Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 4 DO 11 STYCZNIA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 4 DO 11 STYCZNIA

6wielunZapowiada się prawdziwie zimowy weekend. Z mrozem i opadami śniegu. W taką pogodę warto wyjść z domu. Zwłaszcza, że w najbliższą niedzielę 6 stycznia przez wiele miejscowości Sieradzkiego przejdą Orszaki Trzech Króli. Między innymi w Wieluniu, Widawie, Wieruszowie, Zduńskiej Woli, Warcie, Uniejowie, Wilamowie, Pęczniewie, Czarnożyłach, Poddębicach, czy Sieradzu. W kancelariach lokalnych parafii można nabywać korony na orszaki, za symboliczną złotówkę. Z ciekawym repertuarem startują wraz z początkiem roku kina w Zduńskiej Woli, Wieluniu, Wieruszowie oraz Kino Teatr w Sieradzu. W Łasku kolędy w Kolegiacie wykona orkiestra dęta, a w Łaskim Domu Kultury będzie można poczuć klimat piosenek z lat 20-stych XX wieku. Wraz z Nowym Rokiem zaprezentują się też uczniowie szkół muzycznych w Sieradzu i Zduńskiej Woli. W Wieluniu będzie można obejrzeć spektakl "Antygona w Nowym Jorku" na podstawie powieści Janusza Głowackiego. W Sieradzu za to odbędzie się spotkanie akordeonistów pod nazwą „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem”. Co poza tym przyniosą pierwsze dni 2019 roku? O tym poniżej. Szczegóły także na plakatach.

 

WARTA

6 stycznia. Orszak Trzech Króli. Początek orszaku na ulicy Przedwiośnie około 11.30. Potem procesja przejdzie Świętojańską i Jagiellońską do klasztoru.Tam nastąpi złożenie darów i msza święta. Burmistrz Warty będzie Melchiorem. W rolę Trzech Mędrców wcielą się Krzysztof Klimaszewski (Kacper), Paweł Stępień (Baltazar) oraz, po raz pierwszy, Krystian Krogulecki, nowy burmistrz Warty.

SIERADZ

4 - 10 stycznia. Kino Teatr. Repertuar na: --> http://www.scksieradz.pl/aktualnosci; http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9183-propozycje-filmowe-w-styczniu-w-teatrze-miejskim-w-sieradzu

6 stycznia, Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się przed kościołem na ulicy Grunwaldzkiej, następnie przemieści się ulicami Reymonta, Braterstwa Broni, Bohaterów Września, Armii Krajowej i z powrotem do świątyni. Wymarsz po mszy o godzinie 12, czyli około godziny 13.15. W orszaku wezmą udział Trzej Królowie na koniach. W drodze odbędzie się konkurs śpiewania kolęd (solo lub w duecie ) na ruchomej scenie. Uczestnikami konkursu są dzieci ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie parafii NSJ Sieradz: SP nr 10, SP nr 9, SP nr 8 i Gminnej SP. Nagrody będą wręczane po zakończeniu orszaku w kościele. Na zakończenie przemarszu sieradzan przewidziany jest ciepły posiłek.

8 stycznia, o godz. 18 w Powiatowej Bibliotece Publicznej o festiwalach poetyckich w Polsce, Wielkiej Brytanii, Bułgarii i we Włoszech opowie Agnieszka Jarzębowska. Więcej na: --> https://www.pbp.sieradz.pl/spotkajmy-sie-w-slowie-spotkajmy-sie-w-drodze-spotkanie-z-agnieszka-jarzebowska,n2242.html

9 stycznia. W Powiatowej Bibliotece Publicznej 109. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmowy o książce "Krótka historia o długiej miłości" Angeliki Kuźniak i Eweliny Karpacz-Oboładze. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.

10 stycznia. Wszystkich sieradzkich melomanów, a w szczególności miłośników muzyki akordeonowej zapraszamy na kolejną edycję muzycznych spotkań akordeonistów „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem”. W tym roku spotkanie zaplanowano w PSM I st. w Sieradzu. Tematem spotkań akordeonistów, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie akordeon w muzyce rozrywkowej, ludowej i w jazzie. O tych instrumentach, ich budowie, technice gry opowie przedstawiciel firmy Mengascini w Polsce, Hieronim Bartczak.
Program:
15:00 – powitanie uczestników i multimedialny wykład Hieronima Bartczaka
16:00 – koncert uczniów szkół muzycznych w Pabianicach, Zduńskiej Woli, Wieluniu i Sieradzu Na wykład oraz koncert uczniów wstęp wolny.
18:00 – koncert Accorinet Klezmer Band
Bilety w cenie 20 zł na koncert AKB można nabyć w sekretariacie szkoły.

