Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 6 DO 12 GRUDNIA. JUŻ MIKOŁAJKOWO, JUŻ PRZEDŚWIĄTECZNIE

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 6 DO 12 GRUDNIA. JUŻ MIKOŁAJKOWO, JUŻ PRZEDŚWIĄTECZNIE

6mikolajkiCzuć już klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, a i nie zabraknie imprez mikołajkowych. Między innymi w Uniejowie, Błaszkach, Zduńskiej Woli, Wieruszowie i Wieluniu. Uniejów i Łask jako pierwsze miasta startują ze świątecznymi atrakcjami na jarmarkach. Uniejów już w najbliższą sobotę 8 grudnia, a Łask w niedzielę 9 grudnia. W przyszłym tygodniu podobne jarmarki odbędą się w Zduńskiej Woli, Sieradzu, a w Szadku wielka WYSTAWA BOŻONARODZENIOWA. Ale zanim na wystawie w Szadku zaprezentują się lokalni artyści i koła gospodyń wiejskich, będzie można już w ten piątek dowiedzieć się, co znalazło się w 18. "Biuletynie Szadkowskim". Co poza tym będzie się działo w nadchodzące dni ciepłego, jak dotąd, grudnia? Gdzie warto się wybrać? O tym tradycyjnie poniżej. Szczegóły wydarzeń na podanych obok linkach oraz na plakatach.

 

UNIEJÓW

6 grudnia, teren wokół Term Uniejowskich. Od godz. 12 - tradycyjna zabawa mikołajkowa.

8 grudnia, godz. 10. "Turniej z Mikołajem” Uniejowskiej Akademii Futbolu Ebiego Smolarka, w hali SP w Uniejowie.

8 -9 grudnia. Uniejowski Jarmark Bożonarodzeniowy, w godz. 10-20, przy kompleksie termalnym.

ZDUŃSKA WOLA

6 - 12 grudnia. Kino Ratusz, pełny repertuar na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

7 grudnia. Koncerty Świąteczne "Świeć Gwiazdeczko Świeć"; I koncert o godz. 17, II koncert o godz. 18.30. Sala widowiskowa przy ul. Dolnej 41, teren Powiatowego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji.

9 grudnia. Dom Kultury LOKATOR, godz 10 - 12. Giełda kolekcjonerska. Szczegóły na plakacie.

9 grudnia. Pokaz iluzji w wykonaniu światowej sławy iluzjonisty Macieja Pola. Na jego pokazie dzieci krzyczą :O, jeju, jeju panie czarodzieju! Godz.11, w Kinie Ratusz w Zduńskiej Woli. Bilety po 35 złotych do nabycia w kasie Kina. Warto sprawić - jak podaje Majka Donat - właśnie taki prezent na mikołajki dzieciom, wnukom lub samemu sobie. Świat będzie - jak dodaje - bardziej magiczny, kolorowy i ciekawszy! Spektakl organizuje Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Dzieci i Młodzieży w Zduńskiej Woli.

BŁASZKI

9 grudnia. Burmistrz Błaszek zaprasza najmłodszych mieszkańców gminy Błaszki na przedświąteczne spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę w sali widowiskowej Centrum Kultury w Błaszkach. Początek o godzinie 16. Długo wyczekiwany przez dzieci Święty Mikołaj to nie jedyna atrakcja zaplanowana przez organizatora. W programie przewidziano również spotkanie z bałwankiem Olafem z Krainy Lodu oraz Myszką Minnie. Program artystyczny zaprezentują dzieci uczestniczące w zajęciach prowadzonych przez CKB. Każde dziecko będzie mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, skosztować smakołyków oraz wziąć udział w grach i zabawach prowadzanych poprzez animatorów.

SZADEK

7 grudnia, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku, godz. 17. Promocja w klimacie przedświątecznym osiemnastej już edycji "Biuletynu Szadkowskiego", połączona m.in. z wystawą prac Dobrosławy Snowarskiej.

SIERADZ

6 grudnia, o godzinie 18 w sieradzkiej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert pełen niespodzianek. Pretekstem do zorganizowania wydarzenia są oczywiście Mikołajki. Dlatego na scenie zamiast uczniów wystąpią ich nauczyciele. Repertuar, który zaprezentują, pochodzi z programów nauczania. Będą to zapewne mistrzowskie wykonania utworów dydaktycznych. Oprócz tego przygotowane zostały zagadki słuchowe i wiele innych atrakcji. Jeżeli Święty Mikołaj będzie w pobliżu, zapewne zawita w progi szkoły muzycznej.

