Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 10 DO 16 STYCZNIA. REGION ZAGRA Z WOŚP

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 10 DO 16 STYCZNIA. REGION ZAGRA Z WOŚP

17sieradzW najbliższą niedzielę czerwone serducha Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod raz 27. zabiją także w regionie sieradzkim. Na ulice wyjdzie z puszkami rekordowa liczba blisko 1,1 tysiąca wolontariuszy, którzy zbierać będą datki na rzecz ratowania życia pacjentów oddziałów pediatrycznych oraz zakup sprzętu do leczących je szpitali. Atrakcji, koncertów, licytacji orkiestrowych gadżetów oraz podarowanych przez lokalnych sponsorów nie braknie.

 

Będą akcje pozyskiwania dawców szpiku kostnego. Będzie też można oddawać krew w lokalnych punktach krwiodawstwa. Nie zabraknie też tradycyjnego światełka do nieba o godz. 20, choć w tym roku częściej będą to pokazy laserowe i sztucznych ogni niż huczne fajerwerki. Sztaby WOŚP działać będą m.in. w Wieluniu. Wieruszowie, Łasku, Szadku, Poddębicach, Konopnicy, Uniejowie, Czastarach, Sokolnikach, Sędziejowicach, Sieradzu, Błaszkach, Konopnicy, Warcie, Zduńskiej Woli, Zapolicach i w wielu, wielu mniejszych miejscowościach. Zbiórki na ulicach rozpoczną się już od godz. 8. I potrwają do godz. 17-18. Potem wydarzenia orkiestrowe odbywać się będą w domach kultury, szkołach, klubach, remizach strażackich i hufcach ZHP (szczegóły na plakatach oraz na dole strony). Do WOŚP przyłączyły się też rozgłośnie radiowe w Sieradzu i Wieluniu. Podczas specjalnych audycji będzie można licytować przez całą niedzielę atrakcyjne gadżety Orkiestry i bony podarunkowe. A co poza orkiestrowym graniem? W Sieradzu odbędzie się spotkanie akordeonistów pod nazwą „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem”. W Zduńskiej Woli spotkanie filozoficzne z filmem. W Łasku zaprezentuje się zduńskowolskie Studio Tańca Arabeska. W Szadku, Wieluniu i Spycimierzu zabrzmią kolędy. Co jeszcze przyniosą kolejne dni stycznia? O tym poniżej. Szczegóły także na plakatach.

BŁASZKI

13 stycznia. Centrum Kultury w Błaszkach. Oj będzie się działo! Start o godzinie 15:30. Na scenie sali widowiskowej wystąpią kolejno: DANCE PROJECT, mali artyści – wychowankowie Centrum Kultury w Błaszkach oraz gwiazda wieczoru – JACEK DEWÓDZKI BAND, którego wokalistą jest wieloletni frontman legendarnego zespołu DŻEM. W czasie trwania koncertu przeprowadzone będą licytacje gadżetów wielkoorkiestrowych. Będzie można wylicytować również gadżety przekazane przez Burmistrza Błaszek ,między innymi parasole, zegary ścienne oraz kalendarze. W programie wydarzenia zaplanowano atrakcje, takie jak animacje i warsztaty dla dzieci, fotobudkę oraz pokaz sprzętu strażackiego przekazanego przez WOŚP dla OSP Sędzimirowice, za pomoc w usuwaniu skutków nawałnicy w miejscowości Brusy w 2017 roku. Tradycyjnie o godzinie 20 wystrzelone zostanie światełko do nieba. Ze względu na rezygnację WOŚP z pokazu fajerwerków światełko będzie miało charakter symboliczny.

WIERUSZÓW

10 - 16 stycznia. Repertuar Kina Słońce na plakacie oraz na: --> http://kinoslonce.pl/repertuar-miesieczny/

SZADEK

11 stycznia. Godz. 18. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Wieczór kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów z tej placówki.

