Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W Łasku nie ma jesiennej nudy:kabaret Ciach, Barciś, Beksiński, tango i Fin de siècle!

W Łasku nie ma jesiennej nudy:kabaret Ciach, Barciś, Beksiński, tango i Fin de siècle!

barcisladkŁaski Dom Kultury zaprasza na ciekawe październikowe wydarzenia. Pewnie jedne z ciekawszych w regionie! Żeby dostać bilet na wystawę Zdzisława Beksińskiego trzeba się spieszyć, bo liczba wejściówek jest ograniczona! A w najbliższych dniach w Łasku będzie się można m.in. spotkać z aktorem Arturem Barcisiem, zobaczyć tylko przez TRZY DNI prace Zdzisława Beksińskiego. Będzie też wieczór z poezją z epoki Fin de siècle oraz możliwość poznania i nauki argentyńskiego tanga. Wystąpi kabaret z "Ciachem" (szczegóły na :https://www.facebook.com/pg/laskidomkultury/events/ ). A co dokładnie proponuje ŁDK? O tym poniżej.

 

- 6.10. Godz. 20. "Historie śmiechem pisane". To kolejny program zielonogórskiego kabaretu Ciach, pełen różnorodnych tematów i niesamowitej energii. Po jego obejrzeniu, dowiesz się jaki nawóz jest najlepszy do sałaty, o czym marzą mężczyźni przed wyjściem do pracy, jak widzą nas niemowlęta i co królowa Elżbieta II nosi w torebce. Małgorzata Czyżycka, Tomasz Kowalski, Leszek Jenek i Mateusz Czechowski spowodują, że po występie będziecie rozluźnieni, uśmiechnięci i szczęśliwi, że nie tylko Was może spotkać w życiu coś nieprzewidywalnego. Jak powiedział Paolo Coelo: "Warto pójść na Kabaret Ciach ,,Historie śmiechem pisane" .

- 7.10. Godz. 19. Wieczór „Astry”, który odbędzie się w Galerii z Fortepianem Łaskiego Domu Kultury, to unikatowe spotkanie z salonową muzyką i poezją schyłku XIX w. czyli epoki w Europie zwanej Fin de siècle. Kameralny koncert wykona Michał Maj Wieczorek przy akompaniamencie fortepianowym Rafał Gzelli. Koncert zaaranżowany jest z dwunastu pieśni Stanisława Niewiadomskiego do pełnych jesiennej zadumy wierszy Adama Asnyka. Wiersze poety, które dla swych kompozycji wybrał Niewiadomski, przepełnione są mistyczną tęsknotą za czymś co trudno nazwać, a za czym w głębi duszy tęskni każdy człowiek. Być może jest to tęsknota za Bogiem, absolutem, miłością, jakimś uniwersalnym dobrem, a może utraconym rajem, którego obraz każdy nosi gdzieś głęboko w sercu. W wierszach Asnyka obiektem tęsknoty jest postać młodej kobiety będącej symbolem wiosny i wszelkiego dobra. Tęsknota za ową kobietą ma jednak nie tylko wydźwięk romantyczny i erotyczny, ale przede wszystkim mistyczny - jest tęsknotą za utraconą idyllą, wewnętrzną harmonią, absolutnym szczęściem. Cykl pieśni "Astry" jest poezją śpiewaną w dziewiętnastowiecznym wydaniu i dotyka najbardziej subtelnych strun ludzkiej duszy. Strun, których brzmienie codziennie zagłuszane jest przez natłok zdarzeń. Wieczór, który zaaranżowany jest na wzór dziewiętnastowiecznych, salonowych spotkań z muzyką i poezją jest okazją do zatrzymania się w życiowym biegu, chwilą wytchnienia i refleksji. Całość koncertu dopełnia cykl pięciu wierszy Plejady Jarosława Iwaszkiewicza, których pierwsze wersy rozpoczynają się charakterystycznym, uporczywie powracającym zwrotem: (…) „Plejady, to gwiazdozbiór już październikowy…”, co sprawia, że koncert ma swój właściwy czas realizacji tylko w październiku, kiedy - jak pisał Iwaszkiewicz: „Jesień sypie gorzkie cynamony…”

- 9.10. Godz. 19. Podwieczorek z Gwiazdą. Artur Barciś. To cykl spotkań z popularnymi gwiazdami polskiej estrady, które realizowane są przez redaktora Leszka Bonara – dziennikarza i prezentera muzycznego TVP Łódź. Spotkania organizowane są w kameralnych salach bibliotek lub ośrodków kultury i zwykle odbywają się wśród kilkudziesięcioosobowej widowni. Trwają zazwyczaj około 90 minut. Oprócz prezentacji bohatera zawierają również czas na pytania od publiczności. Niewątpliwą atrakcją jest wykonanie 5-6 piosenek wspólnie z publicznością. Bo właśnie istota spotkania polega skróceniu dystansu pomiędzy publicznością i artystą, na stworzeniu atmosfery bliskości pomiędzy nimi. Zwykle artysta grający swój koncertowy program nie ma szansy na taki bezpośredni kontakt ze swoim odbiorcą. A tutaj w trakcie podwieczorków, przy kawie czy herbacie to się świetnie udaje. Zresztą część nieoficjalna, już po zakończeniu podwieczorku, to okazja do kupienia płyty, zdobycia autografu, zrobienia sobie wspólnego zdjęcia czy zadania jeszcze jakiegoś pytania w bezpośrednim kontakcie.

- 12.10. Godz 9. Zdzisław Beksiński. Tak, TEN BEKSIŃSKI! Nazwisko znane na całym świecie. Artysta wszechstronny: malarz, fotograf, architekt, grafik, rzeźbiarz, a nawet... pisarz! Tym razem w odsłonie mniej znanej, ale równie kunsztownej - w formie unikalnych grafik komputerowych, fotografii i fotomontaży. Ponad 100 prac, wzbogaconych nowoczesnymi projektami: wydarzeniu towarzyszyć będą wykłady multimedialne, prezentacje filmów dokumentalnych o Beksińskim oraz pokazy VR, czyli wirtualnej rzeczywistości. Obok tej ekspozycji nie można przejść obojętnie! Wszystkich chętnych (wtajemniczonych i niewtajemniczonych) oprowadzi po sztuce Beksińskiego artysta plastyk - Aleksy Nowak. Opowie m.in. o plastycznym języku, technikach i nurtach, w które wpisuje się sanocki twórca. Wystawę będzie można zobaczyć TYLKO przez trzy dni (12,13 i 14 października) w godz. 9-21 w Łaskim Domu Kultury, ul. Narutowicza 11. Bilety: normalny – 20 zł, bilet szkolny i grupy zorganizowane (min. 10 osób) - 10 zł. Uwaga! Dla każdego właściciela biletu - niespodzianka

GRATIS!
Rezerwacja: tel. 43- 675- 37- 13 lub bezpośrednio w ŁDK, pokój 44.

Len Ka

Fot. ŁDK

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u