Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Uniejowianie zajęli III miejsce na Mistrzostwach Świata w Noszeniu Żon!

Uniejowianie zajęli III miejsce na Mistrzostwach Świata w Noszeniu Żon!

biegzzonaJak podaje http://uniejow.net.pl/pl/ , para – Marta Kozanecka i Artur Świstek reprezentowała Uniejów podczas 23. Mistrzostw Świata w Biegu w Noszeniu Żon na plecach, które odbyły się w Sonkajärvi w Finlandii. Udział w biegu w Finlandii był nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca podczas polskich eliminacji się 2 czerwca w Uniejowie.

Marta Kozanecka i Artur Świstek ostatecznie zajęli w Finlandii wysokie trzecie miejsce, a najszybsza okazała się para ze Szwajcarii, która wygrała fińskie zawody.
- Cel był tylko jeden: zdobyć Mistrzostwo Świata, byliśmy bardzo blisko i satysfakcja z udziału w rywalizacji na szczeblu światowym jest ogromna. Same starty były bardzo widowiskowe, dostarczały dużo adrenaliny, nie tylko startującym, ale i widzom" - mówi Artur Świstek.
- Wyjazd ten był dla nas wspaniałą nagrodą i otworzył wiele ciekawych perspektyw. Zdobyliśmy nowe doświadczenia, poznaliśmy wielu bardzo przyjaznych ludzi i mamy nadzieję, że uda nam się tu wrócić - mówiła po biegu Marta Kozanecka.

Uniejowska para wzięła udział w trzech biegach, które składały się na ostateczny wynik dający trzecie miejsce. W biegu głównym Mistrzostw Świata w Noszeniu Żon na torze o długości 253,5 metra (dwie suche przeszkody oraz jeden rów z wodą o głębokości około 1 metra) startowało 56 par, m.in. z USA, Czech, Anglii i Szwecji. Pierwszą edycję polskich eliminacji do Mistrzostw Świata w Noszeniu Żon, które od 1992 r. odbywają się w Sonkajärvi w Finlandii, zorganizowała Gmina Uniejów oraz Geotermia Uniejów. Polskiej parze gratulujemy!

Opr. KaMi S

źródło: uniejow.net.pl

Podobne: http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8317-sodki-ciar-mow-pobiegn-z-onami-na-plecach

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u