Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 19 DO 31 GRUDNIA. W KLIMACIE ŚWIĄT I Z NOWOROCZNYM PRZYTUPEM

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 19 DO 31 GRUDNIA. W KLIMACIE ŚWIĄT I Z NOWOROCZNYM PRZYTUPEM

31ratuszPrzed nami ostatnie dni 2018 roku. No i święta Bożego Narodzenia. W Zduńskiej Woli, w parafii św. Antoniego stanie żywa szopka. Warto też wybrać się do ojców Bernardynów w Warcie, aby obejrzeć niepowtarzalną, dużą ruchomą szopkę, przygotowaną przez tamtejszych zakonników. We wszystkich parafiach będą pasterki. I tam też warto spojrzeć na szopki, jakie przygotowali duchowni wespół z wolontariuszami.

 

Stary rok żegnać będą i witać nowy w centrach miast na zabawach pod gwiazdami wieruszowianie, wielunianie, łaskowianie, zduńskowolanie i mieszkańcy Uniejowa oraz w kilku jeszcze innych miejscowościach. W świąteczne dni może być nawet 4- stopni na plusie! I raczej bez szans na śnieg? Za to Mikołaj obdaruje prezentami. Czego, oczywiście, wszystkim życzymy! Co będzie się działo w tym okresie? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej. Szczegóły także na plakatach.

WIELUŃ

20 - 31 grudnia. Kino Syrena. Pełny repertuar na: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2018/07/repertuar-syreny

31 grudnia. Bal koszyczkowy w Wieluńskim Domu Kultury. Koszt od osoby 30 zł. Zabawa przewidziana jest od godz. 20 do 3 w nicy 1 stycznia. Zapisy w WDK.

31grudnia. Sylwester pod gwiazdami. Start o godz. 23, plac Legionów.

WIERUSZÓW

20 - 31 grudnia. Repertuar Kina Słońce: --> http://kinoslonce.pl/repertuar-miesieczny/

20 grudnia Godz. 18. Wieruszowski Dom Kultury. WDK zaprasza na Przegląd VLOG'ÓW w ramach projektu "PROJECT 100".

21 grudnia. Godz. 20, Wieruszowski Dom Kultury, Galeria Sztuki zaprasza na darmowe piątki w kulturze " trochę kultury za darmowe free". Chce łączyć odbiorców z muzykami, teatrem, artystami, malarzami, organizować raz w miesiącu wydarzenia kulturalne dla mieszkańców. Czy cykl się przyjmie? W listopadzie gościli amatorski teatr, działający przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu. W planach występ laureatów teatralnych potyczek a następnie wysta. W piątek WDK zaprasza na koncert zespołu rockowego z Wielunia "Hydra".

31 grudnia. Sylwester na Rynku. Od godz. 22. Zagra zespół Extreme Band. Zabawa potrwa do godz. 1.30.

ZDUŃSKA WOLA

20 - 31 grudnia. Kino Ratusz, pełny repertuar na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

31 grudnia. Sylwester w Kinie Ratusz: godz. 21, sala kameralna - film "Oni" reż. Paolo Sorrentino, bilety w cenie 30 zł; zaś o godz. 21.30, sala widowiskowa - "Pech to nie grzech" reż. Ryszard Zatorski, bilety w cenie 35 zł. Po seansach kino zaprasza na lampkę szampana.

31 grudnia. Zduńskowolski Sylwester Pod Ratuszem, od godz. 23. W tym roku, jak zapowiada nowy prezydent miasta, Konrad Pokora, nie będzie fajerwerków. Prezydent powita gości o godz. 24, złoży życzenia, a potem odbędzie się pokaz laserowy. Przede wszystkim ze względu na liczne w ostatnich latach protesty mieszkańców okolicznych kamienic oraz właścicieli czworonogów. Będzie też zabawa z DJ-em.

