Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności WOŚP zagrała w Sieradzkiem. Było hojnie i przede wszystkim bezpiecznie!

WOŚP zagrała w Sieradzkiem. Było hojnie i przede wszystkim bezpiecznie!

50063319_2573140732726386_7245000080434921472_nZnamy już wstępne wyniki zbiórek z wielu sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z 27. finału. W tym roku także w Sieradzkiem zbierano datki na rzecz wyposażenia szpitali specjalistycznych, w których leczone są dzieci. Z puszkami kwestowało wczoraj blisko 1,1 tysiąca wolontariuszy. I jak już wiadomo, po podliczeniu zbiórek w wielu sztabach zebrano więcej pieniędzy niż przed rokiem.

 

W Sieradzkiem było bezpiecznie. Niestety, podczas tegorocznego finału w Gdańsku doszło do zbrodnicze ataku na prezydenta tego miasta, Pawła Adamowicza. We wtorek przed godziną 15 ten zasłużony samorządowiec zmarł... Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes fundacji WOŚP złożył w poniedziałek 14 bm. rezygnację z tej funkcji. Nie krył oburzenia, że tak tragiczny wypadek nie zahamował fali hejtu wobec Orkiestry. Wobec niego i ZMARŁEGO... Zapowiedział jednak, ta będzie działała dalej. DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ! Także po to, by pamiętać o jednym z WOLONTARIUSZY, jakim był od lat Paweł Adamowicz! Podziękował też wolontariuszom z całej Polski za zaangażowanie i ciężką pracę podczas 27. Finału WOŚP. A ile zebrano w minioną niedzielę w Sieradzkiem?

SIERADZ

Do puli WOŚP trafiło z Sieradza ponad 107 tys. zł. To przynajmniej o 10 tys. złotych więcej niż przed rokiem. Zbierało 110 wolontariuszy z dwóch sztabów: w Szkole Podstawowej nr 1 i w Szkole Podstawowej nr 9. W pierwszym udało się zebrać ponad 64,7 tys. zł, w tym znalazło się 3,5 tys. zł z licytacji prowadzonych przez Młodzieżową Radę Miejską w Sieradzu. W SP nr 9 sztab doliczył się 16.890,92 zł. Na ogólną kwotę składa się też ponad 26 tys. zł z uzyskanych licytacji prowadzonych na antenie Naszego Radia, gdzie działał trzeci sieradzki sztab.

SZADEK

Sztab został zawiązany w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury. Zebrał wspaniałą grupę wolontariuszy, którzy pomimo niezbyt sprzyjającej aury, kwestowali na terenie miasta. Podczas zbiórki Ochotnicze Straże Pożarne z Szadku i Wilamowa zorganizowały na rynku ognisko, pokazy sprzętu strażackiego i ratownictwa medycznego oraz przejażdżki wozem strażackim. Po zakończeniu zbiórki w MGOK wystąpili artyści działający w tej placówce, odbyła się licytacja oraz puszczanie symbolicznego światełka do nieba. Podczas tegorocznego finału w Szadku zebrano 12506,89 zł!

ZAPOLICE

15. 805 zł i 94 grosze. Tyle zebrał sztab w Zapolicach.

WIELUŃ

Wieluń pokazał, że pomaganie może być... dziecinnie proste. Podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano rekordową kwotę 118.322,34 złotych. Z samej licytacji serduszek na antenie Radia Ziemi Wieluńskiej było 29.200 zł. Z dogrywki licytacji, jak odbyła się w Wieluńskim Domu Kultury, uzyskano kolejne 15.340 złotych, co daje ogólną kwotę z licytacji - 44 540 zł. Dodatkowo firma Wielton przekazała czek na 10 tys. zł. Reszta pieniędzy pochodziła z puszek kwestujących wolontariuszy (źródło: RZW, radiozw.com.pl).

KONOPNICA

Sztab z Konopnicy zebrał 55.259,78 zł.

WIERUSZÓW

Po raz 27. do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączył się Wieruszowski Dom Kultury. Aby wesprzeć dziecięce szpitale specjalistyczne, pieniądze do puszek zbierało 80 wolontariuszy.

SOKOLNIKI

W Sokolnikach w powiecie wieruszowskim udało się pobić rekord pieniędzy zebranych podczas finału WOŚP. W sumie do Fundacji trafi 27.618,35 złotych. To o ponad cztery tysiące złotych więcej niż przed rokiem. Oprócz atrakcji muzycznych i licytacji cennych przedmiotów w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Turystyki zorganizowano Dzień Dawcy Szpiku.

CZASTARY

Po rocznej przerwie Wielka Orkiestra Świąteczne Pomocy zagrała w Czastarach. Tam finał odbył się w wyremontowanej sali OSP. W sumie sztab wspierany przez 29 wolontariuszy i licytację gadżetów uzbierał ponad 7 tysięcy złotych.

PAJĘCZNO

Takiego finału, jaki od lat organizuje sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pajęcznie, nie powstydziłyby się największe miasta w Polsce. W akcję angażują się sportowcy, samorządowcy, artyści, lokalni przedsiębiorcy, a przede wszystkim mieszkańcy, którzy licznie zgromadzili się w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza, żeby dorzucić swoją finansową cegiełkę na rzecz WOŚP. Były pokazy sztuk walki, koncerty, licytacje, dzięki czemu w sumie udało się uzbierać ponad 76,5 tysiąca złotych (źródło: RZW, radiozw.com.pl).

DZIAŁOSZYN

Działoszyn dołożył do skarbonki Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy blisko 20 tysięcy złotych, na co złożyły się zbiórki wolontariuszy ze szkół podstawowych (5.199,67), Gimnazjum (6.753,43) oraz Galeria Fryzur i Urody Ewy Klimczak (7.837,30), gdzie w ramach loterii można było skorzystać z szeregu zabiegów oferowanych przez salon i wylicytować usługi od lokalnych przedsiębiorców (źródło: RZW, radiozw.com.pl).

SĘDZIEJOWICE

Gmina Sędziejowice po raz trzeci tak hucznie grała z WOŚP. Koncert finałowy zorganizowany w Gminny Ośrodek Kultury w Sędziejowicach mimo niekorzystnej aury przyciągnął tłumy mieszkańców, którzy chcieli wspomóc inicjatywę Jurka Owsiaka. Były licytacje, loteria fantowa, występy w wykonaniu artystów GOK oraz Grupa motocyklowa Forever Young z gratką dla wielbicieli "dwóch kółek". O siły koncertujących zadbało Bilew Sołectwo, które przygotowało dla wszystkich uczestników swoją kultową grochówkę! Sędziejowickie "granie" rozpoczęto jednak nietypowo - bo od morsowania w Grabi! Ten sztab liczy jeszcze datki.

ZDUŃSKA WOLA

Hufiec ZHP był jednym z dwóch centrów dowodzenia WOŚP! Od rana czekało tu przybyłych mnóstwo atrakcji. Między innymi tradycyjna ścianka wspinaczkowa, kącik dla dzieci i nauka pierwszej pomocy z wolontariuszką Pokojowy Patrol. 25 nowych Potencjalnych Dawców zarejestrowało się w niedzielę w bazie dawców szpiku kostnego, czyli to 25 nowych szans na uratowanie komuś życia. W sumie w Zduńskiej Woli zebrano blisko 58 tys. zł. Sam hufiec zebrał 19.407, 74 zł.

KaMi S

fot. zdjęcia z archiwów sztabów z FB

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u