Zespół Accorinet Klezmer Band w większości tworzą muzycy Filharmonii Kaliskiej. Oprócz tradycyjnych melodii żydowskich artyści posiadają w swoim dorobku własne kompozycje, nawiązujące do muzyki chasydzkiej, a także muzyki klezmerskiej opartej na gatunkach muzycznych pochodzących z różnych kultur. Wszystkie utwory wykonywane przez Accorinet Klezmer Band to własne aranżacje zespołu, w których nie brakuje świeżej emocji, wirtuozowskich popisów i swobodnej improwizacji. Muzycy ostatnio sięgają również po swing i tango w ujęciu klezmerskim. ACCORINET KLEZMER BAND występuje w składzie:
Arkadiusz Hylewski – skrzypce
Marek Maciejewski – klarnet
Hieronim Bartczak – akordeon
Tobiasz Michna – kontrabas
Organizatorzy: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu, sieradzkie Towarzystwo Muzyczne FERMATA dziękują sponsorom – Urzędowi Miasta Sieradza, NZOZ „Zdrowie”, Restauracji McDonald`s w Sieradzu za przyczynienie się do uświetnienia tradycyjnych spotkań akordeonistów w Sieradzu.

11 stycznia. Godz. 17.30 w Powiatowej Bibliotece Publicznej 73. spotkanie Klubu Miłośników Fantastyki SAGITTA.

11 stycznia o godzinie 17 w Teatrze Miejskim w Sieradzu dobędzie się Koncert Noworoczny w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej. Oprócz orkiestry, chóru i zespołów instrumentalnych wystąpią laureaci konkursów regionalnych i ogólnopolskich, które odbyły się w pierwszym półroczu obecnego roku szkolnego. Prezentacje najzdolniejszych uczniów będą przeplatane najpiękniejszymi kolędami.

ZDUŃSKA WOLA

4 -10 stycznia. Kino Ratusz, pełny repertuar na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

4 stycznia. Koncert Noworoczny uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli. Godz. 18, sala kameralna ZCI Ratusz.

5 stycznia, I Noworoczny Koncert Charytatywny na rzecz 27. Finału WOŚP. Koncert w sali PMOS w Zduńskiej Woli (ul. Dolna 41) rozpocznie się o godzinie 19. Odbędzie się tam także licytacja przedmiotów podarowanych przez mieszkańców Zduńskiej Woli oraz przyjaciół Fundacji. Cały dochód z licytacji trafi od razu do puszek WOŚP.

6 stycznia. Orszak Trzech Króli. Zduńskowolski Orszak trzech Króli wyruszy z czterech katolickich parafii Rozpocznie się o godz.12 mszą w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Karsznicach. Pół godziny później nabożeństwa rozpoczynać się będą w parafiach św. Antoniego, św. Maksymiliana, św. Pawła oraz w bazylice mniejszej. Przemarsz zaplanowany jest na godz. 13. 30. Czerwony orszak króla Kacpra wyruszy z parafii św. Antoniego. Dołączą się do niego wierni z karsznickiej parafii. Orszak króla Baltazara będzie niebieski i reprezentować będzie parafię św. Pawła Apostoła. Z parafii św. Maksymiliana wyruszy orszak króla Melchiora w kolorze zielonym. O godz. 14 orszaki połączą się na skrzyżowaniu ulic Łaskiej i Piwnej. Dołączy do nich orszak Gwiazdy Betlejemskiej – biały. Uczestnicy przejdą potem na teren Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Dolnej 41. Obejrzeć tam będzie można scenę zatytułowaną „Na dworze Heroda” oraz złożenie darów Jezusowi przez Mędrców. W programie jest kolędowanie z zespołem Jordan i podsumowanie 13. Powiatowego Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę i Ozdobę Bożonarodzeniową. Podczas Orszaku Trzech Króli będą zbierane będą datki dla dzieci z Domu Samotnej Matki Caritas Diecezji Włocławskiej w Ciechocinku prowadzonego przez siostry Orionistki.

11 stycznia. ZCI Ratusz, godz.18.30. Gala operetkowa Strauss, Kalman, Lehar, Abraham. Największe przeboje operetkowe i musicalowe oraz najpiękniejsze arie i duety wykonane przez wspaniałych artystów scen Polski i Europy. Bilety w cenie 60 zł do nabycia w kasie Ratusza. Szczegóły na plakacie.

SZADEK

11 stycznia. Godz. 18. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Wieczór kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów z tej placówki.

WIELUŃ

6 stycznia. Orszak Trzech Króli. Rozpocznie Mszą św. w parafii p.w. św. Stanisława BM w Wieluniu o godz. 14. Po Eucharystii wraz z Królami w radosnym, kolorowym korowodzie wielunianie udadzą się do hali sportowej, by tam rodzinnie świętować, bawić się, modlić. W tym roku będzie z nimi zespół „Siewcy Lednicy”. To jest grupa, która współpracowała z o. Janem Górą. Oni też odpowiedzialni są za sprawy muzyczne na polach lednickich, kiedy tysiące młodych ludzi przyjeżdża tam latem. Zespół jest również autorem znanej melodii Koronki do Bożego Miłosierdzia, a także hymnu ze Światowych Dni Młodzieży „Abba Ojcze”. Dla starszych, młodzieży i dzieci przygotowana jest moc atrakcji.