ZAPOLICE

13 stycznia. Rock'n'rollowy Marsz Nordic Walking. Godz. 14, zbiórka przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Zapolicach.

13 stycznia. 27. Finał WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Zapolicach. Celem tegorocznej edycji będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W Zapolicach oprócz licytacji, koncertów i występów przygotowano także:
- oglądanie okolicy z lotu ptaka
- loty dronem ze specjalnymi goglami
- pokazy psów
- kalendarze z odjazdowym motocyklem
- kawiarenkę z pysznym ciastem.

PAJĘCZNO

13 stycznia gmina Pajęczno zagra po raz kolejny dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorami XXVII finału WOŚP są tam: Zespół Szkół w Pajęcznie oraz MGOKiS Pajęczno. Na ten wyjątkowy dzień zaplanowano w Pajęcznie muzyczny wieczór w sali gimnastycznej przy Z.S. Pajęczno. Wystąpią m.in. Pajęczańska Orkiestra Dęta, grupa wokalna MGOKiS, Inga Kucharska, Wojciech Kondzielnik. Gwiazdą wieczoru będzie ukraiński songwriter – Sasha Boole, znany chociażby z występów z zespołem Me and that Man. Dodatkową atrakcją będą pokazy sztuk walki w wykonaniu Akademii Sztuk Walki Wataha, oraz pokazowa walka MMA (bracia Keller). Między występami muzycznymi odbędą się licytacje cennych i wyjątkowych przedmiotów (między innymi gadżety związane z WOŚP)

SPYCIMIERZ, GMINA UNIEJÓW

13 stycznia, godz. 11.30. Koncert kolęd w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.

SĘDZIEJOWICE

13 stycznia, godz. 17, sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury. Atrakcje WOŚP. Nie zabraknie pięknych występów podopiecznych WOŚP. Nowością będzie stoisko DKMS, przy którym będzie można zarejestrować się jako dawca szpiku. Organizowane zostaną licytacje. Część przedmiotów jest już znana. To gadżety z logo WOŚP (zegarki, kalendarze, koszulki, kubki, torby). W Sędziejowicach będzie można nabyć voucher na profesjonalny makijaż u Patrycji Szczypiorkowskiej, sesję zdjęciową u Mariki Niewiadomskiej, karnet na fotel kibica, na przegląd zębów dla dzieci i profesjonalną fluoryzację, karnet na mezoterapię skóry twarzy osoczem bogatopłytkowym oraz trzy pakiety dla sportowców. W organizację finału WOŚP w Sędziejowicach włączyła się również grupa motocyklowa „Forever Young”, która zaprezentuje swój sprzęt. Nie zabraknie również kawiarenki z pysznymi domowymi wypiekami. Osoby, które chciałby wesprzeć akcję i upiec ciasto, proszone są do soboty 12 bm. o kontakt z Katarzyną Werber (691-775-997). O godz. 20 światełko do nieba.

ŁASK

13 stycznia. Godz. 15, Łaski Dom Kultury gra z WOŚP. Odbędą się licytacje. Będzie można wylicytować vouchery, zaproszenia do restauracji i tradycyjnie już tort w kształcie serca WOŚP. Wszystko to przeplatane będzie występami uzdolnionej młodzieży z Łaskiego Domu Kultury (szczegóły na plakacie). Nie zabraknie także loterii fantowej. O godz. 20 - światełko do nieba.

16 stycznia, godz. 17. Łaski Dom Kultury, koncert z okazji 20-lecia Studia tańca Arabeska Anety Barton ze Zduńskiej Woli. Bilety w cenie 10 zł.

