Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Parowozem z historycznymi wagonami w piękny rejs w ramach akcji Nostalgia'2018

Parowozem z historycznymi wagonami w piękny rejs w ramach akcji Nostalgia'2018

staryparowozW poniedziałek 27 sierpnia do Zduńskiej Woli zawita organizowany przez Turystykę Kolejową Turkol pociąg RETRO. Parowóz z historycznymi wagonami pasażerskimi pojawi się w mieście z pociągiem Włókniarz relacji Łódź Widzew – Wolsztyn. Zostanie uruchomiony także pociąg Semafor relacji Zduńska Wola – Zduńska Wola Karsznice – Zduńska Wola.

 

Według orientacyjnego rozkładu jazdy pociągów Włókniarz przyjedzie ok godziny 15. O godzinie 15.30 odjedzie jako pociąg Semafor do Zduńskiej Woli Karsznice. Po godzinnym postoju na stacji w Karsznicach powróci do Zduńskiej Woli. Około godziny 17 ponownie ruszy w drogę powrotną do Wolsztyna. W Karsznicach Turkol planuje zwiedzanie Skansenu Lokomotyw, nastąpi też wodowanie parowozu. Cena biletu tam i z powrotem dla pociągu Semafor, którym mogą być najbardziej zainteresowani mieszkańcy regionu, to 29 zł za bilet normalny, 19 zł za bilet ulgowy (dzieci do lat 18), dzieci do lat 4 podróżują bezpłatnie (w klasie 2). Rezerwacja biletów jest już dostępna na stronie organizatora - kliknij.

Pociągi te to część czterodniowego pakietu przejazdów na Dolnym Śląsku i Ziemi Łódzkiej organizowanego pod nazwą Nostalgia' 2018. Projekt NOSTALGIA' 2018 różni się od pierwowzoru trasami, po których będą podróżować pociągami pasażerowie oraz brakiem noclegów w ofercie - Wrocław oraz Łódź dysponują bogatą bazą noclegową w różnych standardach, co z pewnością zadowoli każdego podróżującego turystę. Turkol planuje wykorzystanie czynnego parowozu do realizacji projektu NOSTALGIA - Pociągiem z parowozem po Polsce. Pociąg na wszystkich odcinkach zestawiony będzie z historycznego pasażerskiego taboru kolejowego 1 i 2 klasy wraz z kultowym wagonem restauracyjnym WARS. W ciągu czterech dni pasażerowie odwiedzą na pokładzie pociągu ciągniętego przez zabytkowy parowóz kilkadziesiąt stacyjek, w części umiejscowionych na ciekawych liniach lokalnych województw wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego i łódzkiego.

pociagi1

 

Szczegółowy rozkład wszystkich połączeń dostępny na stronie www.turkol.pl

 

pociagi2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pociagi3


 


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u