Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Butle z gazem wybuchły w Bieniądzicach. Ciężko poparzony mężczyzna trafił do szpitala

Butle z gazem wybuchły w Bieniądzicach. Ciężko poparzony mężczyzna trafił do szpitala

19102018pozar09W Bieniądzicach, w powiecie wieluńskim, wybuchł wczoraj pożar budynku gospodarczego, w którym znajdowały się butle z gazem propan - butan. Kilka z nich eksplodowało. Ciężko poparzony został 35-letni mężczyzna!

 

Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, w akcji uczestniczyło jedenaście jednostek straży pożarnej. - Przyczyną pożaru był prawdopodobnie wybuch butli gazowej. Po dojeździe okazało się, że pożarem objęta jest ponad połowa kubatury tego budynku. Dodatkowo jedna osoba była poszkodowana z bardzo widocznymi poparzeniami całego ciała. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej,przekazaniu jej pogotowiu oraz ugaszeniu tego pożaru. Było to utrudnione ze względu na to, że wewnątrz znajdowała się spora ilość butli z gazem, które groziły wybuchem w każdym momencie. Dodatkowo podaliśmy jeden prąd wody na budynek mieszkalny znajdujący się w pobliżu tego budynku gospodarczego. Następnie, po wyciągnięciu wszystkich butli z tego budynku gospodarczego, oraz ugaszaniu pożaru, schładzaliśmy te butle. Łącznie było ich dwadzieścia pięć plus trzy, które wybuchły podczas pożaru - tak mówił w RZW Grzegorz Kasprzyczak, rzecznik prasowy komendanta PSP w Wieluniu. Działania zastępów straży pożarnej trwały ponad cztery godziny. Straty oszacowano wstępnie na około 50 tys. zł. Dalsze czynności dochodzeniowo - śledcze prowadzą funkcjonariusze KPP w Wieluniu.

(opr. KJB)

Foto: Radio Ziemi Wieluńskiej

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u