Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 9 DO 15 SIERPNIA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 9 DO 15 SIERPNIA

WAKACJEratuszTropikalne wręcz upały nie odpuszczają. Nadal będzie gorąco i duszno. Może być także burzowo, zwłaszcza w weekend. Ale pogoda w ciągu dnia powinna sprzyjać bywalcom imprez plenerowych. A tych wciąż będzie w Sieradzkiem sporo. W Zduńskiej Woli odpusty odbywać się będą w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe oraz w Bazylice Mniejszej pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W mieście przez dwa dni trwać będą Dni Maksymilianowe, których zwieńczeniem będzie koncert Patrycji Markowskiej. W Sieradzu odbędzie się koncert w ramach cyklu "Kolory Polski". Na Wzgórzu Zamkowym wystąpi L.Stadt. W łaskiej Kolegiacie kolejny koncert, tym razem pod hasłem „Gdy piosenka szła do wojska”, a wystąpi tam kwartet wokalny Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego. W Uniejowie pomaszerują pasjonaci nordic walking. Co poza tym będzie się działo w regionie? O tym, tradycyjnie poniżej oraz na plakatach.

 

BŁASZKI

15 sierpnia. Burmistrz Błaszek Karol Rajewski oraz Szwadron Kawalerii Ziemi Konińskiej zapraszają na uroczyste obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Święta Wojska Polskiego, które odbędą się w środę 15 sierpnia w Błaszkach. Setny jubileusz to wyjątkowa okazja do świętowania w związku z tym planowane są wyjątkowo uroczyste obchody. Obok Szwadronu Kawalerii Ziemi Konińskiej, pocztów sztandarowych, w wydarzeniu weźmie udział Wojskowa Asysta Honorowa. Planowany jest przemarsz wokół Parku Niepodległości oraz defilada wojskowa. Zgodnie z harmonogramem uroczystość rozpocznie msza o godzinie 15 w kościele pod wezwaniem św. Anny w Błaszkach. Na godzinę 15.45 zaplanowano przemarsz ulicami Błaszek pod pomnik Bohaterom Tej Ziemi, gdzie odbędzie się Apel Pamięci i odpalona zostanie salwa honorowa. Zakończenie uroczystości zaplanowano na godzinę 16.45.

OSTRÓW WARCKI

11 i 12 sierpnia. Kino letnie w plenerze na terenie portu jachtowego. Od godz. 21.

SIERADZ

9 sierpnia. Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu. Warsztaty z decoupage. Od godz. 11.

9 sierpnia. Powróciło Kino Teatr. Godziny seansów: 17.30, 19.45, projekcja filmu INIEMAMOCNI 2. Bilety: ulgowy 15 zł, normalny 17 zł. Do do końca sierpnia tylko do nabycia na online na scksieradz.pl

11 sierpnia. 15. Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia. Od godz. 9 do 13 koszary będą otwarte z okazji Dnia Wojska Polskiego.