SIERADZ

10 -16 stycznia. Kino Teatr. Repertuar na: --> http://www.scksieradz.pl/aktualnosci; http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9183-propozycje-filmowe-w-styczniu-w-teatrze-miejskim-w-sieradzu

10 stycznia. Wszystkich sieradzkich melomanów, a w szczególności miłośników muzyki akordeonowej zapraszamy na kolejną edycję muzycznych spotkań akordeonistów „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem”. W tym roku spotkanie zaplanowano w PSM I st. w Sieradzu. Tematem spotkań akordeonistów, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie akordeon w muzyce rozrywkowej, ludowej i w jazzie. O tych instrumentach, ich budowie, technice gry opowie przedstawiciel firmy Mengascini w Polsce, Hieronim Bartczak. Program:
- godz. 15:00 – powitanie uczestników i multimedialny wykład Hieronima Bartczaka
- godz. 16:00 – koncert uczniów szkół muzycznych w Pabianicach, Zduńskiej Woli, Wieluniu i Sieradzu Na wykład oraz koncert uczniów wstęp wolny.
- godz. 18:00 – koncert Accorinet Klezmer Band.
Bilety w cenie 20 zł na koncert AKB można nabyć w sekretariacie szkoły. Zespół Accorinet Klezmer Band w większości tworzą muzycy Filharmonii Kaliskiej. Oprócz tradycyjnych melodii żydowskich artyści posiadają w swoim dorobku własne kompozycje, nawiązujące do muzyki chasydzkiej, a także muzyki klezmerskiej opartej na gatunkach muzycznych pochodzących z różnych kultur. Wszystkie utwory wykonywane przez Accorinet Klezmer Band to własne aranżacje zespołu, w których nie brakuje świeżej emocji, wirtuozowskich popisów i swobodnej improwizacji. Muzycy ostatnio sięgają również po swing i tango w ujęciu klezmerskim. ACCORINET KLEZMER BAND występuje w składzie:
Arkadiusz Hylewski – skrzypce
Marek Maciejewski – klarnet
Hieronim Bartczak – akordeon
Tobiasz Michna – kontrabas

Organizatorzy: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu, sieradzkie Towarzystwo Muzyczne FERMATA dziękują sponsorom – Urzędowi Miasta Sieradza, NZOZ „Zdrowie”, Restauracji McDonald`s w Sieradzu za przyczynienie się do uświetnienia tradycyjnych spotkań akordeonistów w Sieradzu.

11 stycznia. Godz. 17.30 w Powiatowej Bibliotece Publicznej 73. spotkanie Klubu Miłośników Fantastyki SAGITTA.
11 stycznia o godzinie 17 w Teatrze Miejskim w Sieradzu - Koncert Noworoczny w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej. Oprócz orkiestry, chóru i zespołów instrumentalnych wystąpią laureaci konkursów regionalnych i ogólnopolskich, które odbyły się w pierwszym półroczu obecnego roku szkolnego. Prezentacje najzdolniejszych uczniów będą przeplatane najpiękniejszymi kolędami.

13 stycznia. Laserowe światełko do nieba, koncerty, kursy pierwszej pomocy i oczywiście licytacje. W niedzielę, po raz kolejny w 27-letniej historii zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Sieradzu. W tym roku na sieradzkich ulicach pojawi się 110 wolontariuszy działających w dwóch sieradzkich sztabach (SP nr 1 - 70 wolontariuszy, SP 9 - 40 wolontariuszy). 27. finał WOŚP w Sieradzu to nie tylko uliczna kwestia, ale również wiele innych okazji, by wesprzeć Orkiestrę. - O godzinie 16 zapraszamy na koncert w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sieradzu. Koncert połączony będzie z licytacją różnych przedmiotów, m.in. plakatów z autografem Alvaro Soler, gwiazdy ostatniego Open Hair Festival czy koszulki Skry Bełchatów z podpisami jej zawodników - wyjaśnia Aleksandra Halamus, z Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sieradzu, która w tym roku współorganizuje sieradzki finał. O godz. 17 warto odwiedzić klub Prorock, gdzie m.in. będzie można zbadać sobie poziom cukru, wzrok czy wziąć udział w kursie pierwszej pomocy organizowanej przez Rowerowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. W klubie zaśpiewa (o godz. 19.00) także sieradzanka Zuzanna Juchner. Tradycyjne Światełko do Nieba odbędzie się o godz. 20 na placu Wojewódzkim przed budynkiem Urzędu Miasta w Sieradzu. W Sieradzu sztab funkcjonuje również w Naszym Radiu, na antenie którego będzie można tradycyjnie licytować różnego rodzaju aukcje. Wśród nich będzie można wylicytować m.in. mecz siatkówki z Pawłem Osiewałą, prezydentem Sieradza.

