Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W Jeziorsku utopił się 17-latek. Za miesiąc miał świętować swoją osiemnastkę!

W Jeziorsku utopił się 17-latek. Za miesiąc miał świętować swoją osiemnastkę!

yopielecUtonął niespełna 18-letni mężczyzna z powiatu sieradzkiego. To wielka tragedia dla jego bliskich, rodziny, kolegów! Ciało chłopca znaleziono po dobie poszukiwań w zbiorniku Jeziorsko. Pogoda sprzyja kąpielom, więc policja i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe apelują: uważajmy podczas kąpieli, zwłaszcza w miejscach niestrzeżonych! Nie wchodźmy do wody tam, gdzie nie znamy dna jezior, rzek, stawów! Te bywają zgubne. Tak też było w ubiegłym tygodniu nad Jeziorskiem! Siewie.tv przypomina: pod nadzorem ratowników można się kąpać na basenie w Wieluniu, na basenach w Sieradzu oraz na sieradzkiej plaży, a także w Łasku. Co do Zduńskiej Woli wciąż nie mamy wiedzy, czy 15 sierpnia ośrodek Relaksu udostępni średni basen oraz brodzik, w którym ma być park wodny!

 

Tragicznie zakończyły się poszukiwanie chłopca, który 7 sierpnia, zaginął na zbiorniku Jeziorsko, w okolicy miejscowości Kościanki. Ratownicy WOPR wyłowili ciało chłopaka dobę później niedaleko tamy. Z relacji świadków wynikało, że nad wodą przebywało pięć osób. Trzech chłopców postanowiło przejść na nogach do wysepki oddalonej około 200 metrów od brzegu. Po około 30 metrach gwałtownie zmieniła się głębokość i wszyscy zaczęli się topić. Dwóch nastolatków uratowali wędkarze. Trzeci zniknął pod wodą. We wrześniu skończyłby 18 lat!

W poszukiwaniach brali udział ratownicy z województw wielkopolskiego i łódzkiego. To pierwsza w tym roku, śmiertelna ofiara na zbiorniku Jeziorsko. Wypadek bada teraz policja pod nadzorem prokuratury. Ale to nie nie pierwsza taka tragedia w regionie sieradzkim. Kilka dni temu w Kobylej Górze utonął 40-latek z powiatu wieluńskiego. (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8578-40-latek-uton-w-zalewie-w-kobylej-gorze). Największa tragedia jednak rozegrała się przed pięciu laty w Trębaczewie, kiedy to na niestrzeżonym kąpielisku utopiło się czworo dzieci z jednej rodziny (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/2595-s-zarzuty-wobec-37-letniiej-beaty-b-latem-ubiegego-roku-na-jej-oczach-utona-czworka-jej-dzieci ). Choć były pod opieką matki i opiekunki z "mopsu " (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/1906-na-oczach-matki-zgino-czworo-dzieci-ona-nie-chciaa-i-nad-wod-ale-dzieci-nalegay ) !

POLICJA APELUJE: W pierwszy sierpniowy weekend padł tragiczny rekord nad polskimi wodami. W ciągu trzech ostatnich dni utonęło 30 osób. MSWiA i służby apelują o rozsądek. Choć za nami dopiero połowa wakacji, to już można mówić o tym, że będą one należały do jednych z najtragiczniejszych jeśli chodzi o liczbę utonięć. Ostatnie trzy dni to przerażający bilans – 30 osób straciło życie wypoczywając nad wodą. Przed nami kolejne tygodnie wakacji i temperatur sprzyjających kąpieli w akwenach wodnych. MSWiA oraz służby apelują o rozsądek, wyobraźnię i nieprzecenianie swoich możliwości. Pamiętajmy, że o nasze bezpieczeństwo musimy zadbać przede wszystkim sami. Wypoczywając nad wodą przestrzegajmy elementarnych zasad bezpieczeństwa. Tylko to zapewni nam i naszym bliskim spokojny wypoczynek. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Stosujmy się do uwag i zaleceń ratowników. Nie bagatelizujmy wydanych przez nich ostrzeżeń. Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych. Służby apelują, aby kąpać się wyłącznie w miejscach strzeżonych tam, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Do najczęstszych przyczyn utonięć należy bowiem właśnie alkohol, brawura i przecenianie własnych umiejętności.

Zwracajmy jednocześnie uwagę na to, co dzieje się wokół nas. Właściwa reakcja może uratować komuś życie. Jeśli zauważymy niebezpieczną sytuację nad wodą, natychmiast dzwońmy na numer alarmowy 112. Nie próbujmy sami podejmować akcji poszukiwawczej, której powodzenie mogą zapewnić wyłącznie wyszkolone służby.

Żródło: KWP w Łodzi

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u