażenia środowiska.Pożar na składowisku wybuchł wczoraj 4 lipca po południu. W akcji gaśniczej brało udział kilkadziesiąt jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej. W wyniku prowadzonej akcji pożar udało się opanować i ugasić. Obecnie trwa ustalanie przyczyn zdarzenia."

Zduńskowolanie nie do końca są przekonani, że wszystko jest OK!". Nawet w sezonie niegrzewczym mogą na bieżąco sprawdzać, stan powietrza w mieście. A czujnik w okolicach ulicy Łaskiej w środę późnym wieczorem wskazywał, aby nie wychodzić z domu. Po niemal dobie od wybuchu pożaru w czwartek po godz. 19 też nie było lepiej. (https://airly.eu/map/pl/#latitude=51.60061&longitude=18.93659&id=2659):
PM2.5 20 μg/m3 80% P
M10 27 μg/m3 54%

Stanowisko w sprawie pożaru wydało także w czwartek Starostwo Powiatowe z Zduńskiej Woli. A w nim: "Strażacy dogaszają pożar wysypiska śmieci w Mostkach. Ogień został już opanowany. NIE MA ZAGROŻENIA DLA ZDROWIA OKOLICZNYCH MIESZKAŃCÓW, zaleca się jednak nie otwieranie okien.
Pożar udało się już opanować, trwa akcja jego dogaszania. (...) Przy gaszeniu pożaru pracuje kilkadziesiąt strażackich jednostek z terenu całego województwa łódzkiego. Akcję nadzoruje Powiaty Sztab Zarządzania Kryzysowego. Sztaby kryzysowe powołano także we wszystkich okolicznych gminach."

Przypomnijmy, że w środę 4 lipca w gaszeniu części wysypiska śmieci w podzduńskowolskich Mostkach brało udział przez kilkanaście godzin w sumie 166 strażaków i 35 zastępów straży pożarnej. Na palące się śmieci polały się hektolitry wody, a mieszkańcy okolicy nie mieli dostępu do prądu, mieli także ograniczony dostęp do samej wody! Jak podkreśla rzecznik Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi, kpt. Jędrzej Pawlak, przyczyną pojawienia się ognia mogło być jego celowe zaprószenie.

- To jest scenariusz bardzo prawdopodobny, bo naturalny pożar wygląda inaczej - podaje. - Dlatego nie można wykluczyć, że doszło do podpalenia, jednak będzie to jeszcze weryfikował specjalny zespół, złożony z policjantów, strażaków i przedstawicieli prokuratury. W akcji udział brali strażacy z całego województwa. Łącznie 35 zastępów. Ogień udało się ugasić około godziny 9 w czwartek, 5 lipca. Choć nad pogorzeliskiem wciąć czuwają strażacy, bo nie jest do końca pewne, jak to miało miejsce niedawno w Zgierzu, że po raz kolejny nie dojdzie tam do zapłonu wygaszonego śmietniska...

KaMi S

Podobne:
http://ugzw.com.pl/komunikat-prasowy-z-posiedzenia-powiatowego-zespolu-zarzadzania-kryzysowego/
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8318-poar-w-zgierzu-a-skadowisko-mieci-w-zduskiej-woli-s-decyzje-prezydenta
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8311-cumulus-flammagenitus-chmury-pyu-ze-zgierza-docieraj-do-sieradzkieg

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDiabeł, kobieta i sukienka

- Grażynko, ta sukienka kosztowała kroci! Nie stać nas na takie wydatki! Dlaczego ją kupiłaś? - pyta mąż żony.
- Kochanie, tak jakoś wyszło... Diabeł mnie podkusił. Tak wyraźnie szeptał mi do ucha: kup ją, kup ją, wyglądasz w niej świetnie!
- Nie mogłaś mu powiedzieć, żeby sobie poszedł precz?
- Mówiłam, mówiła wiele razy. I nawet odszedł, ale...
- Jakie ale...?
- Odszedł kawałek, ale odwrócił się nagle i powiedział, że... z daleka wyglądam w niej jeszcze lepiej?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u