Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności 4 listopada II tura wyborów samorządowych. Czy frekwencja przekroczy 54 procent?

4 listopada II tura wyborów samorządowych. Czy frekwencja przekroczy 54 procent?

wyborylogoTam, gdzie nie zapadło rozstrzygnięcie w I turze, 4 listopada także w Sieradzkiem w niektórych miejscowościach odbędzie się wyborcza dogrywka. 21 bm. średnia frekwencji wyniosła 54 procent! Jaka będzie w niedzielę?

Przypominamy, że cisza wyborcza zaczęła się w piątek 2 listopada o godz. 24. Teraz możemy informować tylko o tym, kto startuje w drugiej rudzie wyborów.
ZDUŃSKA WOLA. O fotel prezydenta powalczą Konrad Pokora z Koalicji Obywatelskiej oraz Damian Kunert z KW PiS.
GMINA ZAPOLICE. O stanowisko wójta tej gminy walczyć będą obecnie sprawujący tę funkcję Witold Oleszczyk z Platformy Obywatelskiej i Przemysław Strzelczyk, gminny radny, z KW Prawa i Sprawiedliwości.
ZŁOCZEW. O stanowisko burmistrza ubiega się Dominik Drzazga, startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Razem Dla Złoczewa oraz Jadwiga Sobańska, burmistrz Złoczewa, ubiegający się o reelekcję z Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe.
GMINA SIERADZ. Dotychczasowy wójt Jarosław Kaźmierczak (KW Wyborców Jarosława Kaźmierczaka) rywalizuje z Henrykiem Waludą (KW Wybrców Henryla Waludy). ŁASK. O głosy wyborców na stanowisko burmistrza starają się burmistrz Gabriel Szkudlarek z KW WYBORCÓW BEZPARTYJNE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE oraz Piotr Wołosz z KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ.
BŁASZKI. Tutaj walczą Karol Rajewski, aktualny burmistrz (z Komitetu Wyborczego Wyborców Ziemia Sieradzka) oraz Piotr Świderski, burmistrz gminy i Miasta Błaszki w latach 2010-2014, startujący z Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe.
POWIAT WIELUŃSKI. Walka o stanowisko burmistrza miasta rozegra się między urzędującym Pawłem Okrasą (Komitet Wyborczy Łączy nas Wieluń), a Pawłem Rychlikiem (KW PiS).
POWIAT WIERUSZOWSKI. Druga tura odbędzie się w gminach Galewice i Bolesławiec. W tej pierwszej o fotel wójta powalczą Piotr Kołodziej i obecny włodarz Marian Wojcieszak. W gminie Bolesławiec natomiast rywalizacja rozegra się między obecnym wójtem, Leszkiem Dominasem, a Dorotą Makówką.
POWIAT PAJĘCZŃSKI. W Pajęczanie mieszkańcy zdecydują, czy funkcję burmistrza ma nadal pełnić Dariusz Tokarski, czy jego kontrkandydat Piotr Mielczarek. W gminie Kiełczygłów o fotel wójta w drugiej turze powalczą Kazimierz Jędrzejski i Mariusz Mielczarek.

Opr. KaMiS

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspomnienie starego hipisa...

Siedząc do późna w pracy Janek zaczął wspominać stare hipisowskie czasy, kiedy to niemal codziennie były nowe panienki, narkotyki... Po dwudziestu latach nie palenia marihuany postanowił więc zapalić, przypomnieć sobie dobre czasy. Odwiedził dzielnicę, na której mieszkał za młodu, i sprawdził czy diler Heniek jeszcze żyje i sprzedaje. Okazało się, że Heniek nadal prosperuje.
- Witaj Heniu, nic się nie zmieniłeś...
- Janek, kopę lat...
- Potrzebuję jakieś fajne jointy, bo ze dwadzieścia lat nie paliłem, a chciałbym przypomnieć sobie jak to było...
- Słuchaj Jasiu, sprzedam Ci, ale pod jednym warunkiem. Musisz ten towar palić samemu i najlepiej w zamkniętym pomieszczeniu.
- Dobra stary, niech tak będzie - odparł Stefan i pożegnawszy się pomknął do domu.
Wpada do chałupy, cisza jak makiem zasiał, żona chrapie jak niedźwiedź, dzieciaki tak samo, więc postanowił zamknąć się w łazience. Usiadł na sedesie wypakował towar, nabił lufkę, zaciąga się... Otwiera oczy, patrzy ciemno. Wypuszcza dym - jasno.
- Kurde, ale sprzęcicho się pozmieniało... - pomyślał zdumiony.
I pociągnął drugiego macha. Otwiera oczy, ciemno..., wypuszcza - jasno....
Zdrowo podjarany myśli sobie, że jeszcze raz nic nie zaszkodzi. Zaciąga się - ciemno, wypuszcza dym - jasno.
W tym momencie słyszy walenie do drzwi łazienki....
- Janek. co ty tam robisz? - krzyczy żona.
Janek wszystko wrzucił do sedesu, spuścił wodę i poddenerwowany odpowiada:
- Golę się kochanie!
- Janek, trzy dni...?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u