Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 13 DO 19 GRUDNIA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 13 DO 19 GRUDNIA

15IERADZCoraz bliżej święta. Klimat Bożego Narodzenia będzie można poczuć podczas jarmarków, kiermaszów, wystaw i koncertów, między innymi w Zduńskiej Woli, Sieradzu, Działoszynie czy Szadku. Co poza tym będzie się działo w okresie przedświątecznym? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej. Szczegóły także na plakatach.

 

ZADZIM

15 grudnia. W sobotę, w Zadzimiu, odbędzie się ostatni już z trzech koncertów uczestników projektu „Splątani miłością do muzyki”, organizowanych przez Uniejowskie Stowarzyszenie „Aktywni”, sfinansowanego z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na rok 2018. Tym razem grupa spotka się m.in. z Dariuszem „Maleo” Malejonkiem (Maleo Reggae Rockers), Mirosławem Kowalikiem (Raz Dwa Trzy), Janem Trebunia-Tutką (Trebunie Tutki). W koncercie planowany jest także udział niezwykłego ,,perkusjonisty'', jakim jest Thomas Celis Sanchez. Godz. 17.30, kościół św. Małgorzaty.

UNIEJÓW

14 grudnia. Zapraszamy do uczestnictwa w koncercie poetyckim „Mikrokosmos”, realizowanym na podstawie twórczości uniejowianki – Joanny Wicherkiewicz. Wydarzenie odbędzie się o godz. 18. w Sali Rycerskiej na Zamku w Uniejowie. „Mikrokosmos” to „muzyczne widowisko o przemijaniu w zawirowaniu kosmicznych zdarzeń, które towarzyszą naszemu dzieciństwu, dorastaniu i dojrzałości. Nostalgiczne nuty mieszają się z ironią i komizmem losu.” – tymi słowami zapowiedziana została prapremiera koncertu, która miała miejsce 5 listopada 2018 r. na scenie Domu Kultury Śródmieście w Warszawie. W koncercie wyreżyserowanym przez Małgorzatę Szyszkę (reżyser i dramaturg, absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie), do akompaniamentu Anny Jędrzejewskiej – autorki muzyki do koncertu „Mikrokosmos”, zaśpiewa Aldona Jacórzyńska – absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia – Wydział Wokalno-Aktorski.

17 grudnia, godz. 18, sala MGOK. Koncert kolęd i pastorałek.

ZDUŃSKA WOLA

13 grudnia, plac przed Sądem Rejonowym w Zduńskiej Woli, godz. 20. "Spotkanie z Konstytucją" w 37. rocznicę ogłoszenia w Polsce stanu wojennego.

13 grudnia, ZCI Ratusz, godz. 18, rozstrzygnięcie XXV Konkursu Literackiego "O LAUR TOPOLI".

13 - 19 grudnia. Kino Ratusz, pełny repertuar na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

14 grudnia, godz. 17, ZCI Ratusz. Wystawa fotografii "Stylizacja, make-up, fotografia". To wspólny projekt uczniów Liceum Plastycznego im K. Kobro w Zduńskiej Woli oraz Zespołu Szkół Aktywności Zawodowej ZDZ w Zduńskiej Woli.

14 grudnia, sala widowiskowa PMOS, ul. Dolna 41. Godz. 17 i 19.30. Koncert pt."Arka Bogusa" zaśpiewa Zespół wokalny "Sallut" oraz Chór Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Zduńskiej Woli. Dyryguje Arek Bogus. Bilety w cenie 15 zł.

15 grudnia. Aleje Kościuszki. Jarmark Bożonarodzeniowy Europa Cafe POD JEMIOŁĄ. Godz. 10-20. Szczegóły na: --.> http://zdunskawola.pl/pl/wydarzenia/icalrepeat.detail/2018/12/15/543/14/jarmark-bozonarodzeniowy-europa-cafe-pod-jemiola Gwiazdą będzie ok. godz. 17 Golec uOrkiestra.

16 grudnia, ZCI Ratusz, godz. 13 i 16. "Świątecznie z Ratuszem", występy podopiecznych MDK w Zduńskiej Woli.

16 grudnia, Kino Ratusz, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego, godz. 17.30. Projekcja filmu "Kraina Wielkiego Nieba". Bilety w cenie 16 zł - normalny, 14 zł - ulgowy. Kino proponuje też karnety. 35 zł za trzy filmy.

SIERADZ

13 - 16 grudnia. Kino Teatr. Pełny repertuar na te dni oraz szczegóły innych wydarzeń na: --> http://www.scksieradz.pl/aktualnosci oraz na --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9041-grudzie-w-kinie-teatr-w-sieradzu-peen-atrakcji

14 grudnia, godz. 14, Galeria BWA w Sieradzu. Otwarcie wystawy VIII Ogólnopolskiego Konkursu Mlarskiego "Triennale z martwą naturą".

14 grudnia. Teatr Miejski, godz. 17.30, występ Kabaretu Młodych Panów.

