Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Woda w basenie w Zduńskiej Woli stoi i czeka na badania bakteriologiczne

Woda w basenie w Zduńskiej Woli stoi i czeka na badania bakteriologiczne

36439058_1733674663377634_7474279075511533568_nDni wakacji upływają nieubłaganie. Już niemal końca dobiega trzeci tydzień kanikuły. Dzieciaki, które spędzają lato w Zduńskiej Woli liczyły - zgodnie z czerwcowymi zapowiedziami prezydenta Piotra Niedźwieckiego - liczyły że od 2 lipca (ubiegły poniedziałek) będą mogły korzystać choć z jednego basenu na terenie ośrodka RELAKS przy ul. Kobusiewicza. Mija dziesiąty dzień od wspomnianej daty, a basen jak był nieczynny, tak jest (więcej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8456-niestety-basen-na-relaksie-w-zduskiej-woli-wci-zamknity)!

 

Według wstępnych zapowiedzi zduńskowolskiego magistratu prace remontowe związane ze średnim basenem już wykonano, a w środę 11 lipca na obiekcie ma się pojawić sanepid, by pobrać próbki wody, jaką pod koniec czerwca napełniono średnią nieckę. Badanie wody pod kątem ewentualnych zanieczyszczeń czy skażenia bakteriologicznego może - jak informuje sanepid - potrwać nawet siedem dni! Zatem wyniki mogą być znane najwcześniej w przyszłym tygodniu! A to pod wielkim znakiem zapytania stawia możliwość udostępnienia basenu dla amatorów kąpieli w ten weekend. Bez decyzji pozytywnej basen nie będzie bowiem otwarty. Na stronie zduńskowolskiego "sanepidu" zamieszczony jest w tej sprawie tylko taki komunikat:

"OŚWIADCZENIE PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W ZDUŃSKIEJ WOLI
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli wyraża zaniepokojenie stanem prac związanych z wykonaniem remontu kompleksu basenów przy ulicy Kobusiewicza 2-36 w Zduńskiej Woli. Proponowany termin oddania do użytkowania niecki małej basenu został ustalony na dzień 2 lipca 2018r., jednakże do dnia dzisiejszego teren przy ulicy Kobusiewicza to nadal nieuporządkowany teren budowy. Dopiero po wykonaniu niezbędnych prac umożliwiających korzystanie z basenu Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli będzie mógł podjąć prace odbiorowe, które jeśli zakończą się z pozytywnym skutkiem będą podstawą do napełnienia małego basenu wodą.

Wymaga zaznaczenia, że właściciel basenów po napełnieniu wodą jest zobowiązany zbadać jakość wody pod względem mikrobiologicznym i fizykochemicznym, aby nie narazić ludności naszego miasta na zakażenia różnego typu bakteriami. Tego rodzaju badania trwają co najmniej 7 dni. Pragniemy zaznaczyć, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli dołoży wszelkich starań, aby dokonać czynności odbiorowych umożliwiających korzystanie przez ludność z basenu jeszcze w lipcu, jednakże muszą być spełnione przez Inwestora czyli Prezydenta Miasta Zduńska Wola wszelkie warunki pozwalające w sposób bezpieczny na korzystanie z obiektu."

Przypomnijmy, że ośrodek RELAKS w Zduńskiej Woli, mimo zakończenia remontu średniej niecki to wciąż w znacznej części plac budowy. Przebudowywany jest brodzik, który ma być oddany na początku sierpnia. Trwa remont największego basenu. A ten ma się skończyć po wakacjach, do 28 września. Remont wymuszony ubiegłorocznym skażeniem wody kosztować ma ponad 2,3 mln zł. Wejścia na basen średni, a potem i do placu wodnego w brodziku będą tego lata darmowe.

KaMi S

Fot. UM Zduńska Wola

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u