7 stycznia, spektakl "Antygona w Nowym Jorku", Kino-Teatr Syrena, godz. 19. Bilety w cenie 55 zł normalny, 45 zł - ulgowy, do nabycia w kasie WDK. Sztuka „Antygona w Nowym Jorku” nieżyjącego już polskiego prozaika, dramaturga i scenarzysty, Janusza Głowackiego. I nie będzie to jedyny spektakl zrealizowany przez Teatr Nowy w Łodzi, który będą mogli w tym roku zobaczyć mieszkańcy Wielunia. A wszystko za sprawą porozumienia kulturalnego między wspomnianym teatrem a Wieluńskim Domem Kultury.

ŁASK

6 stycznia. Godz. 18, Łaska Kolegiata. Koncert Noworoczny Łaskiej Orkiestry Dętej pod batutą Anny Smolarek - Łągiewczyk. Będzie można usłyszeć kolędy znane i nieznane oraz muzykę świąteczną.

7 stycznia, godz. 18, w Galerii z Fortepianem otwarcie wystawy malarstwa Mariusza Gosławskiego. Wystawa czynna do 25 stycznia.

9 stycznia. Godz. 18, Łaski Dom Kultury. Koncert przedwojennych piosenek. Więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9175-czytajcie-powielajcie-przybdcie-9-stycznia-do-asku-na-lata-20-ste-xx-wieku

WIERUSZÓW

4 - 10 stycznia. Repertuar Kina Słońce na plakacie oraz na: --> http://kinoslonce.pl/repertuar-miesieczny/

KaMi S

A już wkrótce:

- WIELUŃ, 21 stycznia, Polecamy szczególnie koncert Stanisławy Celińskiej, Kino-Teatr Syrena, godz. 19, bilety w cenie 95 zł normalny, 75 zł ulgowy. Już do nabycia.

- ZDUŃSKA WOLA. 12 stycznia. Artyści z międzynarodowej grupy iluzjonistów “Champions of Illusion” podczas europejskiego tourne’e odwiedzą ponownie Polskę. Zawitają też do Zduńskiej Woli. Spotkamy ich na scenie Domu Kultury. Zobaczymy tam show, gdzie triki i sztuczki znane dotąd tylko z ekranu telewizora, będą dosłownie na wyciągnięcie ręki. W realizacji poszczególnych iluzji często uczestniczą osoby zapraszane przez artystów z publiczności. A może to właśnie tym razem Ty wyciągniesz królika z kapelusza i przeniesiesz się do świata fantazji! BILETY DO NABYCIA W KASIE KINA RATUSZ. CENA; 80 zł, 100 zł i 120 zł.

- ZDUŃSKA WOLA. 15 stycznia. ZCI Ratusz, godz. 18.30. KONCERT ZESPOŁU ENEJ! Koncert z okazji premiery płyty "Kolędy pod wspólnym niebem". Bilety już w przedsprzedaży w cenie 60 zł. Przed koncertem w cenie 70 zł.

- SIERADZ. 25 stycznia, Teatr Miejski, godz. 20.30. Kabaret Nowaki - 10 lecie kabaretu w programie "Śmiechokalipsa" (więcej na: ---> http://www.scksieradz.pl/node/2133).

- SIERADZ. 26 stycznia, Teatr Miejski, godz. 16. Spektakl "Sklep z facetami". Więcej na: ---> http://www.scksieradz.pl/node/2099

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRóżne mogą być prezenty dla nauczycieli

Jeszcze nie tak dawno powszechnym zwyczajem w polskich szkołach było dawanie prezentom wychowawcom klas. Tak też było w klasie IIIB w Szkole Podstawowej w Brzęczyszczykowicach.
Zosia, której mama ma kwiaciarnię, przyniosła pudło. - Zosiu, tam na pewno są kwiaty - mówi wychowawczyni.
- Oj, skąd pani wie...
Kolejnym darczyńcą był Marcinek, którego tata był cukiernikiem.
- W tym pięknym pudełku na pewno są smakowite ciasteczka? - zapytała nauczycielka.
- Tak, zgadła pani - odpowiedział Marcinek. Następny w kolejce z prezentem był Stasio, którego tatuś prowadził ekskluzywny sklep alkoholowy.
- Oj, z tego pudełka coś przecieka - powiedziała pani i polizała ciecz.
- To na pewno wino? - Nie odpowiedział Stasio. Więc pani polizała jeszcze raz mówiąc:
- Że też nie poznałam, to koniak?
- Nie odpowiedział Staś - świnka morska...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u