UNIEJÓW

31 grudnia. Sylwester na Rynku. Od godz. 22.

ŁASK

20 grudnia. PODwieczorek z Gwiazdą. Godz. 19, Łaski Dom Kultury. Tym razem gościem będzie aktorka i piosenkarka Izabela Trojanowska. Bilety w cenie 35 zł. 20 - 23 grudnia, Kolegiata Łaska, KAPLICA ŚW. ANNY. Wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli pt. MOZAIKA. 28 grudnia. Godz. 19. Łaski Dom Kultury. VINYL PARTY. Zabawa taneczna. Vintage, retro, old school…. Jak zwał, tak zwał - jedno jest pewne, to będzie niezapomniana, przedsylwestrowa impreza z klimatem. I niepowtarzalne winylowe brzmienie. Muzyka lat 80. i 90. Dancing poprowadzi DJ Bilski. Darek Bilski. Wejściówki w cenie 25 zł. 31 grudnia. Plac 11 Listopada. Sylwester dla mieszkańców. Od godz. 23.

SIERADZ

22 - 23 grudnia. Adwentowe Spotkania z antykiem w Galerii Dekada. Sieradzki Klub Kolekcjonera i Hobbysty zaprasza w godz. 9 -21 (sobota) i 10 - 20 (niedziela). Możliwość zakupu antyków i zabytkowych bibelotów na świąteczny prezent.

28 grudnia. Powiatowa Biblioteka Publiczna. Godz. 17.30. Zaprasza na 72. spotkanie Klubu Miłośników Fantastyki "Sagitta" pt. Humor w fantastyce.

31 grudnia. Teatr Miejski. Godz. 19. Sylwester' 2018 i Spektakl "Pierwszy do raju". Bilety: 65 zł (do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl). "A gdyby tak zamieszkać w raju? Jak się okazuje sprawa nie jest taka prosta. Tym bardziej, kiedy zamiast świętego Piotra bramy niebieskiej pilnuje w zastępstwie święty Paweł a na dwóch przybyszy czeka tylko jedno rajskie miejsce. Komedia "Pierwszy do raju" w przewrotny sposób rozstrzyga spór o to kto i dlaczego bardziej zasługuje na komfortowe rajskie życie po życiu. Trzech aktorów mistrzowsko i dynamicznie prowadzi widzów przez swoje absurdalne problemy a pełne humoru dialogi śmieszą przez cały spektakl gwarantując znakomitą rozrywkę. To specyficzne trio złożone z postaci, które w normalnej, "ziemskiej sytuacji" nigdy by się ze sobą nie spotkały, wciąga widzów w nieprawdopodobną, zwariowaną i zaskakującą historię, której końca nie da się przewidzieć. Pojawiają się także nawiązania do naszej codziennej, czasem równie nieprzewidywalnej polskiej rzeczywistości. Komedia, choć bawi do łez nie pozbawiona jest głębszej refleksji, bo gdzie jak nie u bram raju znajdziemy ostatni moment na odkrycie uniwersalnych prawd o życiu i o nas samych? Scenariusz napisała Dorota Truskolaska Alibert a reżyserem sztuki jest Piotr Nowak. W spektaklu grają: Michał Piela, Antoni Pawlicki i Piotr Nowak. "Pierwszy do raju" to doskonały spektakl dla tych, którzy cenią dobry humor i solidny warsztat aktorski oraz którzy są ciekawi kto dostanie się pierwszy do raju. Zapraszamy!" Wydarzenie na facebook'u: https://www.facebook.com/events/884058821803235/

KaMi S

A JUŻ WKRÓTCE W SIERADZKIEM BĘDZIE SIĘ DZIAŁO:

- ZDUŃSKA WOLA. 5 stycznia, I Noworoczny Koncert Charytatywny na rzecz 27. Finału WOŚP. Koncert w sali PMOS w Zduńskiej Woli (ul. Dolna 41) rozpocznie się o godzinie 19. Odbędzie się tam także licytacja przedmiotów podarowanych przez mieszkańców Zduńskiej Woli oraz przyjaciół Fundacji. Cały dochód z licytacji trafi od razu do puszek WOŚP.