Program:
16.00 – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu
- koncert uczniów, absolwentów i nauczycieli PSM w Sieradzu
- licytacje
17.00 – 20.00 Klub Prorock
- Bezpłatne badanie wzroku – Doktor Marchewka
- Bezpłatne badanie ciśnienia i poziomu cukru
- kurs pierwszej pomocy ROPR
- sprzedaż gadżetów
- pokaz łazika marsjańskiego
- koncert Zuzanny Juchner (godz. 19.00)
19.40 – przemarsz z Klubu Prorock na Plac Wojewódzki 20.00 Plac Wojewódzki
- wspólna rozgrzewka taneczna – belgijka
- Światełko do nieba
- POKAZ LASEROWY

Zapraszają:Paweł Osiewała Prezydent Miasta Sieradza, Młodzieżowa Rada Miejska w Sieradzu, Klub Muzyczny Prorock i Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu.

15 stycznia, o godzinie 16.30, w Muzeum Okręgowym w Sieradzu otwarcie wystawy MALARSTWO NA POCZTÓWCE ZE ZBIORÓW ARKADIUSZA BALCERZAKA .

15 stycznia, godz. 17 w Powiatowej Bibliotece Publicznej prelekcja "Poprawiamy pamięć" Przemysława Raja. Czy wiecie jak pracuje ludzki mózg? Czego potrzebuje, aby lepiej funkcjonować? Jak działa pamięć i jak ją polepszyć? Jak pomóc dzieciom i sobie w zapamiętywaniu? O tym wszystkim opowie prelegent.

WIELUŃ

10 - 16 stycznia. Kino Teatr Syrena. Repertuar na: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2019/01/repertuar-syreny/

10 stycznia. Godz. 17, VIII Wieluńska Stajenka. Na scenie wieluńskiego kina Syrena spotkają się włodarze Wielunia, dyrektorzy szkół, Rada Rodziców, strażacy, panie z kół gospodyń wiejskich oraz wielu innych przedstawicieli różnych instytucji, aby wspólnie kolędować. Głównymi bohaterami będą dzieci, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, która jest organizatorem przedsięwzięcia pt. ”Wieluńska stajenka”.

12 stycznia. Godz. 19, Dworzec Kulturalny Wieluń-Dąbrowa. Koncert Agnieszki Hekiert.

13 stycznia, sala widowiskowa WDK od południa do godz. 20 będą odbywać się tam występy taneczne i koncerty muzyczne. Z WOŚP zagrają również muzeum i biblioteka. Wieczorem na placu Legionów będzie można obejrzeć pokaz laserowy. Szczegóły na plakatach.

13 stycznia, godz. 17. Koncert kolęd w Kościele p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika.

13 stycznia, godz. 17. Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Koncert "Kobieta i mężczyzna, czyli powiedz mi jak kochasz".

ZDUŃSKA WOLA

10 - 16 stycznia. Kino Ratusz, pełny repertuar na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

11 stycznia. ZCI Ratusz, godz.18.30. Gala operetkowa Strauss, Kalman, Lehar, Abraham. Największe przeboje operetkowe i musicalowe oraz najpiękniejsze arie i duety wykonane przez wspaniałych artystów scen Polski i Europy. Bilety w cenie 60 zł do nabycia w kasie Ratusza. Szczegóły na plakacie.

