Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 18 DO 24 PAŹDZIERNIKA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 18 DO 24 PAŹDZIERNIKA

18pazkinoserceesiPrzed nami jeszcze kilka ładnych dni tegorocznej jesieni, bo końcówka października ma być już chłodna i deszczowa. Ale słoneczna ma być w nadchodzącą niedzielę 21 bm. Taka zdarza się raz na cztery lata. To niedziela wyborcza. Będziemy wybierać radnych do rad gmin, miast, powiatów, sejmiku województwa łódzkiego oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów. Przed wyborami i po nich nie zabraknie jednak wydarzeń, które również warto wpisać do swojego kalendarza. W Łasku będzie koncert o miłości. W Zduńskiej Woli i Wieluniu zabrzmią pieśni patriotyczne. W Sieradzu wystąpi Teresa Werner. Co poza tym będzie się działo? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej oraz na plakatach.

 

ŁASK

24 października. Łaski Dom Kultury, godz. 19, koncert: "Historia de un Amor - Opowieść o Miłości". Koncert łączy różne gatunki muzyki z wielu epok, takie jak opera, musical, pieśń, czy piosenka. (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8859-qhistoria-de-un-amor-opowie-o-miociq-w-askim-domu-kultury ).

WIELUŃ

18-24 października. Kino Syrena. Pełny repertuar na: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2018/07/repertuar-syreny

18 października. Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Godz. 14. Prezentacja haftu według obrazu Jana Matejki "Zamoyski pod Byczyną". Wystawa czynna do 28 października.

18 października, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna, godz. 17. WIECZÓR LITERACKI ''NIEPODLEGŁOŚĆ W POEZJI I MUZYCE''.

24 października. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna, godz. 10, konkurs historyczny.

WIERUSZÓW

18-24 października. Repertuar Kina Słońce: --> http://kinoslonce.pl/repertuar-miesieczny/

UNIEJÓW

18, 19, 20 października. Termy Uniejów. Centrum Inteligentnego Rozwoju zaprasza do udziału w Międzynarodowym Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 Uniejów 2018 – trzeciej edycji największego wydarzenia gospodarczego w Polsce, poświęconego nowym technologiom oraz krajowym i regionalnym inteligentnym specjalizacjom. To międzynarodowa debata z udziałem branżowych liderów – innowatorów i inwestorów z sektora biznesu, nauki i samorządu. To także nowoczesna platforma transferu technologii. Najważniejsze debaty Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0:
- Sztuczna inteligencja – Przemysł 4.0 i Społeczeństwo 4.0
- Samorządowi Liderzy Inteligentnego Rozwoju
- Perspektywy rozwoju OZE w Polsce
- DISCOVERY DAYS: Patent na innowacyjną Polskę
- DISCOVERY DAYS: Plan dla Polski w Europie – wynalazki, które przekraczają granice
- Smart City – Polskie Inteligentne Miasta
- Fabryki 4.0 inteligentne technologie, które zrewolucjonizują przemysł.

ZDUŃSKA WOLA

18-24 października. Kino Ratusz, plac Wolności 26. Pełny repertuar na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

20 października. ZCI Ratusz, godz. 17.30 i 20. Występ kabaretu "Ani Mru Mru". Występ przeniesiony z 5 października. Bilety w cenie 65 zł.

21 października, koncert Aleksandry Okrasy o godz. 17 w sali kinowej Ratusza.

22 października. ZCI Ratusz, godz. 16. Koncert chóru ZŁOTA JESIEŃ. W programie pieśni związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

SIERADZ

18 października. Godz. 17.30. Kino Teatr. Projekcja filmu "Serce nie sługa".

18 października. Godz. 19.30. Kino Teatr. Inne Horyzonty Kina. Projekcja filmu ,,Żona", w reżyserii laureata Srebrnego Niedźwiedzia, Björna Runge. Filmowa adaptacja powieści Meg Wolitzer. Po prawie 40 latach małżeństwa, Joan i Joe Castlemanowie (Glenn Close i Jonathan Pryce) stanowią uzupełniający się wzajemnie duet. Bilety w cenie 15 zł.

18 października. Promocja nowej książki Anety Kolańczyk poświęconej życiu i twórczości wybitnego poety XIX wieku Adama Asnyka. O godz. 18 w Powiatowej Bibliotece Publicznej, ul. Żwirki i Wigury 4. Po spotkaniu będzie można zakupić książkę i uzyskać autograf autorki.

19 października. Godz. 19. Sieradzkie Centrum Kultury ul. Dominikańska 19 (Teatr Miejski), koncert Teresy Werner. Bilety w cenie: 60 zł w kasie SCK oraz na www.scksieradz.pl.

20-24 października. Kino Teatr Sieradzkiego Centrum Kultury, godz. 17.15 i 19.30, projekcja filmu "7 uczuć". Bilety w cenie : normalny 17 zł , ulgowy 15 zł.

24 października, Zarząd Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Sieradzu zaprasza na odczyt „Polacy na frontach II wojny światowej”, który wygłosi dr hab. Janusz Wróbel z Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Łodzi. Odczyt rozpocznie się o godz. 12 w Muzeum Okręgowym w Sieradzu, ul. Dominikańska 2.

24 października. Spotkanie z Iloną Wiśniewską, która opowie o największej wyspie świata, Grenlandii. Godz. 18, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu, ul. Żwirki i Wigury 4. Spotkanie w ramach projektu "Jawne komplety literackie i językowe" dofinansowano z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u