Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Korty kontra w ich miejsce kryte baseny. Zwolennicy tych pierwszych zbierają podpisy pod petycją, aby ich nie likwidowano

Korty kontra w ich miejsce kryte baseny. Zwolennicy tych pierwszych zbierają podpisy pod petycją, aby ich nie likwidowano

30703956_1253214498145773_2509883822976270336_nW Zduńskiej Woli kolejny konflikt! Mieszkańcy tego miasta wyrażają w mediach społecznościowych swój głos, głos sprzeciwu: co jest ważniejsze w mieście, kryte baseny, czy likwidacja wybudowanych dużym kosztem kortów tenisowych. I jak się okazuje, ci pierwsi mają więcej głosów poparcia. Już blisko 500!

 

Chodzi o to, że kilkuset mieszkańców Zduńskiej Woli nie zgadza się na likwidację ceglastych kortów tenisowych przy ulicy Kobusiewicza, a taki zamiar ma Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które m.in. w tym miejscu zamierza wybudować krytą pływalnię ( http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8576-czy-kryta-pywalnia-w-zduskiej-woli-powstanie-konkurent-wykonawcy-zoy-odwoanie) . Ta właśnie miejska spółka zamierza za 39 mln zł - o czym już wielokrotnie informowano - wybudować basen przy ulicy Kobusiewicza, także w tym miejscu, gdzie znajdują się korty. Jeśli nie dojdzie do pozytywnego rozpatrzenia skargi konkurenta wybranego wykonawcy krytej pływalni wybudować ją właśnie tam, a korty przenieść na ul. Wileńską. Budowa pływalni, tak szeroko promowanej przez MPWiK oraz prezydenta już od ponad trzech lat, miałby się rozpocząć we wrześniu. Na razie wiadomo, że konsorcjum firm z Jelonek koło Poznania i Bytomia, które za tę samą budowę żądało blisko 53.9 mln zł, złożyło odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej w kwestii wybrania na wykonanie tej inwestycji konsorcjum Mostostal Warszawa i Sanell Łódź. KIO ma się zebrać 13 sierpnia. Procedury związane z odwołaniem się jednego z konsorcjów do KIO przyspieszyły działania i akcje protestacyjne obrońców zduńskowolskich kortów.

Na Facebooku ukazał się taki oto wpis:

Petycja w obronie jedynych miejskich kortów tenisowych w Zduńskiej Woli!
Szanowny Pan Piotr Niedźwiecki Prezydent Miasta Zduńska Wola

PETYCJA W OBRONIE CEGLANYCH KORTÓW TENISOWYCH

Podmiot wnoszący petycję: Tenisowy Uczniowski Klub Sportowy Zduńska Wola

W związku z planowaną budową krytej pływalni na terenie kortów tenisowych o której wiadomo od dwóch lat, władze miasta zapewniały nas o odbudowie kortów ceglanych. W tym czasie odbyliśmy wiele spotkań z władzami Miasta Zduńska Wola oraz z decydentami MPWiK na których zmieniano kilka razy lokalizację nowych kortów i zapewniano nas o krokach, które miały doprowadzić do powstania nowych kortów. Jedyne co zrobiono przez dwa lata to przygotowano kosztorys w kwocie 400 tysięcy złotych przedstawiających koszty obudowy 4 kortów na kortach betonowych MOSiR „RELAKS” . Kosztorys nie uwzględnia pomieszczenia klubowego, które ma być zniszczone przy budowie basenu. Do tej pory nie są zabezpieczone środki na dokumentację, na realizację, nie mówiąc o terminie zakończenia budowy.

W następstwie powyższych faktów dzieci i dorośli korzystający z kortów, którzy przyjeżdżają również z ościennych gmin będą pozbawienie na nieokreślony czas możliwości aktywnego wypoczynku. Sytuacja taka doprowadzi do zniszczenia tenisa w Zduńskiej Woli. Nie da się prowadzić szkolenia w dłuższej perspektywie na pojedynczych kortach przy szkolnych boiskach. Nie da się przeprowadzić turniejów młodzieżowych na szeroką skalę na takich obiektach. W ostatnich 4 latach TUKS Zduńska Wola zorganizował około 50 turniejów dla dzieci i młodzieży. To co z mozołem jest budowane od 2003 roku może być zniszczone przez zaniechania i błędne planowanie. Bezpowrotnie zniknie również balon tenisowy. Najbliższa hala tenisowa oddalona jest od Zduńskiej Woli o 35 kilometrów.