12 stycznia. Artyści z międzynarodowej grupy iluzjonistów “Champions of Illusion” podczas europejskiego tourne’e odwiedzą ponownie Polskę. Zawitają też do Zduńskiej Woli. Spotkamy ich na scenie Domu Kultury. Zobaczymy tam show, gdzie triki i sztuczki znane dotąd tylko z ekranu telewizora, będą dosłownie na wyciągnięcie ręki. W realizacji poszczególnych iluzji często uczestniczą osoby zapraszane przez artystów z publiczności. A może to właśnie tym razem Ty wyciągniesz królika z kapelusza i przeniesiesz się do świata fantazji! BILETY jeszcze DO NABYCIA W KASIE KINA RATUSZ. CENA; 80 zł, 100 zł i 120 zł. Zależna od miejsca na widowni.

13 stycznia. Godz. 16, hala sportowa SP 7. Mecz o mistrzostwo I ligi mężczyzn (grupa południowa) między IKS Start Zduńska Wola a PKS Kolping II Jarosław w tenisie stołowym.

13 stycznia. Bazylika Mniejsza przy parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, ul. Kościelna. Uroczystości związane ze 125. rocznicą urodzin i chrztu św. Maksymiliana Marii Kolbego. Godz. 12. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. arcybiskup Marian Gołębiewski z Wrocławia, swego czasu, w latach młodzieńczych, wikary w tej parafii.

13 stycznia. Godz 17, sala widowiskowa ZCI Ratusz. Koncert zespołów: z Klubu A PRIORI I METEORYT. Wstęp za wrzut do puszki na rzecz WOŚP. 15 stycznia, godz. 15, filia MDK w Karsznicach. "Karsznice dla seniora", spotkanie drugie, otwarte dla wszystkich.

15 stycznia. ZCI Ratusz, godz. 18.30. KONCERT ZESPOŁU ENEJ! Koncert z okazji premiery płyty "Kolędy pod wspólnym niebem". Bilety przed koncertem w cenie 70 zł.

16 stycznia. Godz. 18, sala kinowa ZCI Ratusz. Wraz z Gutek Film zapraszamy na spotkanie filozoficzne. Tym razem z filmem "DOM, KTÓRY ZBUDOWAŁ JACK". To podszyte czarnym humorem, długo oczekiwane dzieło Larsa von Triera. W rolach głównych: Matt Dillon, Uma Thurman, Riley Keough oraz Bruno Ganz. Tytułowy Jack to nowa postać w popkulturowym klanie psychopatów. Mistrz światowego kina pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, piekielnie inteligentnego perfekcjonisty, pełnego sprzeczności, słabości i drobnych natręctw. Jack jest estetą, wielbicielem malarstwa, architektury, poezji i wycieczek na łono natury. Zabójca patrzy na swoje zbrodnie jak na mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej? SPOTKANIA FILOZOFICZNE to cykl comiesięcznych spotkań, z których każde składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem. Każdemu filmowemu spotkaniu towarzyszy powiem dyskusja prowadzona przez pracownika Uniwersytetu Łódzkiego. Spotkanie po filmie poprowadzi pochodzący ze Zduńskiej Woli dr Marcin Bogusławski z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego.

SZERZEJ O ATRAKCJACH W RAMACH 27. FINAŁU WOŚP TAKŻE NA:

- Sztab przy Hufcu ZHP w Zduńskiej Woli https://www.facebook.com/events/1746345798827845/;
- https://www.facebook.com/events/2010993029198119/;
- https://www.facebook.com/events/189015045382380/
- https://www.facebook.com/events/728724074165188/
- Sztab przy Wieruszowskim Domu Kultury https://www.facebook.com/events/755786064787297/; https://www.facebook.com/wdkwieruszow/
- Sztab przy Łaskim Domu Kultury http://www.laskidomkultury.com.pl/index.php/component/jevents/szczegolywydarzenia/192/-/27-final-wosp?Itemid=1
- Sztab w Zapolicach https://www.facebook.com/events/2338865959660562/

A JUŻ WKRÓTCE W REGIONIE WARTO SIĘ WYBRAĆ NA WYDARZENIA:

- WIERUSZÓW, 19 stycznia, Koncert Wiedeński, godz. 18, sala widowiskowa WDK.

