Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 13 DO 19 GRUDNIA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 13 DO 19 GRUDNIA

15IERADZCoraz bliżej święta. Klimat Bożego Narodzenia będzie można poczuć podczas jarmarków, kiermaszów, wystaw i koncertów, między innymi w Zduńskiej Woli, Sieradzu, Działoszynie czy Szadku. Co poza tym będzie się działo w okresie przedświątecznym? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej. Szczegóły także na plakatach.

 

ZADZIM

15 grudnia. W sobotę, w Zadzimiu, odbędzie się ostatni już z trzech koncertów uczestników projektu „Splątani miłością do muzyki”, organizowanych przez Uniejowskie Stowarzyszenie „Aktywni”, sfinansowanego z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na rok 2018. Tym razem grupa spotka się m.in. z Dariuszem „Maleo” Malejonkiem (Maleo Reggae Rockers), Mirosławem Kowalikiem (Raz Dwa Trzy), Janem Trebunia-Tutką (Trebunie Tutki). W koncercie planowany jest także udział niezwykłego ,,perkusjonisty'', jakim jest Thomas Celis Sanchez. Godz. 17.30, kościół św. Małgorzaty.

UNIEJÓW

14 grudnia. Zapraszamy do uczestnictwa w koncercie poetyckim „Mikrokosmos”, realizowanym na podstawie twórczości uniejowianki – Joanny Wicherkiewicz. Wydarzenie odbędzie się o godz. 18. w Sali Rycerskiej na Zamku w Uniejowie. „Mikrokosmos” to „muzyczne widowisko o przemijaniu w zawirowaniu kosmicznych zdarzeń, które towarzyszą naszemu dzieciństwu, dorastaniu i dojrzałości. Nostalgiczne nuty mieszają się z ironią i komizmem losu.” – tymi słowami zapowiedziana została prapremiera koncertu, która miała miejsce 5 listopada 2018 r. na scenie Domu Kultury Śródmieście w Warszawie. W koncercie wyreżyserowanym przez Małgorzatę Szyszkę (reżyser i dramaturg, absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie), do akompaniamentu Anny Jędrzejewskiej – autorki muzyki do koncertu „Mikrokosmos”, zaśpiewa Aldona Jacórzyńska – absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia – Wydział Wokalno-Aktorski.

17 grudnia, godz. 18, sala MGOK. Koncert kolęd i pastorałek.

ZDUŃSKA WOLA

13 grudnia, plac przed Sądem Rejonowym w Zduńskiej Woli, godz. 20. "Spotkanie z Konstytucją" w 37. rocznicę ogłoszenia w Polsce stanu wojennego.

13 grudnia, ZCI Ratusz, godz. 18, rozstrzygnięcie XXV Konkursu Literackiego "O LAUR TOPOLI".

13 - 19 grudnia. Kino Ratusz, pełny repertuar na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

14 grudnia, godz. 17, ZCI Ratusz. Wystawa fotografii "Stylizacja, make-up, fotografia". To wspólny projekt uczniów Liceum Plastycznego im K. Kobro w Zduńskiej Woli oraz Zespołu Szkół Aktywności Zawodowej ZDZ w Zduńskiej Woli.

14 grudnia, sala widowiskowa PMOS, ul. Dolna 41. Godz. 17 i 19.30. Koncert pt."Arka Bogusa" zaśpiewa Zespół wokalny "Sallut" oraz Chór Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Zduńskiej Woli. Dyryguje Arek Bogus. Bilety w cenie 15 zł.

15 grudnia. Aleje Kościuszki. Jarmark Bożonarodzeniowy Europa Cafe POD JEMIOŁĄ. Godz. 10-20. Szczegóły na: --.> http://zdunskawola.pl/pl/wydarzenia/icalrepeat.detail/2018/12/15/543/14/jarmark-bozonarodzeniowy-europa-cafe-pod-jemiola Gwiazdą będzie ok. godz. 17 Golec uOrkiestra.

16 grudnia, ZCI Ratusz, godz. 13 i 16. "Świątecznie z Ratuszem", występy podopiecznych MDK w Zduńskiej Woli.

16 grudnia, Kino Ratusz, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego, godz. 17.30. Projekcja filmu "Kraina Wielkiego Nieba". Bilety w cenie 16 zł - normalny, 14 zł - ulgowy. Kino proponuje też karnety. 35 zł za trzy filmy.

SIERADZ

13 - 16 grudnia. Kino Teatr. Pełny repertuar na te dni oraz szczegóły innych wydarzeń na: --> http://www.scksieradz.pl/aktualnosci oraz na --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9041-grudzie-w-kinie-teatr-w-sieradzu-peen-atrakcji

14 grudnia, godz. 14, Galeria BWA w Sieradzu. Otwarcie wystawy VIII Ogólnopolskiego Konkursu Mlarskiego "Triennale z martwą naturą".

