Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności "Wieruszowski słownik biograficzny'' na 650-lecie Wieruszowa

"Wieruszowski słownik biograficzny'' na 650-lecie Wieruszowa

slownikStaraniem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie wydano ,,Wieruszowski słownik biograficzny''. Znalazły się w nim biogramy blisko 190 osób związanych z historią tego miasta.

 

Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, publikację przygotował zespół redakcyjny pod przewodnictwem Jana Książka, dyrektora Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu. Recenzentem książki był prof. dr hab. Tadeusz Olejnik. Publikację można nabyć w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie.
- Jest to pierwsze od dłuższego czasu dzieło o charakterze popularno-naukowym, na którego stronach zamieszczone są biogramy wszystkich tych osób, które albo w Wieruszowie się urodziły i funkcjonowały gdzieś w Polsce, albo też przybyły do Wieruszowa, tworząc historię tegoż miasta. Trzy lata temu powstała taka grupa inicjatywna, która postanowiła zrobić coś dla miasta z okazji jego 650-lecia. Podkreślam, zrobić to w czynie społecznym. Sama zawartość tego słownika, forma wizualna, edytorska - myślę, że zakończyła się sukcesem. - mówił w RZW Paweł Grzesiak z kolegium redakcyjnego „Wieruszowskiego Słownika Biograficznego”.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u