Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności "Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem"

"Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem"

CYJA104Mieliśmy mały jubileusz – w Sieradzu po raz piąty spotkali się akordeoniści z regionu łódzkiego. Święto tego instrumentu rozpoczął multimedialny wykład Hieronima Bartczaka, przedstawiciela firmy Mengascini w Polsce. Akordeoniści poznali sekrety powstawania najlepszych instrumentów włoskich firm, skupionych w centrum ich produkcji, w małym mieście Castelfidardo. Właśnie tam obywają się renomowane konkursy akordeonowe.

 

Koncert uczniów szkół muzycznych w Pabianicach, Zduńskiej Woli, Wieluniu i w Sieradzu rozpoczął Szymon Rzepkowski grając fragment Suity Kosmicznej P. Makkonena. Wśród prezentowanych utworów znalazły się również kompozycje Astora Piazzolli oraz innych gigantów akordeonu. W czasie krótkiej przerwy, swoje „akumulatory” młodzi akordeoniści naładowali w pobliskim McDonaldzie, który był jednym ze sponsorów muzycznego spotkania.
Tuż po godzinie 18 rozpoczął się koncert „Accorinet Klezmer Bandu”. W pierwszej części artyści zaprezentowali najpopularniejsze tanga argentyńskie, nie wyłączając twórczości Astora Piazzollli. Natomiast druga część koncertu była poświęcona muzyce klezmerskiej. Koncert zakończył się Oberkiem Kaliskim, który porwał sieradzką publiczność. Oczywiście, nie obyło się bez bisów. W dobrym nastroju publiczność opuszczała gościnną salę koncertową PSM I st. w Sieradzu, spodziewając się niebawem, zresztą słusznie, kolejnych ciekawych koncertów.
Organizatorem spotkań młodych akordeonistów pod nazwą „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem” była Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu oraz Towarzystwo Muzyczna FERMATA. Wydarzenie nie odbyłoby się bez wsparcia finansowego ze strony NZOZ Zdrowie i McDonald`s w Sieradzu, za co serdecznie dziękują organizatorzy. Podziękowania swe organizatorzy kierują w stronę Pana Prezydenta Sieradza, który objął patronatem spotkania akordeonistów. PSM I st. i Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu pragną wyrazić wdzięczność za patronat medialny lokalnej rozgłośni radiowej „Nasze Radio”, a w szczególności redaktor Monice Waraczyńskiej - za aktywne wspieranie wszelkich przedsięwzięć realizowanych na terenie szkoły muzycznej. Młodzi akordeoniści wyjechali z Sieradza obdarowani drobnymi upominkami ufundowanymi przez Urząd Miasta Sieradza. Za rok znów pojawią się na gościnnej scenie sieradzkiej szkoły muzycznej. Już dziś zapraszamy na kolejną, szóstą edycję „Cyi w Sieradzu 2020”.

Tekst i foto: Sławomir Cieślak PSM I st. w Sieradzu

Ps. Relacja na you tube będzie już wkrótce na kanale "cyjas". Oprócz koncertu uczniów, będzie zamieszczony w całości koncert "Accorinet Klezmer Band". Zapraszam do wysłuchania muzycznych naszych propozycji.

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u