Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem”

„Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem”

maxresdefaultWszystkich sieradzkich melomanów, a w szczególności miłośników muzyki akordeonowej, zapraszamy na kolejną edycję muzycznych spotkań pod nazwą „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem”. W roku bieżącym nasze spotkanie zaplanowane jest na czwartek, 10 dzień stycznia w PSM I st. w Sieradzu.

 

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Sieradza, a z ramienia mediów patronować nam będzie lokalna rozgłośnia radiowa „Nasze Radio”. Tematem spotkań akordeonistów w Sieradzu, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie akordeon w muzyce rozrywkowej, ludowej i w jazzie. O akordeonach, budowie, technice gry opowie przedstawiciel firmy Mengascini w Polsce, pan Hieronim Bartczak.

Program:
15:00 – powitanie uczestników i multimedialny wykład Hieronima Bartczaka
16:00 – koncert uczniów szkół muzycznych w Pabianicach, Zduńskiej Woli, Wieluniu i Sieradzu
Na wykład oraz koncert uczniów wstęp wolny.
18:00 – koncert Accorinet Klezmer Band Bilety w cenie 20,00 zł na koncert AKB można nabyć w sekretariacie szkoły.

Zespół Accorinet Klezmer Band w większości tworzą muzycy Filharmonii Kaliskiej. Oprócz tradycyjnych melodii żydowskich artyści posiadają w swoim dorobku własne kompozycje, nawiązujące do muzyki chasydzkiej, a także muzyki klezmerskiej opartej na gatunkach muzycznych pochodzących z różnych kultur. Wszystkie utwory wykonywane przez Accorinet Klezmer Band to własne aranżacje zespołu, w których nie brakuje świeżej emocji, wirtuozowskich popisów i swobodnej improwizacji. Muzycy ostatnio sięgają również po swing i tango w ujęciu klezmerskim. ACCORINET KLEZMER BAND występuje w składzie: Arkadiusz Hylewski – skrzypce, Marek Maciejewski – klarnet, Hieronim Bartczak – akordeon, Tobiasz Michna – kontrabas
Organizatorzy: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu, sieradzkie Towarzystwo Muzyczne FERMATA dziękują sponsorom – Urzędowi Miasta Sieradza, NZOZ „Zdrowie”, Restauracji McDonald`s w Sieradzu za przyczynienie się do uświetnienia tradycyjnych spotkań akordeonistów w Sieradzu.

Tekst i foto: Sławomir Cieślak PSM I st. w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDupa nie czarodziej

Do baru wchodzi mężczyzna i zamawia setkę czystej. Z kieszeni wyciąga naparstek, odlewa do niego trochę wódeczki, a z drugiej kieszeni wyjmuje małego, kilkucentymetrowego ludzika. Stawia go na barze i podaje naparstek. Barman patrzy na to zdziwiony:
- Panie, skąd pan takiego krasnala wytrzasną?
- Wie pan, byliśmy razem z kolegą Staszkiem w Afryce. Idziemy tam przez dżungle, idziemy i nagle widzimy jak tubylcy tańczą dookoła ogniska. A w środku koła taki wymalowany na kolorowo wywija grzechotnikami. I jak ty mu wtedy, Stachu powiedziałeś? Że on jest dupa a nie czarodziej?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u