Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności To będzie przyszły olimpijczyk?

To będzie przyszły olimpijczyk?

mikolajpopielMikołaj Popiel, młody pływak Meduzy Pajęczno osiąga tak wspaniałe wyniki, że za kilka lat powinien walczyć na igrzyskach. Tak mówi o nim trener klubu z Pajęczna, Paweł Wolski. Dlaczego? Podczas zawodów Night & Lights Swim w Gliwicach 12-latek pobił trzy nieoficjalne rekordy Polski. Do tych wyników dołożył jeszcze najlepszy rezultat w województwie łódzkim na dystansie 100 m stylem grzbietowym, który pozostawał niepobity od 15 lat!

O wyczynach Mikołaja tak mówił w Radiu Ziemi Wieluńskiej jego trener Paweł Wolski:
- W porannych eliminacjach poprawił najlepsze polskie wyniki w historii 12-latków, a potem, w popołudniowych seriach finałowych zrobił trzy wyniki jeszcze lepsze. Bardzo dobre rokowania na przyszłość tego zawodnika. Myślę, że możemy myśleć po cichutku o nim jako przyszłym olimpijczyku, jeśli się oczywiście nic po drodze nie zepsuje, bo to jest zawodnik dopiero 12-letni. Sama forma fizyczna i przygotowanie, wyostrzenie jego formy dawały nam nadzieję, że jednak te rekordy Polski padną. Planowaliśmy styl grzbietowy, natomiast okazało się, że 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem dowolnym to były starty, które dały mu najlepsze wyniki w kategorii 12-latków.
W zawodach startowała również Marta Modlińska z Meduzy. Pobiła „życiówki” oraz uzyskała klasy sportowe 13- oraz 14-latków. Mikołaj Popiel z kolei zdobył klasy 14- i 15-latków.

(opr. KJB)

foto: Radio ZW

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u