Tenis na Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji „RELAKS” jest obecny o 45 lat! Proponujemy proste i tanie rozwiązanie, które zapewni kontynuowanie tej tradycji przez kolejne lata. Wystarczy rozpocząć budowę basenu 40 metrów dalej w kierunku ul. Podmiejskiej. Badania geologiczne, które w większości były robione w okolicach górki nie będą przeszkodą. Tylko jedno wiercenie wykonano na korcie ceglanym.

Powyższa propozycja pozwoli oszczędzić około pół miliona złotych pieniędzy mieszkańców Zduńskiej Woli, gdyż nie będzie trzeba odbudowywać kortów ceglanych. Do tego będzie można kontynuować działalność obiektu przez cały rok co pozwoli kontynuować szkolenie dzieci i młodzieży oraz pozwoli na rekreację dorosłych. Pragniemy nadmienić, że klub realizuje w 2018 roku Narodowy Program Upowszechniania Tenisa ( bezpłatne zajęcia dla 24 dzieci) , Program Klub w wakacje ( 40 dzieci) oraz szkolenie dzieci dotowane z UM Zduńska Wola. Jeśli zabraknie kortów tenisowych te programy nie będą możliwe do realizacji w przyszłym roku!

Prosimy o szybkie i pozytywne rozpatrzenie naszej petycji. Tenisowy Uczniowski Klub Sportowy Zduńska Wola Skontaktuj się z autorem petycji: --> https://www.petycjeonline.com/petycja_w_obronie_jedynych_miejskich_kortow_tenisowych_w_zduskiej_woli

Podpisy poparcia za kortami można składać na: --> https://www.petycjeonline.com/contact/209011

Dodajmy, że petycja skierowana do prezydenta ma też trafić do radnych miejskich. Ci najprawdopodobniej pochylą się nad tą sprawą podczas sierpniowej sesji pod koniec tego miesiąca.

KaMi S

Fot.: Tenisowy Uczniowski Klub Sportowy., https://www.facebook.com/search/str/Romuald+R%C4%99bac/keywords_search

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspomnienie starego hipisa...

Siedząc do późna w pracy Janek zaczął wspominać stare hipisowskie czasy, kiedy to niemal codziennie były nowe panienki, narkotyki... Po dwudziestu latach nie palenia marihuany postanowił więc zapalić, przypomnieć sobie dobre czasy. Odwiedził dzielnicę, na której mieszkał za młodu, i sprawdził czy diler Heniek jeszcze żyje i sprzedaje. Okazało się, że Heniek nadal prosperuje.
- Witaj Heniu, nic się nie zmieniłeś...
- Janek, kopę lat...
- Potrzebuję jakieś fajne jointy, bo ze dwadzieścia lat nie paliłem, a chciałbym przypomnieć sobie jak to było...
- Słuchaj Jasiu, sprzedam Ci, ale pod jednym warunkiem. Musisz ten towar palić samemu i najlepiej w zamkniętym pomieszczeniu.
- Dobra stary, niech tak będzie - odparł Stefan i pożegnawszy się pomknął do domu.
Wpada do chałupy, cisza jak makiem zasiał, żona chrapie jak niedźwiedź, dzieciaki tak samo, więc postanowił zamknąć się w łazience. Usiadł na sedesie wypakował towar, nabił lufkę, zaciąga się... Otwiera oczy, patrzy ciemno. Wypuszcza dym - jasno.
- Kurde, ale sprzęcicho się pozmieniało... - pomyślał zdumiony.
I pociągnął drugiego macha. Otwiera oczy, ciemno..., wypuszcza - jasno....
Zdrowo podjarany myśli sobie, że jeszcze raz nic nie zaszkodzi. Zaciąga się - ciemno, wypuszcza dym - jasno.
W tym momencie słyszy walenie do drzwi łazienki....
- Janek. co ty tam robisz? - krzyczy żona.
Janek wszystko wrzucił do sedesu, spuścił wodę i poddenerwowany odpowiada:
- Golę się kochanie!
- Janek, trzy dni...?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u