Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zduńska Wola zaprasza na Piknik Maksymilianowy, forum gospodarcze i wystawę rolniczo-przemysłową

Zduńska Wola zaprasza na Piknik Maksymilianowy, forum gospodarcze i wystawę rolniczo-przemysłową

wustawaezdTrzy imprezy przygotowało Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli dla mieszkańców powiatu oraz przyjezdnych na nadchodzący tydzień. Od 14 do 19 sierpnia. Ale po kolei.

 

14 sierpnia na godz. 15 zaplanowano uroczystą sesję Rady Powiatu Zduńskowolskiego. O godzinie 17.30 w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego będzie można posłuchać koncertu przygotowanego przez uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli. Po koncercie odprawiona zostanie uroczysta msza święta. 15 sierpnia, z okazji przypadającego w tym dniu Święta Wojska Polskiego o godzinie 11 przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego /plac Wolności 26/, starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik wygłosi okolicznościowe przemówienie, delegacje złożą wiązanki kwiatów. O godz. 12 w Bazylice Mniejszej pw. WNMP odprawiona zostanie msza święta. Po południu tego dnia rozpocznie się Piknik Maksymilianowski. Miejscem wydarzenia będzie od godz. 15 Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ulicy Dolnej 41. Gwiazdą wieczoru będzie Patrycja Markowska (godz. 19.30). Wokalistka wydała dotąd 7 studyjnych albumów, 2 koncertowe oraz 34 single, z których wiele na długi czas podbiło szczyty list przebojów. Ma na swoim koncie nagrody i wyróżnienia muzyczne. Najnowsze wydawnictwo „Krótka płyta o miłości” ukazało się w ubiegłym roku. Wystąpią również artyści Operetki Scen Łódzkich i zespół THRUDY /zespół rozpoczął działalność w 2007 roku w Bełchatowie. Muzyka zespołu to ciekawy przekrój różnych gatunków i pejzaży - muzyka alternatywna, rockowa z elementami reggae i rocka progresywnego./.Odbędzie się też III Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich, podczas którego zaprezentują się koła działające na terenie powiatu zduńskowolskiego. Najmłodsi zobaczą teatrzyk dla dzieci, będą mieli możliwość wziąć udział w grach i zabawach. Będzie też prezentacja jednostek powiatowych i akcje społeczne. Wśród nich organizowane przez Szpital Powiatowy w Zduńskiej Woli i Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny akcje prozdrowotne z możliwością wykonania darmowych badań oraz wspólna z fundacją DKMS akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu przybliży ideę akcji "Tak dla transplantacji." Będzie również możliwość bezpłatnego udziału w Ogólnopolskim Programie Badań Przesiewowych „Test na HCV- prosty krok do zdrowia". Całość zakończy dyskoteka z zespołem Faraon i pokaz sztucznych ogni. Z kolei od 17 do 19 sierpnia zaplanowano III Regionalne Forum Gospodarcze. Podczas tegorocznej edycji skupione będzie się na innowacjach w branży spożywczej i budowlanej. Będzie również temat dotyczący magistrali węglowej i jej wpływu na rozwój regionów. Forum skierowane jest do przedsiębiorców z całego województwa łódzkiego. Prelegentami będą specjaliści z poszczególnych dziedzin. Będą też przedstawiciele nauki. Integralną częścią tego forum są również wizyty studyjne, które odbędą się 18 sierpnia w lkalnych firmach.

Zaś 19 sierpnia odbędzie się po raz 19. Regionalna Wystawa Rolno-Przemysłowa ( https://www.facebook.com/events/179876802688177/ ). Na terenie przy PMOS, ul. Dolnej 41 ( http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8483-regionalna-wystawa-rolno-przemysowa-w-zduskiej-woli-ju-po-raz-19-trwa-nabor-wystawcow). Udział w wystawie potwierdziło już kilkudziesięciu przedsiębiorców z branży rolniczej, włókienniczej, przemysłowej, usługowej. W programie znajdzie się m.in. konkurs na najładniejsze stoisko wystawiennicze. W części rozrywkowej odbędą się pokazy mody, fitnessu oraz występy artystyczne. W programie znajdzie się m.in. konkurs na najładniejsze stoisko wystawiennicze. W części rekreacyjnej odbędzie się pokaz fitness, między innymi z udziałem Miss Polonii' 2017 - pochodzącej ze Zduńskiej Woli Agaty Biernat i zarazem oficjalnej kandydatki Polski na jesienne wybory Miss World ' 2018 (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8484-zduskowolanka-agata-biernat-polsk-kandydatk-na-miss-world-2018 ).

Pokazy tańca przygotuje Studio Tańca Arabesque. Będzie też pokaz kulinarny. W części muzycznej wystawy wystąpi Joanna Aleksandrowicz, aktorka i wokalistka urodzona podobnie jak Biernat w Zduńskiej Woli. Współpracowała do tej pory z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Novą Sceną w Bydgoszczy oraz Teatrem V6 w Łodzi. Zduńskowolanka ma też na swoim koncie udział w polskich filmach i serialach, a także w teatrze telewizji. Początek jej koncertu ok. godz. 19. Główną atrakcją wieczoru będzie pokaz mody o godz. 20. Całodzienne wydarzenie zakończy pokaz iluminacji laserowych. W tym dniu pełnym rozrywki będzie też można pomóc potrzebującym - na miejscu będzie czynny mobilny punkt poboru krwi (godz. 11 - 14). Będą też pokazy kulinarne. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Zwieńczeniem imprezy będzie pokaz laserowy. Więcej informacji, o tym co będzie - poza Zduńską Wolą - się działo w regionie znajdziecie oczywiście w najnowszym CO, GDZIE, KIEDY na nadchodzący dłuuuuuugi, wakacyjny weekend.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u