Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Trzech kandydatów na burmistrza Szadku

Trzech kandydatów na burmistrza Szadku

lawniczakTrzech kandydatów jest w gronie ubiegających się o stanowisko burmistrza miasta i gminy Szadek na najbliższe pięć lat. O reelekcję starać się będzie ponownie Artur Ławniczak. Podobnie jak poprzednio będzie startował z Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Czy pójdzie mu tak gładko jak cztery lata temu, kiedy wygrał w pierwszej turze?

 

Tym razem zmierzy się z dwoma kontrkandydatami. Pierwszym jest Jarosław Stulczewski ze Zduńskiej Woli, startujący z KW Prawo i Sprawiedliwość, najbardziej znany z tego, że jest prezesem Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli. Z wykształcenia jest archiwistą.
Drugi to Tomasz Mielczarek, radny gminny tej kadencji, wicedyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. św. Jana Pawła II w Czechach, gmina Zduńska Wola. Dodajmy, że pan Tomasz to syn wieloletniego naczelnika i burmistrza Szadku Stanisława Mielczarka, poprzednika Stefanii Sulińskiej, z którą bezapelacyjnie pokonał Artur Ławniczak. A cztery lata temu do Rady Miasta i Gminy w Szadku Mielczarek Junior - jak mówią w Szadku - dostał się startując z listy SLD. Teraz startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólnie Dla Ziemi Szadkowskiej. Według szadkowskiego BIP Ławniczak w 2017 roku zarobił jako burmistrz ok. 117 tys. zł (http://szadek.biuletyn.net/fls/bip_pliki/2018_05/BIPF56BC23066326AZ/Artur_Lawniczak.pdf ). Mielczarek zaś jako nauczyciel ok. 107 tys zł, w szkole Czechach i I dorabiając w I LO w Zduńskiej Woli ( http://szadek.biuletyn.net/fls/bip_pliki/2018_05/BIPF56BC12D4FC788Z/Tomasz_Mielczarek.pdf).
"Informuję, że z ramienia KWW „Wspólnie dla Ziemi Szadkowskiej” jestem oficjalnym kandydatem na stanowisko Burmistrza Gminy i Miasta Szadek. W najbliższym czasie przedstawię program Komitetu. Na naszej stronie Komitet Wyborczy Wyborców "Wspólnie dla Ziemi Szadkowskiej" będą udostępniane aktualności oraz informacje o planowanych spotkaniach z mieszkańcami. W związku z moją równoległą kandydaturą na Radnego uprzejmie proszę mieszkańców mojego okręgu wyborczego o oddanie głosu na moją osobę na obydwu listach wyborczych." - napisał na swoim profilu na FB Mielczarek (pisownia oryginalna).
Co obiecuje Stulczewski (na zdjęciu we fraku!) Zamierza zrealizować co najmniej 10 - punktowy program. Obejmuje on m.in.:
- obniżenie kosztów ogrzewania dla mieszkańców gminy
- ściągnięcie nowych inwestorów
- przyłącze gazowe
- teren rekreacyjny z kąpieliskiem
- rozbudowę sieci wodociągowej
- budowę przydomowych oczyszczalni ścieków
- zakaz wybudowania wysypiska śmieci.
- przywrócenie Dni Szadku
- rewitalizację starej, drewnianej zabudowy miasta
- nowe drogi.
- doposażenie i rozbudowę szkół w gminie i wspieranie rolników.
W 2014 roku podczas poprzednich wyborów samorządowych Artur Ławniczak zdobył 2.034 głosy. Jego kontrkandydat z PiS Krzysztof Kubiak dostał 757 głosów, a na Katarzynę Kilian - Haraszkiewicz z PO, dyrektorkę MGOK w Sadku zagłosowało tylko 396 osób. Burmistrz Artur Ławniczak jest jedynym z tej trójki, który w walce o stanowisko nie promuje się w Internecie i nie korzysta w tym celu z portali społecznościowych jak jego rywale. Jak powiedział siewie.tv, uważa, że mieszkańcy gminy zapewne już go poznali z tego, co udało się zrealizować w ostatnich latach. Zobowiązuje się do dbania o zrównoważony rozwój Gminy poprzez: - równomierne inwestowanie w sołectwa i miasto; - dalszą rozbudowę i modernizację infrastruktury drogowej, kanalizacji oraz przydomowych oczyszczalni ścieków; - rewitalizację w 2019 roku ulicy Kościelnej i Szpitalnej w sąsiedztwie Kościoła pw. Wniebowzięcia NMP i św. Jakuba (dokumentacja do tego zadania została już opracowana); - przywrócenie w 50 procentach funkcji handlowej na płycie Rynku dla rolników i małych firm; - wybudowanie nowoczesnego Centrum Sportowo -Społeczno - Kulturalnego z modułem do rehabilitacji i miejscami noclegowymi; - kompleksowy remont z zakupem nowoczesnego wyposażenia dla dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych w Szadku, Prusinowicach, Krokocicach (pozyskany już projekt z RPO na kwotę ok. 2,3 ml zł); - budowę i modernizacja energooszczędnego oświetlenia ulicznego. - Rozumiejąc potrzeby i aspiracje szeroko rozumianego środowiska społecznego deklaruję dalsze wspieranie aktywności różnych grup społecznych w tym Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, stowarzyszeń oraz organizacji pożytku publicznego - deklaruje Artur Ławniczak.

KaMi S

Fot. FB, arch. siewie.tv

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u