12 sierpnia. Godz. 18. Wzgórze Zamkowe, scena plenerowa. MUZYCZNIE KOLORUJEMY POLSKĘ. Zespół w składzie: Łukasz Lach – wokal/pianino/gitara, Adam Lewartowski – gitara basowa, Piotr Gwadera – perkusja, Andrzej Sieczkowski – perkusjonalia oraz gościnnie – Zespół Wokalny Teatru Chorea, kwartet smyczkowy w składzie: Katarzyna Sprawka – I skrzypce, Julia Ziętek – II skrzypce, Maria Tomala– altówka, Edyta Czerniewicz – wiolonczela, a także Tomasz Duda – saksofon, Tomasz Ziętek– trąbka, Dariusz Sprawka – puzon W programie koncertu utwory z płyty „L.Story”, m.in.: „Oczy kamienic”, „Halo”, „Pozwól zasnąć / Idzie sen”, oraz kompozycje premierowe. „L.Story” to czwarty krążek w dyskografii łódzkiego kwartetu, który tworzą: wokalista, gitarzysta i pianista Łukasz Lach, basista Adam Lewartowski oraz dwóch perkusistów: Andrzej Sieczkowski i Piotr Gwadera. To pierwsza w pełni polskojęzyczna płyta zespołu (promował ją singel „Oczy kamienic”). Zespół, który łączy alternatywnego rocka z elementami surf rocka, country i psychodelii, wydał płyty: „L.Stadt” i „EL.P” (producent: Mikael Count, który współpracował m.in. z Radiohead) oraz EP „You gotta move” z piosenkami amerykańskich artystów country. Grał na dużych światowych festiwalach, m.in. Culture Collide w Los Angeles, SXSW w Austin, Indie Week w Toronto, OFF Festival w Katowicach czy Afisza Piknik w Moskwie. Muzyka zapisana na „L.Story” jest zaskakująca i różnorodna. L.Stadt sięgnął po nowe dla siebie środki wyrazu. Na scenie wraz z nim pojawia się m.in. łódzki Zespół Wokalny Teatru Chorea, a eklektyzm materiału spaja tematyka tekstów Konrada Dworakowskiego, aktora, reżysera i scenografa teatralnego. Współpraca L.Stadt i Dworakowskiego rozpoczęła się w kwietniu 2016 roku z inicjatywy łódzkiego Teatru Pinokio. Z początku jednorazowy projekt: wykonanie piosenek wspólnie z Chórem Chorei w ramach Koalicji Miast dla Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu – zaowocował nowym wydawnictwem. „Ta płyta powstawała w trudnym dla mnie momencie – mówi lider L.Stadt, Łukasz Lach. – Na moich oczach gasła najbliższa mi osoba i odbicie tego czasu znajdowałem w tekstach Konrada. Patrzyłem na moje miasto, które dumnie trwało w czasie, kiedy mój osobisty świat kruszał. I choć to płyta o przemijaniu, dla mnie ważniejszy był aspekt odnajdywania siły właśnie w artefaktach przeszłości, które mieszały się z płynną i nieuchwytną rzeczywistością”.

13 sierpnia. Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu. Warsztaty "Biżuteria z koralików". Od godz. 11.

14 sierpnia. Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Godz. 16. Otwarcie wystawy "Miara rzeczy". SIKUCIN,

GMINA SZADEK

10 sierpnia. W godz. 9-15. Piątek Sportowo-Rekreacyjny w Sikucinie. Szczegóły na plakacie.

RUDNIKI

11 sierpnia. Nocne Granie w Rudnikach. Szczegóły na plakacie.

ZDUŃSKA WOLA

10 sierpnia. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego przy ul. Łaskiej 12 zaprasza dzieci wraz z opiekunami na spotkanie z cyklu ,,Mamo czytaj i baw się ze mną''. W programie zajęć wspólne czytanie fragmentów przygód Misia Uszatka, zajęcia plastyczne oraz gry planszowe. Spotkanie odbędzie się w czytelni biblioteki o godzinie 13.

9-15 sierpnia. Kino Ratusz, plac Wolności 26. Pełny repertuar na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

14-15 sierpnia. Dni Maksymilianowe. Więcej na; --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8546-dni-maksymilianowe-w-zduskiej-woli-z-kultem-witego-i-patrycj-markowsk-

14 sierpnia na godz. 15 zaplanowano uroczystą sesję Rady Powiatu Zduńskowolskiego. O godzinie 17.30 w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego będzie można posłuchać koncertu przygotowanego przez uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli. Po koncercie odprawiona zostanie uroczysta msza święta.

15 sierpnia, z okazji przypadającego w tym dniu Święta Wojska Polskiego, o godzinie 11 przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego /plac Wolności 26/, starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik wygłosi okolicznościowe przemówienie, delegacje złożą wiązanki kwiatów. O godz. 12 w Bazylice Mniejszej pw. WNMP odprawiona zostanie msza święta. Po południu tego dnia rozpocznie się Piknik Maksymilianowski. Miejscem wydarzenia będzie Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ulicy Dolnej 41. Od godz. 15.

Gwiazdą wieczoru będzie Patrycja Markowska (godz. 19.30). Wokalistka wydała dotąd 7 studyjnych albumów, 2 koncertowe oraz 34 single, z których wiele na długi czas podbiło szczyty list przebojów. Ma na swoim koncie nagrody i wyróżnienia muzyczne. Najnowsze wydawnictwo „Krótka płyta o miłości” ukazało się w ubiegłym roku. Wystąpią również artyści Operetki Scen Łódzkich i zespół THRUDY /zespół rozpoczął działalność w 2007 roku w Bełchatowie. Muzyka zespołu to ciekawy przekrój różnych gatunków i pejzaży - muzyka alternatywna, rockowa z elementami reggae i rocka progresywnego./.

