Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Potrącona rowerzystka zginęła na miejscu

Potrącona rowerzystka zginęła na miejscu

259-73467Do śmiertelnego potrącenia rowerzystki doszło dziś rano w Sieradzu na ulicy Wojska Polskiego w Sieradzu. Mimo, że kobieta miała na sobie kamizelkę odblaskową, potrącił ją samochód VW Golf.

 

Jak informuje KPP w Sieradzu, 4 października około godziny 5.40 na ulicy Wojska Polskiego doszło do śmiertelnego potrącenia 57 – letniej rowerzystki. Według wstępnych ustaleń policji kierujący samochodem osobowym marki VW Golf, jadąc do centrum miasta podjął manewr wyprzedzania jadącej w tym samym kierunku rowerzystki, która ubrana była w kamizelkę odblaskową. Z nieustalonych dotąd przyczyn w trakcie wykonywania tego manewru potrącił kierującą rowem. W wyniku odniesionych obrażeń, pomimo podjętej na miejscu reanimacji kobieta zmarła. 21 – letni kierowca Golfa był trzeźwy. Od ofiary zostanie pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.
Policja ostrzega Jest to w ostatnim czasie drugie śmiertelne potrącenie tzw. niechronionych. Dlatego też policja zwraca się z apelem do kierowców o ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że szybko zapada zmierzch, później nastaje świt. Dzień jest krótszy od najdłuższego w roku już o ponad pięć godzin. Dlatego też piesi jak i rowerzyści są wtedy mniej widoczni. W związku z tym, szczególnie w terenie zabudowanym kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu, gdyż prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u