6 - 12 grudnia. Kino Teatr. Pełny repertuar na te dni oraz szczegóły innych wydarzeń na: --> http://www.scksieradz.pl/aktualnosci oraz na --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9041-grudzie-w-kinie-teatr-w-sieradzu-peen-atrakcji

7 grudnia, Teatr Miejski w Sieradzu, godz. 19, koncert Czerwonych Gitar.

9 grudnia, klub Prorock, godz. 19. Na scenie klubu wystąpią pionierzy i legenda polskiego hip-hopu, zaliczani do najważniejszych przedstawicieli gatunku, czyli "Kaliber 44". Płyty tej formacji określane są mianem kultowych, a koncerty przyciągają rzesze fanów. Bilety do nabycia w klubie w cenie 35 zł i 45 zł, w dniu koncertu. O ich dostępność pytajcie w Prorocku lub pod numerem telefonu : 575 093 039, codziennie od godziny 17.

11 grudnia, godz. 16.30 na wykład Barbary Cicheckiej zaprasza dyrektor Muzeum Miasta i Rzeki Warty w Warcie. Wykład zatytułowany jest „Stanisław Szukalski rzeźbiarz i rysownik w 125. rocznicę urodzin”. Miejsce spotkania: Muzeum Okręgowe w Sieradzu, ul. Zamkowa 1

WIELUŃ

6 - 12 grudnia. Kino Syrena. Pełny repertuar na: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2018/07/repertuar-syreny

6 grudnia. Plac Legionów w godz. 13 -17. ŚWIĘTY MIKOŁAJ W GMINIE WIELUŃ. Szczegóły na plakacie poniżej.

WIERUSZÓW

6 - 12 grudnia. Repertuar Kina Słońce: --> http://kinoslonce.pl/repertuar-miesieczny/

6 grudnia, godz. 16.30, Rynek w Wieruszowie. Mikołajki dla małych i dużych W programie m.in. wystawa iluminacji i Led Show.

ŁASK

7 grudnia. Biblioteka Publiczna w Łasku zaprasza na wernisaż wystawy Krystyny Papugi. Godz. 18, Galeria Pod Korabiem.

9 grudnia. Kiermasz świąteczny, od godz 9 na pl. 11 Listopada.

11 grudnia. ŁDK. Godz. 17-19. Wianki Bożonarodzeniowe, które ozdobią świąteczny stół... okno... drzwi..., mogą być też unikalnym podarunkiem dla bliskiej osoby. Staną się niezwykle oryginalne, gdy wykonamy je sami. Włożymy w nie nie tylko dobre chęci, czas, ale i serce. Zaprośmy naturę do swojego domu, łącząc przyjemność kreowania z naturalnymi materiałami (szyszki, gałązki, pomarańcze, orzechy, czy mech. Świąteczne warsztaty dla dorosłych - polecamy!

12 grudnia. Spotkanie z Jackiem Fedorowiczem. Niedawno był gościem w Zduńskiej Woli, teraz zawita w Łasku. Godz. 18, czytelnia Biblioteki Publicznej.

12 grudnia, godz. 19, sala widowiskowa ŁDK. Projekcja filmu "Chleb z nieba". W Wigilię w Mediolanie para bezdomnych znajduje w śmietniku niemowlę – małego i bardzo radosnego chłopca. Para zabiera go do najbliższego szpitala, ale tam czeka ich nie lada niespodzianka. Ani lekarze, ani pielęgniarki... nie widzą dziecka! Okazuje się, że ten wyjątkowy chłopiec jest widoczny tylko dla niektórych. Dlaczego tak się dzieje? Co powoduje tę różnicę między ludźmi? Jak rozwikłać tę niezwykłą zagadkę i zrozumieć, co sprawia, że jedni mogą go zobaczyć, a inni nie? Jedno jest pewne – malec jest posłańcem prawdy, która musi się rozprzestrzeniać. Nowina o pojawieniu się dziecka porusza serca rzeszy osób, w tym takich, które są odpowiedzialne za wiele niesprawiedliwości naszych czasów. Zapewne nie będzie nikogo, kto po seansie nie zada sobie pytania: czy mnie byłoby dane zobaczyć to dziecko? Darmowe wejściówki już do odebrania w ŁDK.

