Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Jest piaty kandydat na prezydenta Zduńskiej Woli. To Konrad Pokora z Koalicji Obywatelskiej

Jest piaty kandydat na prezydenta Zduńskiej Woli. To Konrad Pokora z Koalicji Obywatelskiej

pokoraplakatJeszcze wczoraj było to tylko typowanie z pogłosek, które rozchodziły się po Zduńskiej Woli. Chodzi o Konrada Pokorę, który jest piątym z kolei oficjalnym kandydatem w październikowej walce o fotel prezydenta Zduńskiej Woli. Jak już podawaliśmy, o ten urząd starać się bądą: Andrzej Brodzki, Piotr Niedźwiecki, Marzena Jaruga i Damian Kunert (więcej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8704-coraz-wicej-kandydatow-w-kolejce-do-fotela-prezydenckiego-w-zduskiej-woli#comments).

Pokorę rekomenduje Koalicja Obywatelska. Co obiecuje ten kandydat (pisownia oryginalna): "Zduńska Wola coraz bardziej szarzeje na tle dynamicznie rozwijającego się sąsiedztwa. Podczas gdy Sieradz czy Uniejów zmieniają się nie do poznania, my stajemy się średniakiem. Miastem omijanym przez turystów i inwestorów. Miastem, z którym młodzi coraz rzadziej wiążą swoją przyszłość. Mamy coraz mniej powodów do dumy, za to coraz więcej powodów do zmartwień. Staję do walki o urząd prezydenta Zduńskiej Woli, by przywrócić zduńskowolanom dumę z naszego miasta. Potrzeba nam dziś świeżego powietrza! Nowych myśli, śmiałych idei, wizjonerstwa. Najbliższych sześć tygodni wykorzystam, by opowiedzieć Państwu o moich planach i pomysłach. Najważniejsi są zduńskowolanie. Wymagajmy więcej, a znów będziemy dumni ze Zduńskiej Woli!". Andrzej Brodzki wystartuje z hasłem: "Zduńska Wola równych szans" i jak podaje na swoim profilu (https://www.facebook.com/P3Razem/?tn-str=k*F): " Zbliżające się wybory samorządowe będą plebiscytem jakiej Zduńskiej Woli chcemy przez kolejne 5 lat." ( więcej na: --> https://www.facebook.com/P3Razem/?hc_ref=ARRdmm-5DKHk0nURG7wMm8qWh_xRQmwThw-Ymd8ZIDK4uM2KyDYXQS6a-hloT4HPOSE&fref=nf&__xts__[0]=68.ARAveMBfaiEkvCaZSy44xb9GWqyZR5a__9DGgAVmAhlS-boTmlvvCHhtwDm5w7-bqYT9FZRe5RxqmdENhTsjMPEQsBiruAQrI-_TiDh-mAbfXXVZXpPIZoY_CpDDCG0bbpqswhvGicKe-rzHSH3WJJtv0272apCN6aruImEuZtUVLzagHPha&__tn__=kCH-R).
Jego zdaniem Zduńska Wola zasługuje na równe szanse. A to oznacza:
- pozyskiwanie środków europejskich na modernizację
- wsparcie małych i średnich przedsiębiorców
- rozwój terenów inwestycyjnych i przemysłu
- wykształconych specjalistów w urzędach
- wysoką jakość edukacji
- rozwój strefy rekreacyjnej, rozrywkowej i wypoczynkowej
- sprawną komunikację miejską
- wsparcie seniorów i niepełnosprawnych
- walkę z zanieczyszczeniem powietrza

W czasie kampanii zaprezentuje też konkretne projekty i programy jak to osiągnąć, tak by w 2025 roku na 200-lecie praw miejskich zduńskowolanie mogli być zadowoleni i dumni z Miasta Zduńska Wola! (więcej na--> #Razem2025). Damian Kunert, kandydat PiS już dał się poznać zduńskowolanom bezpośrednio, choć można mniemać, że jego program wynika z programu tej partii na październikowe wybory ( http://pis.org.pl/.). Rozdawał już na ulicach miasta jabłka. A ostatnio wzorem kampanii prezydenta RP Andrzeja Dudy - kawę na dworcu PKP. Ma wsparcie w portalu mojazdunia oraz na FB, gdzie każdego dnia działacze PiS podają, co im, a także Kunertowi miasto zawdzięcza i co może zyskać wybierając 33-latka jesienią na prezydenta Na liczne hejty w sieci, że Damian Kunert jest tam ,,nadaktywny'', on sam twierdzi: "Na hejt się nie patrzę. Szkoda na to czasu. Wolę poświęcić go na działanie.". Marzena Jaruga swoje hasło ma ogłosić w najbliższy czwartek, 13 września. Jednak nie kryje, że będzie ono związane z miastem.
- Łask nam już odjechał. Sieradz odleciał. A Zduńska Wola stanęła jakby w miejscu. Już mnie spotkało w necie wiele hejtów. Ale zdawałam sobie sprawę, że tak może się zdarzyć. Jestem na nie odporna. Zwłaszcza w kontekście powiązań mojego męża, związanego z PiS. Ja robię swoje, a on swoje. A wiem, że trzeba się skupić w najbliższej przyszłości na Zduńskiej Woli. Jest tu naprawdę wiele do zrobienia. Dlatego nasz komitet będzie wystawiał tylko kandydatów do Rady Miasta, a mój program już w czwartek - ucięła rozmowę M. Jaruga. Okazało się także, że żadnego kandydata na prezydenta Zduńskiej Woli nie wystawi PSL. Jak podaje siewie.tv Jolanta Zięba-Gzik, członek zarządu województwa łódzkiego, wspominana w necie jajko rzekoma kandydatka na prezydenta, a nawet na starostę - nie zamierza walczyć ani o fotel prezydenta Zduńskiej Woli, ani też o funcję starosty zduńskowolskiego.
- Będę w październiku startowała do Sejmiku Województwa Łódzkiego. Tak jak cztery lata wcześniej. Z którego miejsca, jeszcze nie wiem. Przed cztery laty dane mi wówczas ostatnie miejsce było mi przychylne, jeśli chodzi o liczbę uzyskanych kilku tysięcy głosów. Ale decyzje jeszcze nie są podjęte. To kwestia dni. Sama nawet nie wiem jaką pozycję na liście da mi PSL - wyznała w poniedziałek (10 bm.) siewie.tv pani Jolanta.
Nie wiadomo, czym po raz kolejny chce do swojej osoby przyciągnąć chce wyborców obecny prezydent Zduńskiej Woli, Piotr Niedźwiecki, sprawujący tę funkcję od 2008 roku. Na razie nie ma żadnych haseł na jego profilu.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u