Strona główna Artykuły Aktualności TURNIEJ PAR PATROLOWYCH ,,PATROL ROKU 2012'' wygrali policjanci z Wielunia

TURNIEJ PAR PATROLOWYCH ,,PATROL ROKU 2012'' wygrali policjanci z Wielunia

czarnagrodywspolnestrPrzez trzy dni od 21 do 23 bm. odbywały się Wojewódzkie Eliminacje XIX Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji ,,Patrol Roku''. W zawodach wzięło udział 50 funkcjonariuszy reprezentujących wszystkie komendy powiatowe i miejskie policji województwa łódzkiego oraz Oddział Prewencji Policji w Łodzi.

Wieluńska reprezentacja Grobelny-Walczak była bezkonkurencyjna! Rywalizacja pomiędzy dwuosobowymi patrolami rozgrywana była w sześciu konkurencjach: test wiedzy policyjnej, interwencje policyjne, pierwsza pomoc przedmedyczna, techniki obezwładniania, strzelanie sytuacyjne, pokonywanie policyjnego toru przeszkód. Pięć konkurencji rozegrano w Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu. Natomiast strzelanie sytuacyjne odbyło się na strzelnicy w Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli. Dwie najwyżej sklasyfikowane w eliminacjach pary wezmą udział w finale Ogólnopolskich Zawodów, które odbędą się w dniach 11-14 września w Szkole Policji w Słupsku.
I miejsce zajęła reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu w osobach st. post. Damiana Grobelnego i st. post. Kamila Walczaka. II miejsce zajęła reprezentacja Oddziału Prewencji Policji w Łodzi w składzie post. Adam Skiba i post. Maciej Stokowski, natomiast III miejsce zajęła drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim w składzie sierżant Sebastian Machalski oraz st.post. Jarosław Florczyk.
Wszystkim wyróżnionym gratulacje złożył zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi insp. Cezary Popławski, który wręczył puchary i nagrody pieniężne za zajęcie miejsc na podium. Wieluńskiej parze posterunkowych gratulujemy!