Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zatrzymał pijanego kierowcę

Zatrzymał pijanego kierowcę

policja1Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa mieszkańca Łasku, dzięki któremu nie doszło do tragedii na drodze. Jego prawidłowa reakcja doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy, który miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie! Policjanci apelują: WIDZISZ – REAGUJ!

W poniedziałek 23 lipca jeden z mieszkańców Łasku zauważył jak nieznany mu mężczyzna, zaparkował VW Golfa na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych na ulicy Kilińskiego w Zduńskiej Woli. Kierowca wysiadł z auta i chwiejnym krokiem poszedł do pobliskiego urzędu. Po kilku chwilach wrócił i skierował się do samochodu. Widzący to 64-letni mieszkaniec Łasku natychmiast zareagował. Podejrzewając, że mężczyzna jest nietrzeźwy i może odjechać, uniemożliwił mu dalsza jazdę odbierając kluczyki. Wezwani na miejsce zduńskowolscy policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że w organizmie 42-letniego mieszkańca Szadku stężenie alkoholu przekroczyło 3 promile! Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Pamiętajmy! Każdy z nas może zapobiec tragedii. Nie bójmy się reagować! Jeżeli mamy podejrzenia, że kierujący może być pod wpływem alkoholu, zadzwońmy na policję. Reagujmy też, kiedy uczestnik imprezy po wypiciu alkoholu siada za kierownicę i próbuje odjechać. Informując o takich zachowaniach możemy uratować życie innym uczestnikom ruchu drogowego.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u