15 grudnia. XII Jarmark Adwentowy "Sieradz pod choinkę". W godz. 14 - 19, Rynek w Sieradzu. W harmonogramie wydarzenia przewidziano wiele atrakcji dla całych rodzin, takich jak koncerty, występy artystyczne, gry i zabawy. Dzieci ucieszy przyjazd szczególnego gościa – św. Mikołaja, z którym będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie, porozmawiać i zajrzeć do jego chatki. Ponadto zaplanowano warsztaty z elfami, śnieżną zjeżdżalnię oraz wiele innych atrakcji, które warto zobaczyć i wziąć udział w zabawie.
Plan imprezy:
14.00 – Ubieramy choinki Miast Partnerskich (Młodzieżowa Rada Miejska w Sieradzu) - konkursy MRM
14.15 – występy artystyczne podopiecznych SCK i SDK
14.45 – Świąteczne kalambury
15.00 - powitanie przez Prezydenta Miasta Sieradza. Przyjazd Mikołaja.
15.00 – 16.00 – zabawy i animacje dla dzieci – Fundacja dr. Clown – zadbaj o bezpieczeństwo zimą – rozmowa ze strażakami/konkurs
16.00 – występ zespołów i wokalistów SCK i SDK
16.30 – koncert STILL ALIVE
17.00 – koncert THE GOSPEL TIME.

DZIAŁOSZYN

15 grudnia, godz. 15. MGOK, ŚWIĄTECZNY KIERMASZ TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ. BUCZEK

15 grudnia, godz. 17. Gminny Ośrodek Kultury, spotkanie wigilijne.

WIELUŃ

13 - 19 grudnia. Kino Syrena. Pełny repertuar na: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2018/07/repertuar-syreny

14 grudnia, Wieluński Dom Kultury, godz. 17. WYSTĘP SŁOWNO-MUZYCZNY ''W BLASKU CHOINKI''.

OŻARÓW

16 grudnia. Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie. Godz. 17, koncert muzyki polskiej. Bilety w cenie 25 zł. Szczegóły na: --> http://www.muzeum.wielun.pl/ozarow/01/mom/zapro16grudnia.pdf

WIERUSZÓW

13 -19 grudnia. Repertuar Kina Słońce: --> http://kinoslonce.pl/repertuar-miesieczny/

14 grudnia, godz 18, Galeria Sztuki Wieruszowskiego Domu Kultury. Otwarcie wystawy PROJEKT100.

ŁASK

14 grudnia. Godz. 18, Łaski Dom Kultury. Ceniony przez melomanów cykl koncertów "Porcja Jazzu" wraca do "Galerii z Fortepianem" Łaskiego Domu Kultury! Melomani będą się tam mogli zapoznać się z twórczością kwintetu NEW BONE. "Kwintet jazzowy złożony z młodych, utytułowanych muzyków. Czterema płytami (w tym trzema autorskimi) utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały się takie autorytety w tej dziedzinie, jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju." - źródło: http://www.newbone.art.pl/biografia

13 - 23 grudnia, Kolegiata Łaska, KAPLICA ŚW. ANNY. Wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli pt. MOZAIKA.

15 - 16 grudnia. XVI Świąteczny Turniej Halowej Piłki Nożnej - 10 Memoriał Czesława Mirosa. Od godz. 10 w hali sportowej.

19 grudnia godz. 19. Sala widowiskowa ŁDK. Spektakl "Tragedia Jana" Teatru CHOREA - czyli "Tragedia albo wizerunek Śmierci Przeświętego Jana Chrzciciela Przesłańca Bożego" Jakuba Gawatowica, w reżyserii Waldemara Raźniaka. Bilety w cenie 30 zł normalny, 20 zł ulgowy. Spektakl dla osób powyżej 15 roku życia.

SZADEK

16 grudnia, Wystawa Bożonarodzeniowa, od godz. 12 w hali Szkoły Podstawowej w Szadku.

KaMiS

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspomnienie starego hipisa...

Siedząc do późna w pracy Janek zaczął wspominać stare hipisowskie czasy, kiedy to niemal codziennie były nowe panienki, narkotyki... Po dwudziestu latach nie palenia marihuany postanowił więc zapalić, przypomnieć sobie dobre czasy. Odwiedził dzielnicę, na której mieszkał za młodu, i sprawdził czy diler Heniek jeszcze żyje i sprzedaje. Okazało się, że Heniek nadal prosperuje.
- Witaj Heniu, nic się nie zmieniłeś...
- Janek, kopę lat...
- Potrzebuję jakieś fajne jointy, bo ze dwadzieścia lat nie paliłem, a chciałbym przypomnieć sobie jak to było...
- Słuchaj Jasiu, sprzedam Ci, ale pod jednym warunkiem. Musisz ten towar palić samemu i najlepiej w zamkniętym pomieszczeniu.
- Dobra stary, niech tak będzie - odparł Stefan i pożegnawszy się pomknął do domu.
Wpada do chałupy, cisza jak makiem zasiał, żona chrapie jak niedźwiedź, dzieciaki tak samo, więc postanowił zamknąć się w łazience. Usiadł na sedesie wypakował towar, nabił lufkę, zaciąga się... Otwiera oczy, patrzy ciemno. Wypuszcza dym - jasno.
- Kurde, ale sprzęcicho się pozmieniało... - pomyślał zdumiony.
I pociągnął drugiego macha. Otwiera oczy, ciemno..., wypuszcza - jasno....
Zdrowo podjarany myśli sobie, że jeszcze raz nic nie zaszkodzi. Zaciąga się - ciemno, wypuszcza dym - jasno.
W tym momencie słyszy walenie do drzwi łazienki....
- Janek. co ty tam robisz? - krzyczy żona.
Janek wszystko wrzucił do sedesu, spuścił wodę i poddenerwowany odpowiada:
- Golę się kochanie!
- Janek, trzy dni...?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u