- WIELUŃ, 21 stycznia, Koncert Stanisławy Celińskiej, Kino-Teatr Syrena, godz. 19, bilety w cenie 95 zł normalny, 75 zł ulgowy.

- WIELUŃ, 26 stycznia, koncert "Polskiej Wersji". To polski zespół muzyczny wykonujący hip-hop. Powstał w 2012 roku w Warszawie z inicjatywy raperów Jana i Hinola. Debiutancki album formacji zatytułowany Powrót do przeszłości ukazał się 26 października 2013 roku nakładem wytwórni muzycznej Pro Rec. Zapraszamy na koncert, który odbędzie się w sali widowiskowej Wieluńskiego Domu Kultury, ul.Krakowskie Przedmieście 5. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie WDK.

- ŁASK. 19 stycznia. Łaski Dom Kultury, godz. 19. Spektakl "Scenariusz dla trzech aktorek". Bilety w cenie 25 zł. Historia śmiesznie prosta i po prostu śmieszna czyli "Scenariusz dla trzech aktorów" w wersji kobiecej. Pełna inteligentnych dowcipów i prześmiesznych sytuacji komedia! Tematem sztuki są problemy, z jakimi zmagają się kobiety-artystki w trakcie pracy. Widz ogląda próbę teatralną, pełną gagów, dowcipów i nagłych zwrotów akcji. Doskonały materiał dla aktorskich improwizacji. Trzy Artystki spotykają się w niemal pustej przestrzeni teatru. Bohaterki poznajemy w prozaicznych chwilach. Każda snuje swoje rozważania o teatrze, wierząc niezłomnie w swój nieodkryty lub niedoceniony talent. Temperament i energia aktorek kreujących role: PIE, DRU, CZE porywają publiczność od pierwszej sceny. Zabawne sytuacje rodem zza kulis teatralnych zawsze wzbudzały ciekawość widzów, a w tym spektaklu aktorki doprowadziły żonglerkę opartą na mieszaniu prywatności z grą aktorską do absurdu. Wspaniała zabawa z precyzyjnie wymierzoną ironią.

- ŁASK, 25 stycznia, Łaski Dom Kultury. Godz. 18 - 20. W krainie magii i czarów - finisaż wystawy malarstwa Mariusza Gosławskiego.

- BIAŁA KOŁO WIELUNIA. 20 stycznia. Koncert kolęd i pastorałek w kościele parafialnym . Będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, które zaprezentują m.in. orkiestra dęta, zespół śpiewaczy, chór i schola parafialna w Białej. Godz. 16.

- SIERADZ. 22 stycznia. Godz. 14, Muzeum Okręgowe w Sieradzu zaprasza na otwarcie nowej stałej wystawy „Malarstwo Zygmunta Andrychiewicza w zbiorach Muzeum Okręgowego w Sieradzu”. Zygmunt Andrychiewicz urodził się 27 maja 1861 roku. W materiałach źródłowych odnajdujemy dwa miejsca jego urodzenia – Justynów w pow. sochaczewskim i Sokol w pow. płońskim. Zmarł 5 maja 1943 roku w Warcie. Był uczniem warszawskiej Klasy Rysunkowej, a następnie – dzięki finansowemu wsparciu warszawskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych – studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie u I. Jabłońskiego i W. Łuszczkiewicza. W latach 1887- 1892 kontynuował studia w Paryżu w Academie Julian i w szkole F. Colarossiego. Po powrocie do kraju zamieszkał w Warszawie. Wykładał w Szkole Malarskiej H. Tokarzewskiej, a w swojej pracowni prowadził kurs rysunku. Był jednym z założycieli spółki artystycznej Zjednoczenie Artystów Malarzy, Rzeźbiarzy i Architektów. Od 1899 roku przebywał ponownie w Paryżu, gdzie studiował w pracowni B. Constanta. W 1918 powrócił do Polski i osiadł w Małkowie, w majątku pań Pstrokońskich. W czasie II wojny światowej, wysiedlony z zajętego przez Niemców dworu, przeniósł się do Warty. Prawie zupełnie dziś zapomniany Andrychiewicz cieszył się dużym uznaniem u współczesnych i autorytetem wśród kolegów – twórców, a jego twórczość była znana wielu odbiorcom. Podczas studiów w Krakowie otrzymał od uczelni srebrny medal za rysunek i nagrodę w konkursie malarskim. Od 1887 był członkiem rzeczywistym warszawskiego TZSP. Jego prace prezentowane były na Wystawie Powszechnej (Paryż), Salonie Artystycznym i Salonie Krywulta (Warszawa), Salonie Gródka (Łódź) i w paryskich Salonach Niezależnych. Twórczość Z. Andrychiewicza była wielokrotnie nagradzana i zbierała pochlebne recenzje w opiniotwórczych wydawnictwach (Tygodnik Ilustrowany, Życie i Sztuka, Bluszcz, Świat). Obrazy Andrychiewicza znajdują się obecnie w Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Miasta i Rzeki w Warcie, Muzeum Okręgowym w Sieradzu i w zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą.

