Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nowa droga Choszczewo - Wola Krokocka już gotowa! Półtora kilometra za półtora miliona złotych

Nowa droga Choszczewo - Wola Krokocka już gotowa! Półtora kilometra za półtora miliona złotych

IMG_0021Oddany został do użytku 1,5-kilometrowy odcinek przebudowanej drogi w gminie Szadek. Mieszkańcy wsi Choszczewo oraz Woli Kokockiej mogą już teraz bezpiecznie poruszać się po nowej konstrukcji 5,5-metrowej jezdni o nawierzchni bitumicznej na podbudowie z kruszywa łamanego.

 

- W ramach przebudowy we wsi Choszczewo wykonaliśmy chodnik z kostki betonowej, a na całej trasie, do gospodarstw i na pola, wykonane zostały zjazdy gruntowe. Uzupełniliśmy i utwardziliśmy również pobocza kruszywem naturalnym i destruktem asfaltowym. Wymienione zostało oznakowanie pionowe - zaznacza starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik. Przebudowa tego odcinka drogi powiatowej kosztowała 1.553.083,76 zł brutto, z czego:
- 342 310,00 zł to pozyskane dofinansowanie z budżetu Województwa Łódzkiego, pochodzące z tytułu wyłączania z produkcji gruntów rolnych,
- 200 000,00 zł. to udział Gminy i Miasta Szadek
- 990 773,76 zł pochodziło z budżetu Powiatu Zduńskowolskiego

Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. z siedzibą w Poddębicach, a inspektorem nadzoru inwestorskiego był Pan Bogusław Boryna - Biuro Projektowe „MULTIDROG – TRASA” z siedzibą w Zduńskiej Woli. - Tak wygląda 1,5 miliona dobrze zainwestowanych polskich złotych! Samorządy współpracują, wspierają się i gdy nie ma wsparcia rządowego muszą sobie radzić s podkreśla Piotr Pacelt z Powiatowego Zarządu Dróg w Zduńskiej Woli.

Len Ka

Fot.: SP w Zduńskiej Woli

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRiposta menela

Menel spotyka kobietę na ulicy i uprzejmie zagaduje:
- Szanowna Pani taka miła! Da mi pani, proszę, złotówkę?
- Owszem, dam. Ale nie wyda jej pan na alkohol?
- Ależ skądże! Domek sobie kupię...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u