Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Sprawca dwóch rozbojów i kradzieży aresztowany

Sprawca dwóch rozbojów i kradzieży aresztowany

264-74187Podejrzanego o dwa rozboje i kradzież zatrzymali wieluńscy policjanci. Decyzją Sądu Rejonowego na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wieluniu został aresztowany na trzy miesiące. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Jak informuje KPP w Wieluniu, do zdarzenia doszło 14 października około godz. 20.40 w jednej z prywatnych firm na terenie powiatu wieluńskiego. Na portiernię przyszedł młody mężczyzna, który poprosił pracownika o szklankę wody, po czym wyszedł. Po kilkunastu minutach wrócił i zaczął bić portiera pięścią po głowie, po czym zabrał mu telefon komórkowy i... wymusił na nim zawiezienie go do szpitala. W trakcie przejazdu do Wielunia nie przestawał bić portiera. Wykorzystując chwilową nieuwagę napastnika, jadąc ulicami Wielunia pokrzywdzony zatrzymał samochód i poprosił o pomoc przechodniów. Udało mu się zadzwonić na policję. W tym czasie sprawca, wykorzystując sytuację, ukradł portfel z dokumentami oraz kartą płatniczą, które znajdowały się w samochodzie, a następnie uciekł.
Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano policjantów. Dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał kolejne zgłoszenie, że kilka ulic dalej miał miejsce inny rozbój. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonej, mężczyzna używając przemocy wobec kobiety, ukradł rower, a następnie nim odjechał. Zdarzenie to mogło mieć związek z poszukiwanym sprawcą wcześniejszego rozboju.
Przypuszczenia potwierdziły się. Sprawdzając przyległe do miejsca zdarzenia ulice policjanci zauważyli podejrzewanego, który na widok funkcjonariuszy porzucił rower i próbował się oddalić. Uciekając wyrzucił portfel z dokumentami. Szybka akcja policjantów doprowadziła do jego zatrzymania. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci odzyskali skradzione mienie. 21- latek usłyszał zarzuty dokonania dwóch rozbojów i kradzieży.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u