- SIERADZ. 22 stycznia. Powiatowa Biblioteka Publiczna. Godz. 18. TANDEMOWE TRIP LOVE - spotkanie z podróżnikami Klaudią Jadwiszczyk i Krzysztofem Lewickim. - SIERADZ, 25 stycznia, Teatr Miejski, godz. 20.30. Kabaret Nowaki - 10 lecie kabaretu w programie "Śmiechokalipsa" (więcej na: ---> http://www.scksieradz.pl/node/2133).

- SIERADZ. 26 stycznia, Teatr Miejski, godz. 16. Spektakl "Sklep z facetami". Więcej na: ---> http://www.scksieradz.pl/node/2099

- UNIEJÓW, 19 - 20 stycznia. Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej „o Termalny Puchar Burmistrza Miasta Uniejów” TERMY CUP UNIEJÓW 2019 - Rocznik 2005. Hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Uniejowie, od godz. 9.

- UNIEJÓW, 20 stycznia. Jasełka. Dzień Babci i Dziadka, SP w Uniejowie. Godz. 16.

- ZDUŃSKA WOLA. 18 stycznia. Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, ul. Dolna 41, sala widowiskowa. Koncerty dla Babci i Dziadka. Godz. 16:30 i 18:30.

- ZDUŃSKA WOLA, 20 stycznia, godz. 9-15, hala SP6, Turniej Klubów Partnerskich Widzewa Łódź - Rocznik 2009.

- ZDUŃSKA WOLA, 20 stycznia. Godz. 18, Bazylika Mniejsza przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, ul. Kościelna. Koncert zespołu NIEBO TAK z Sieradza.

- ZDUŃSKA WOLA, 22 stycznia, Dom Kultury LOKATOR. "Koncert noworoczny dla wszystkich". Godz. 18.30. Wstęp wolny, rezerwacje wejściówek już trzeba robić w sekretariacie DK.

- ZDUŃSKA WOLA, 22 stycznia, filia MDK w Karsznicach, godz. 17. Koncert noworoczny dla Babci i Dziadka. Bilety w cenie 5 zł już do nabycia.

- ZDUŃSKA WOLA, 30 stycznia, czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej, ulica Łaska 12. Bal karnawałowy dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Godz. 15. Zapisy i odbiór wejściówek do 15 stycznia w czytelni, I piętro.

- ZDUŃSKA WOLA, 2 lutego, ZCI Ratusz, godz. 17, "Koncert wiedeński". Bilety w cenie 80 zł już do nabycia w kasie kina. Koncert z udziałem solistów polskich i europejskich oper. Wystąpi międzynarodowa grupa wokalna, w skład której wchodzą wybitni śpiewacy i instrumentaliści na co dzień koncertujących na deskach polskich i międzynarodowych oper oraz filharmonii. Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u