14 grudnia. Teatr Miejski, godz. 17.30, występ Kabaretu Młodych Panów.

15 grudnia. XII Jarmark Adwentowy "Sieradz pod choinkę". W godz. 14 - 19, Rynek w Sieradzu. W harmonogramie wydarzenia przewidziano wiele atrakcji dla całych rodzin, takich jak koncerty, występy artystyczne, gry i zabawy. Dzieci ucieszy przyjazd szczególnego gościa – św. Mikołaja, z którym będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie, porozmawiać i zajrzeć do jego chatki. Ponadto zaplanowano warsztaty z elfami, śnieżną zjeżdżalnię oraz wiele innych atrakcji, które warto zobaczyć i wziąć udział w zabawie.
Plan imprezy:
14.00 – Ubieramy choinki Miast Partnerskich (Młodzieżowa Rada Miejska w Sieradzu) - konkursy MRM
14.15 – występy artystyczne podopiecznych SCK i SDK
14.45 – Świąteczne kalambury
15.00 - powitanie przez Prezydenta Miasta Sieradza. Przyjazd Mikołaja.
15.00 – 16.00 – zabawy i animacje dla dzieci – Fundacja dr. Clown – zadbaj o bezpieczeństwo zimą – rozmowa ze strażakami/konkurs
16.00 – występ zespołów i wokalistów SCK i SDK
16.30 – koncert STILL ALIVE
17.00 – koncert THE GOSPEL TIME.

DZIAŁOSZYN

15 grudnia, godz. 15. MGOK, ŚWIĄTECZNY KIERMASZ TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ. BUCZEK

15 grudnia, godz. 17. Gminny Ośrodek Kultury, spotkanie wigilijne.

WIELUŃ

13 - 19 grudnia. Kino Syrena. Pełny repertuar na: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2018/07/repertuar-syreny

14 grudnia, Wieluński Dom Kultury, godz. 17. WYSTĘP SŁOWNO-MUZYCZNY ''W BLASKU CHOINKI''.

OŻARÓW

16 grudnia. Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie. Godz. 17, koncert muzyki polskiej. Bilety w cenie 25 zł. Szczegóły na: --> http://www.muzeum.wielun.pl/ozarow/01/mom/zapro16grudnia.pdf

WIERUSZÓW

13 -19 grudnia. Repertuar Kina Słońce: --> http://kinoslonce.pl/repertuar-miesieczny/

14 grudnia, godz 18, Galeria Sztuki Wieruszowskiego Domu Kultury. Otwarcie wystawy PROJEKT100.

ŁASK

14 grudnia. Godz. 18, Łaski Dom Kultury. Ceniony przez melomanów cykl koncertów "Porcja Jazzu" wraca do "Galerii z Fortepianem" Łaskiego Domu Kultury! Melomani będą się tam mogli zapoznać się z twórczością kwintetu NEW BONE. "Kwintet jazzowy złożony z młodych, utytułowanych muzyków. Czterema płytami (w tym trzema autorskimi) utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały się takie autorytety w tej dziedzinie, jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju." - źródło: http://www.newbone.art.pl/biografia

13 - 23 grudnia, Kolegiata Łaska, KAPLICA ŚW. ANNY. Wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli pt. MOZAIKA.

15 - 16 grudnia. XVI Świąteczny Turniej Halowej Piłki Nożnej - 10 Memoriał Czesława Mirosa. Od godz. 10 w hali sportowej.

19 grudnia godz. 19. Sala widowiskowa ŁDK. Spektakl "Tragedia Jana" Teatru CHOREA - czyli "Tragedia albo wizerunek Śmierci Przeświętego Jana Chrzciciela Przesłańca Bożego" Jakuba Gawatowica, w reżyserii Waldemara Raźniaka. Bilety w cenie 30 zł normalny, 20 zł ulgowy. Spektakl dla osób powyżej 15 roku życia.

SZADEK

16 grudnia, Wystawa Bożonarodzeniowa, od godz. 12 w hali Szkoły Podstawowej w Szadku.

KaMiS

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNauczycielkom i nauczycielom ku pokrzepieniu serc

Nauczycielka przedszkolna przechadzała się po sali uważnie przypatrując się rysującym dzieciom. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca.
Podeszła do dziewczynki, która w wielkim skupieniu coś tworzy. Przedszkolanka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała dziewczynka.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona przedszkolanka.
Dziewczynka mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u