Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Najlepiej zdawali matury abiturienci z powiatu wieluńskiego

Najlepiej zdawali matury abiturienci z powiatu wieluńskiego

matura18Okazało się, że maturzyści z powiatu wieluńskiego najlepiej zdawali egzamin dojrzałości w woj. łódzkim! Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki to prawie oraz w II LO im. Janusza Korczaka zdało prawie 100 proc. abiturientów! .

- W województwie łódzkim jesteśmy na pierwszym miejscu, to pewnie. W kraju też ta lokata jest dobra. - mówił w RZW starosta wieluński, Andrzej Stępień. - Jeżeli mówi się o zdawalności na poziomie 99,05 proc., to naprawdę wynik jest bardzo dobry, gdzie w województwie łódzkim jest to 79 proc.! Mamy o 20 proc. lepszy wynik niż średnia wojewódzka. W kraju średnia to 69,90 proc., a my mamy 99 proc., czyli 30 proc. lepiej. To bardzo dobre wyniki. Myślę, że to jest owoc i dobrej pracy, i sumiennego podchodzenia do obowiązków przez uczniów, ale przede wszystkim ważna rola nauczycieli, wychowawców, że potrafili w ten sposób przygotować młodzież. My jako organ nadzorujący funkcjonowanie tych placówek oświatowych cieszymy się, że również te nasze starania idą w parze z efektami w nauce. Zdawalność matur w II LO im. Janusza Korczaka kształtuje się na poziomie 94,37 proc., w Zespole Szkół nr 1 to 83,90 proc., w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza - 93,52 proc., a w Zespole Szkół nr 3 - 63,27. Do matury w powiecie wieluńskim przystąpiło 746 uczniów, nie zdało jej 9 osób, 64 osoby zakwalifikowane zostały do poprawki.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u