Odbędzie się też III Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich, podczas którego zaprezentują się koła działające na terenie powiatu zduńskowolskiego. Najmłodsi zobaczą teatrzyk dla dzieci, będą mieli możliwość wziąć udział w grach i zabawach. Będzie też prezentacja jednostek powiatowych i akcje społeczne. Wśród nich organizowane przez Szpital Powiatowy w Zduńskiej Woli i Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny akcje prozdrowotne z możliwością wykonania darmowych badań oraz wspólna z fundacją DKMS akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu przybliży ideę akcji "Tak dla transplantacji." Będzie również możliwość bezpłatnego udziału w Ogólnopolskim Programie Badań Przesiewowych „Test na HCV- prosty krok do zdrowia". Całość zakończy dyskoteka z zespołem Faraon i pokaz sztucznych ogni.

ŁASK

9 i 14 sierpnia. "Fit and Jump" - zorganizowane zajęcia z instruktorem na trampolinach dla dzieci w wieku 6-14 lat, od godz. 15, boisko Orlik w Kolumnie. Organizator: CSiR w Łasku.

11-13 sierpnia. Puchar Łaskiej Ligi Tenisowej. Od godz. 9, Korty tenisowe CSiR.

12 sierpnia, godz. 19, koncert w Łaskiej Kolegiacie: „Gdy piosenka szła do wojska” . Wykonawcy: kwartet wokalny Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego w Warszawie.

15 sierpnia. Puchar Łaskiej Ligi Tenisowej, od godz. 9, korty CSiR.

WIELUŃ

9-15 sierpnia. Kino Syrena. Pełny repertuar na: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2018/07/repertuar-syreny/

WIERUSZÓW

9-15 sierpnia.. Repertuar Kina Słońce: --> http://kinoslonce.pl/repertuar-miesieczny/

UNIEJÓW

12 sierpnia. Wszyscy, którzy chcą poznać prawidłową technikę Nordic Walking, spróbować marszu z kijami, przekonać się, że to najzdrowsza i najprzyjemniejsza forma aktywności ruchowej, powinni wziąć udział w wydarzeniu „Nordic Walking jest dla Ciebie! Pomaszeruj przez łódzkie”. W ramach 5 cyklu imprez, jedna z nich odbędzie się w niedzielę 12 bm. o godz. 10 na boisku przy Termach Uniejów.

Każda z imprez ma charakter edukacyjno-rekreacyjny. Nie ma ścigania się, ani pomiaru czasu. Na początek każdy będzie mógł dobrać indywidualnie kije, dopasować je do sylwetki, porozmawiać o stroju i odpowiednim obuwiu. Później będzie wspólna rozgrzewka i warsztaty z nauki prawidłowego chodzenia techniką Nordic Walking, następnie uczestnicy wyruszą na wspólny marsz na trasie o długości ok 7-10 kilometrów. Na trasie podczas marszu będą towarzyszyć uczestnikom instruktor i sędziowie Nordic Walking. Sędziowie wybiorą 20 osób, które najlepiej opanują przekazaną na warsztatach wiedzę. Te osoby zostaną wyróżnione na mecie dyplomami i upominkami.Każdy uczestnik imprezy „Nordic Walking jest dla Ciebie! Pomaszeruj przez łódzkie” otrzyma pakiet startowy, wodę i wyżywienie, a na mecie pamiątkowy medal. Koszt uczestnictwa to 15 zł od osoby, uczestnicy są ubezpieczeni, na miejscu będzie również opieka medyczna. Limit uczestników na każdą imprezę – 100 osób.

Zapisy: http://rajsportactive.pl/zapisy/ lub telefonicznie: 791-168-165. Jeśli zostaną wolne miejsca będzie również można zapisać się tuż przed startem w biurze organizatora. Nie masz własnych kijów? Nic nie szkodzi. Można je wypożyczyć zupełnie za darmo w biurze organizatora, wystarczy zaznaczyć chęć w formularzu zgłoszeniowym.

A JUŻ WKRÓTCE:

ŁASK

19 sierpnia, godz. 19, koncert w Łaskiej Kolegiacie: „Słońce zamknięte w dźwiękach Południa” . Wykonawcy: Zespół Muzyki Dawnej „Finesis Trio” (Kraków) w składzie: Katarzyna Puch - sopran, Małgorzata Włodarczyk - lutnia, gitara klasyczna, Paulina Tkaczyk - klawesyn.