OŻARÓW

12 grudnia. Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie we współpracy z Filharmonią Częstochowską od wielu lat organizuje pedagogiczny cykl audycji muzycznych. Odbywają się one w sali kominkowej dworku w Ożarowie raz w miesiącu, od października do maja. Przeznaczone są dla najmłodszych melomanów, przedszkolaków i dzieci szkół podstawowych. Są doskonałą formą edukacji, mającą na celu budzenie wrażliwości muzycznej i otwarcie na muzykę poważną. Dzieci zapoznają się z instrumentami, ich budową, dźwiękami i terminami muzycznymi. 12 grudnia odbędzie się audycja muzyczna pt. "Betlejemskiej gwiazdy blask " Audycje odbędą się w godzinach: 9 - 9.50, 10 - 10.50; 11 - 11.50. W programie utwory nawiązujące do Bożego Narodzenia - kolędy i pastorałki śpiewane w różnych zakątkach świata.

A JUŻ WKRÓTCE W REGIONIE SIERADZKIM BĘDZIE SIĘ DZIAŁO:

- SIERADZ. 14 grudnia. Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu, godz. 14. Otwarcie wystawy pokonkursowej VIII Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego TRIENNALE Z MARTWĄ NATURĄ' 2018.

- SIERADZ. 14 grudnia. Występ Kabaretu Młodych Panów, godz. 17:30 i 20:30. Bilety w cenie : 65 zł parter i loża, 60 zł balkon (Bilety do kupienia w kasie SCK lub online na www.scksieradz.pl lub www.biletowakasa.pl) Rezerwacje na bilety zbiorowe przyjmujemy pod numerem (41) 361-80-47. „Najnowszy program BOGOWIE sprawi, że zapomnisz o swoich problemach nie tylko na dwie godziny. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikną wszystkie Twoje troski. Kiedy minie ten czas, wszystko będzie zależeć już tylko od Ciebie. Żeby stać się nie tyle kowalem własnego losu, ile BOGIEM własnego życia, przyjdź na spektakl "na żywo". Czas trwania około 120 minut

- SIERADZ. 15 grudnia. Jarmark Adwentowy SIERADZ POD CHOINKĘ. Szczegóły na: --> http://sieradz.eu/pl/wydarzenie/sieradzki-jarmark-adwentowy-sieradz-pod-choink%C4%99

- OŻARÓW. Muzeum Wnętrz Dworskich. 16 grudnia. Godz. 17, koncert muzyki polskiej. Bilety w cenie 25 zł już do nabycia. Szczegóły na: --> http://www.muzeum.wielun.pl/ozarow/01/mom/zapro16grudnia.pdf

- ŁASK. 14 grudnia. Bardzo ceniony przez melomanów cykl koncertów "Porcja Jazzu" wraca do "Galerii z Fortepianem" Łaskiego Domu Kultury! Melomani będą się tam mogli zapoznać się z twórczością kwintetu NEW BONE. "Kwintet jazzowy złożony z młodych, utytułowanych muzyków. Czterema płytami (w tym trzema autorskimi) utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały się takie autorytety w tej dziedzinie, jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju." - źródło: http://www.newbone.art.pl/biografia

- SZADEK. 16 grudnia, Wystawa Bożonarodzeniowa, od godz. 12 w hali Szkoły Podstawowej w Szadku.

- ZDUŃSKA WOLA.. 15 grudnia. Aleje Kościuszki. Jarmark Bożonarodzeniowy Europa Cafe POD JEMIOŁĄ. Godz. 10-20. Szczegóły na: --.> http://zdunskawola.pl/pl/wydarzenia/icalrepeat.detail/2018/12/15/543/14/jarmark-bozonarodzeniowy-europa-cafe-pod-jemiola Gwiazdą będzie zespół ok. godz. 17 Golec uOrkiestra.

- ZDUŃSKA WOLA. 16 grudnia, Kino Ratusz, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego, godz. 17.30. Projekcja filmu "Kraina Wielkiego Nieba". Bilety w cenie 16 zł - normalny, 14 zl - ulgowy. Już w sprzedaży. Dla kinomanów kino proponuje też karnety. 35 zł za 3 filmy.

- ZDUŃSKA WOLA. 15 stycznia 2019 r. ZCI Ratusz, godz. 18.30. KONCERT ZESPOŁU ENEJ! Koncert kolęd z okazji premiery płyty "Kolędy pod wspólnym niebem". Bilety już w przedsprzedaży w cenie 60 zł. Przed koncertem w cenie 70 zł.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u