Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wpadli z amfetaminą

Wpadli z amfetaminą

265-71792Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali amfetaminę. Właściciele „białego proszku” wpadli podczas kontroli drogowych. Już usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

12 września około godziny 23:20 w Kuźnicy Skakawskiej, w gminie Wieruszów, policjanci prewencji przeprowadzili kontrolę samochodu Audi A4, zaparkowanego na poboczu drogi. Jak się okazało, w samochodzie siedziało dwóch mieszkańców Wieruszowa i gminy Wieruszów w wieku 23 i 24 lat. Podczas kontroli czujność policjantów wzmogło bardzo nerwowe zachowanie legitymowanych mężczyzn w związku z czym postanowili dokładnie przeszukać auto 24 – latka. Warto było, bowiem policjanci odkryli, że mężczyźni mieli ukryte w samochodzie narkotyki. Funkcjonariusze znaleźli prawie 2,5 grama „białego proszku”. Już wstępne badanie zabezpieczonej substancji potwierdziło, że jest to amfetamina. W tej sytuacji mężczyźni zostali zatrzymani i już usłyszeli zarzuty w tej sprawie.

Tej samej nocy, o godzinie 23.30 w miejscowości Przywory, w powiecie wieruszowskim, policjanci z innego patrolu prewencji zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Peugeota. Jak się okazało, autem kierował 29 – letni mieszkaniec gminy Czastary. Z uwagi na nerwowe zachowanie kierującego policjanci również postanowili dokładnie skontrolować samochód. Szybko odkryli, dlaczego mężczyzna był taki poddenerwowany. Okazało się, że w samochodzie miał ukryte narkotyki. Policjanci zabezpieczyli ponad 1 gram „białego proszku”. Również w tym przypadku wstępne badanie substancji potwierdziło, że jest to amfetamina. Dodatkowo okazało się, że 29 – latek w chwili kontroli drogowej, kierował Peugeotem w stanie nietrzeźwości; miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali 29 – latka. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za posiadanie środków odurzających i kierowanie samochodem na „podwójnym gazie”. Za posiadanie środków odurzających w myśl obowiązujących przepisów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDiabeł, kobieta i sukienka

- Grażynko, ta sukienka kosztowała kroci! Nie stać nas na takie wydatki! Dlaczego ją kupiłaś? - pyta mąż żony.
- Kochanie, tak jakoś wyszło... Diabeł mnie podkusił. Tak wyraźnie szeptał mi do ucha: kup ją, kup ją, wyglądasz w niej świetnie!
- Nie mogłaś mu powiedzieć, żeby sobie poszedł precz?
- Mówiłam, mówiła wiele razy. I nawet odszedł, ale...
- Jakie ale...?
- Odszedł kawałek, ale odwrócił się nagle i powiedział, że... z daleka wyglądam w niej jeszcze lepiej?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u