26 sierpnia, godz. 19, koncert w Łaskiej Kolegiacie: „Z Wiednia do Paryża i Budapesztu” - koncert operetkowy . Wykonawcy: Anna Kutkowska-Kass, Jolanta Bobras, Romuald Spychalski, Maciej Markowski (soliści teatrów muzycznych Łodzi i Warszawy). Zespół pod kier. Adama Manijaka. Siewie.tv szczególnie poleca ten cykl!

BŁASZKI

24-26 sierpnia. IV Błaszkowskie Noce. Szczegóły na: http://www.blaszkowskienoce.pl/; http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8543-baszkowskie-noce-w-sierpniu-ju-po-raz-czwarty

WOJKÓW

24 sierpnia. Nocny Armagedon w Ramach IV Błaszkowskich Nocy. Armagedon jest biegiem przełajowym z przeszkodami sztucznymi i naturalnymi na trasie długości ok. 8km. Cześć trasy przebiegać będzie przez las. Zadaniem uczestnika biegu jest jego ukończenie z jak najlepszym wynikiem- zawodnicy mogą pomagać sobie wzajemnie przy pokonywaniu przeszkód i działać zespołowo.Bieg ma również wymiar charytatywny. Podczas zawodów będą zbierane środki w ramach Pomarańczowej Pomocy na trójkę chorych dzieci. W biurze zawodów udostępnione będą specjalne puszki, a zebrana kwota w całości trafi do potrzebujących dzieci.

KaMi S

Poniżej na stronach placówek kulturalnych i rekreacyjnych z regionu na bieżąco można sprawdzać propozycje dla dzieci, młodzieży i nie tylko podczas tegorocznych wakacji:
- DK LOKATOR ZDUŃSKA WOLA: http://dklokator.pl/wakacje-z-lokatorem-20/'
- MDK ZDUŃSKA WOLA: http://www.mdk-zdunskawola.pl/czas-przygody-wal-a-2018/
- KINO RATUSZ ZDUŃSKA WOLA: http://www.kinoratusz.com/
- MUZEUM HISTORII MIASTA ZDUŃSKA WOLA: http://muzeumzdunskawola.blogspot.com/
- SDK SIERADZ: http://www.sdk.ssmsieradz.pl/
- SIERADZKIE CENTRUM KULTURY: http://www.scksieradz.pl/aktualnosci
- ŁASKI DOM KULTURY, Łask: https://www.facebook.com/pg/laskidomkultury/events/
- Aktywne wakacje w gminie Łask: http://lask.pl/content/aktywne_wakacje_2018
- MGOK w Szadku: https://www.facebook.com/mgok.szadek/
- GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU W ZAPOLICACH: https://www.facebook.com/search/top/?q=gminny%20o%C5%9Brodek%20kultury%20i%20sportu%20w%20zapolicach
- MUZEUM ZIEMI WIELUŃSKIEJ: http://www.muzeum.wielun.pl/wielun/01/index.html
- TERMY UNIEJÓW:https://www.termyuniejow.pl/; https://uniejow.pl/wydarzenia
- KINO SYRENA I WIELUŃSKI DOM KULTURY, WIELUŃ: http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2018/06/repertuar-syreny/
- WIERUSZOWSKI DOM KULTURY: http://www.wdkwieruszow.pl/aktualnosci.html
- Centrum Kultury W BŁASZKACH: http://www.ckb.blaszki.pl/aktualnosci
- GMINA WARTA: http://gimwarta.xaa.pl/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=1115&Itemid=280;
- imprezy i wydarzenia zduńskowolskie i z okolic: https://www.facebook.com/Zdu%C5%84ska-Wola-I-love-EZD-596600954044443/

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTakie tam gadki przy ognisku...

Siedzi sobie Puchatek przy ognisku i zajada pieczyste.
Widzi go Tygrysek i postanawia się przyłączyć.
Po kilku piwach i kawałkach pieczystego, Tygrysek z żalem mówi do Puchatka:
- Wiesz Puchatku, ale Prosiaczka to nie bardzo lubię.
- Jak ci nie smakuje, to nie jedz - odparł Kubuś Puchatek.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u