Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Dzwonili i próbowali oszukać metodą ,,na wnuczka''

Dzwonili i próbowali oszukać metodą ,,na wnuczka''

policja2Kilku mieszkańców Sieradza odebrało telefony od oszustów działających metodą ,,na wnuczka”. Oszukali jedną z osób. Staruszka uwierzyła i straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych!

 

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu, 7 listopada w godzinach dopołudniowych kilku mieszkańców tego miasta otrzymało telefony z prośbą o pomoc finansową z uwagi na spowodowanie wypadku drogowego przez członka rodziny. Oszuści podawali się właśnie za jednego z członków rodziny. Twierdzili, że spowodowali wypadek drogowy, w którym ucierpiały inne osoby. Dodawali, że organy ścigania odstąpią od ich zatrzymania, gdy otrzymają pieniądze w kwocie ponad 30 tysięcy złotych.

Niestety, pomimo medialnych ostrzeżeń policji jedna ze starszych mieszkanek Sieradza uwierzyła oszustom. Przestępcy wmówili jej, że kuzyn spowodował wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy. Staruszka wypłaciła z konta bankowego kilkadziesiąt tysięcy złotych, które przekazała oszustom. Dopiero po kilkunastu minutach po tym zdarzeniu skontaktowała się telefonicznie z rodziną, która wyjaśniła jej, że padłą ofiarą oszustów. Policja już wielokrotnie apelowała o ignorowanie lub dokładne sprawdzanie tego typu telefonów. Zazwyczaj takie apele odnosiły pozytywny skutek i większość działań przestępców kończyła się tylko na próbach oszustwa. Pamiętajmy jednak, że tego rodzaju przestępcy co jakiś czas będą ponawiać swoje działania. Dlatego też policja zwraca się ponownie z prośbą, szczególnie do rodzin osób starszych, aby co jakiś czas informowali swoich dziadków i babcie o takim zagrożeniu. Pamiętajmy, że po odebraniu takiego telefonu powinniśmy w pierwszej kolejności zadzwonić do rodziny żeby zweryfikować otrzymaną informację. Możemy także zadzwonić na numer alarmowy policji 997 i wtedy zrobią to policjanci.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u