- ZDUŃSKA WOLA. 12 stycznia. Artyści z międzynarodowej grupy iluzjonistów “Champions of Illusion” podczas europejskiego tourne’e odwiedzą ponownie Polskę. Zawitają też do Zduńskiej Woli. Spotkamy ich na scenie Domu Kultury. Zobaczymy tam show, gdzie triki i sztuczki znane dotąd tylko z ekranu telewizora, będą dosłownie na wyciągnięcie ręki. W realizacji poszczególnych iluzji często uczestniczą osoby zapraszane przez artystów z publiczności. A może to właśnie tym razem Ty wyciągniesz królika z kapelusza i przeniesiesz się do świata fantazji! BILETY DO NABYCIA W KASIE KINA RATUSZ. CENA; 80 zł, 100 zł i 120 zł.

- ZDUŃSKA WOLA. 15 stycznia 2019 r. ZCI Ratusz, godz. 18.30. KONCERT ZESPOŁU ENEJ! Koncert z okazji premiery płyty "Kolędy pod wspólnym niebem". Bilety już w przedsprzedaży w cenie 60 zł. Przed koncertem w cenie 70 zł.

- WIERUSZÓW. 1 stycznia 2019. Godz. 18, WDK. KONCERT NOWOROCZNY. W nowy rok wieruszowianie wejdą w rytmie czardasza! Zapraszamy do Wieruszowskiego Domu Kultury, gdzie zaprezentują się artyści ze Sceny Kamienica: soliści śpiewacy, tancerze, kameralna orkiestra węgierska. Zaprezentują nam Czardasze i Tańce Węgierskie. Bilety w cenie 15 złotych do nabycia w Wieruszowskim Domu Kultury lub online: bilety online https://ekobilet.pl/

- WIELUŃ. 1 stycznia. Koncert Noworoczny w Kinie-Teatrze Syrena. Nowy Rok, nowy początek, nowy koncert – ale wciąż ten sam Król Walca! Andre Rieu – retransmisja KONCERTU KARNAWAŁOWEGO Z SYDNEY 2019 KINO-TEATR SYRENA. Godz. 17. Bilety w kasie kina i na stronie https://www.bilety24.pl/kino/koncert-karnawalowy-andr-rieu-i-orkiestry-johanna-straussa-46637?id=226003

- 13 stycznia 2019. Także w Sieradzkiem zagra WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Będzie to już 27. Finał WOŚP. Datki zbierane będą dla pacjentów ze szpitali dziecięcych.

KaMi S

Naszym internautom siewie.tv składa serdeczne życzenia rodzinnych, pogodnych świąt. Życzymy także spełnienia wszelkich planów i marzeń w nowym 2019 roku! Oby był lepszy od tego i obyście Państwo wszyscy tak licznie jak dotychczas spotkali się z nami na naszym portalu! Do Siego z siewie.tv!


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDupa nie czarodziej

Do baru wchodzi mężczyzna i zamawia setkę czystej. Z kieszeni wyciąga naparstek, odlewa do niego trochę wódeczki, a z drugiej kieszeni wyjmuje małego, kilkucentymetrowego ludzika. Stawia go na barze i podaje naparstek. Barman patrzy na to zdziwiony:
- Panie, skąd pan takiego krasnala wytrzasną?
- Wie pan, byliśmy razem z kolegą Staszkiem w Afryce. Idziemy tam przez dżungle, idziemy i nagle widzimy jak tubylcy tańczą dookoła ogniska. A w środku koła taki wymalowany na kolorowo wywija grzechotnikami. I jak ty mu wtedy, Stachu powiedziałeś? Że on jest dupa a nie czarodziej?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u