Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności 31-letni kierowca z Sieradza zginął w wypadku w Wieruszowie

31-letni kierowca z Sieradza zginął w wypadku w Wieruszowie

265-71495Policjanci z komendy powiatowej w Wieruszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej W 482 w Wieruszowie. W wyniku wypadku śmierć poniósł 31 - letni mieszkaniec Sieradza.

 

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w miniony piątek 7 września około godziny 14 w Wieruszowie. Według wstępnych ustaleń, kierujący samochodem ciężarowym Mitsubishi Canter, 31 – letni mieszkaniec Sieradza, z nieustalonych przyczyn na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka ciężarowym Manem, kierowanym przez 28 – letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. W wyniku wypadku 31 - latek pomimo udzielonej pomocy medycznej poniósł śmierć na miejscu. Znacznie uszkodzone zostały pojazdy uczestniczące w wypadku. Kierujący Manem w chwili zdarzenia był trzeźwy, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policjanci wyjaśniają dalsze okoliczności tego zdarzenia. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu. Droga W 482 od skrzyżowania z ulicą Bolesławiecką do „łącznika” węzła S 8 w Wieruszowie była całkowicie zablokowana do godz. 20. Kierowcy kierowani byli przez policję na wyznaczone objazdy. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje: Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.

KaMi S

Fot. KPP Wieruszów

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u