Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Marek Urbański nagrodzony przez Sejmik Województwa Łódzkiego

Marek Urbański nagrodzony przez Sejmik Województwa Łódzkiego

muzeumMarek Urbański, starszy kustosz Muzeum Okręgowego w Sieradzu, kierownik Działu Archeologii i Paleontologii tej placówki, został nagrodzony przez Sejmik Województwa Łódzkiego! Nagrodę w dziedzinie kultury archeolog otrzymał za pracę naukową i działalność społeczno-kulturalną.

 

Marek Urbański, absolwent LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu i Uniwersytetu Łódzkiego – Instytutu Archeologii Polskiej, rozpoczął pracę w Muzeum w 1981 roku. Jak czytamy na stronie tego muzeum, ,,Prowadził m.in. szeroko zakrojone badania archeologiczne części przeworskiej wielkiego cmentarzyska w Niechmirowie-Małej Wsi, a także podejmował badania innych stanowisk z wielu epok. Łącznie, jako pracownik Muzeum w Sieradzu kierował pracami na ponad 23 stanowiskach archeologicznych. Swoją dotychczasową pracę i osiągnięcia poparł wieloma publikacjami naukowymi. Z ramienia Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, zaproszony został do grupy eksperckiej, uczestnicząc przez trzy sezony w ekshumacjach żołnierzy polskich w Charkowie.''
Działał aktywnie w Dyskusyjnym Klubie Filmowym i Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Hiszpańskiej w Sieradzu. Jest wiceprezesem Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai. Panu Markowi serdecznie gratulujemy!

(opr. KJB)

fot: powiat-sieradz.pl (Tomasz Oszczęda)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u