Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ATRAKCYJNE FERIE Z SIERADZKIM CENTRUM KULTURY

ATRAKCYJNE FERIE Z SIERADZKIM CENTRUM KULTURY

17SIERADZW najbliższy piątek, 9 lutego wypada w Sieradzkiem ostatni dzień nauki przed zimową przerwą. Dziś prezentujemy obszerną ofertę jaką na dwa tygodnie ferii przygotowało Sieradzkie Centrum Kultury. Do szkoły chodzić nie będzie trzeba, ale za to można wybrać się na warsztaty z SCK... Także z rodzicami. W ramach zajęć również warsztaty dla osób niedowidzących. Szczegóły poniżej. Warto też zapoznać się z repertuarem kinowym w Sieradzu.

 

Na plakatach także szczegółowe propozycje na czas ferii innych placówek kulturalnych z regionu.

KINO TEATR. REPERTUAR:
- 9 lutego 2019, godz. 20:00 – Planeta Singli 3
- 10 lutego 2019, godz. 14:00 - Planeta Singli 3
16:00 – Seans dla seniorów
18:00 - Planeta Singli 3
20:00 - Planeta Singli 3
- 11-16 lutego 2019, godz. 11:00 – Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru
godz. 17:00 - Planeta Singli 3
godz. 19:30 - Planeta Singli 3
- 17 lutego 2019, godz. 18:30 i 20.45 - Planeta Singli 3

Planeta Singli 3 – Komedia romantyczna / Polska, 1 godz. 43 min.
Bilety w cenie: 17zł - normalny , 15 zł - ulgowy zł ( do kupienia w kasie SCK lub online na www.scksieradz.pl) Trzecia część i wielki finał komediowego hitu, który chwycił za serca, rozbawił do łez i rozkochał w sobie miliony widzów! Wraz z powrotem dotychczasowych, uwielbianych bohaterów (Maciej Stuhr, Agnieszka Więdłocha, Tomasz Karolak, Weronika Książkiewicz, Piotr Głowacki, Danuta Stenka, Joanna Jarmołowicz) na wielkim ekranie pojawią się nowe, zaskakujące nazwiska. W jakich rolach wystąpią Bogusław Linda i Borys Szyc? O tym widzowie dowiedzą się już na Walentynki 2019! Będzie bardzo śmiesznie, bardzo wzruszająco i bardzo… inaczej niż we wszystkich komediach romantycznych, jakie widzieliście! Każdy ma problemy z rodziną. Tomek i Ania wreszcie decydują się na ślub. Wesele – na prośbę Ani – odbędzie się na wsi, u krewnych Tomka, z którymi ten od pewnego czasu nie utrzymuje kontaktów. Okaże się, że jego bracia i matka są jak włoska rodzina – każda rozmowa grozi wybuchem, a od wielkiej miłości do awantury jest czasami tylko krok. Do tego matka Ani, która przyjeżdża na wesele z dużo młodszym partnerem, rozmija się z wyobrażeniami matki Tomka o statecznej teściowej dla syna. Nie zabraknie nowych problemów w życiu weselnych gości – Oli i Bogdana, których małżeństwo zostanie wystawione na ciężką próbę przez raczkującego Mikołaja, a także Zośki, która polską wieś oglądała dotychczas tylko na Instagramie. Ale prawdziwą iskrą pod beczką prochu będie dopiero niespodziewany przyjazd na ślub od lat niewidzianego ojca Tomka. „Planeta Singli 3” to mnóstwo emocji, śmiechu i zaskoczeń w opowieści o tym, że miłość w różnych okresach życia oznacza zupełnie różne rzeczy.

Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru – Animowany, 1 godz. 25 min.
Bilety w cenie: 13 zł ( do kupienia w kasie SCK lub online na www.scksieradz.pl) Nominowani do Oscarów twórcy hitów: „Odlot” i „Wall-e” przedstawią ekranizację kultowego komiksu o Asteriksie i Obeliksie, w zupełnie nowej, animowanej odsłonie. Doskonały humor, wspaniali bohaterowie, szczypta magii i rewelacyjna zabawa od pierwszej do ostatniej minuty. Oto film, który zadowoli gusta widzów w każdym wieku. W polskiej obsadzie dubbingowej głosów tytułowym bohaterom użyczyli Wojciech Mecwaldowski i Wiktor Zborowski. Naprzeciw nich – w roli złego druida – stanie Kuba Wojewódzki. Autorem iskrzących dowcipem dialogów jest Jakub Wescile, współautor sukcesu takich filmów, jak: „Kraina Lodu”, „Coco” i „Auta”. Po pechowym upadku z drzewa, podczas zbiorów jemioły, druid Panoramiks postanawia przejść na emeryturę. Wcześniej jednak musi zadbać o bezpieczeństwo wioski i znaleźć dla siebie godnego następcę. W towarzystwie Asteriksa i Obeliksa wyrusza więc w świat, w poszukiwaniu młodego utalentowanego druida, któremu mógłby powierzyć tajemnicę magicznego wywaru. Tymczasem o problemach Galów dowiadują się ich najwięksi wrogowie. Dowodzeni przez Juliusza Cezara i złego druida Sulfuriksa, Rzymianie wymyślają intrygę, która pozwoli im zdobyć przepis na eliksir siły. Tak rozpoczyna się wielka, zaczarowana przygoda – prawdziwy kocioł śmiechu i zaskakujących zdarzeń!

Warsztaty TEATRALNE (dla młodzieży i dorosłych):
Dnia: 20 lub 21 lutego 2019 Godz. 9:00 - 16:00
Miejsce: Sieradzkie Centrum Kultury (Teatr Miejski) ul. Dominikańska 19
Warsztaty dla młodzieży od lat 15 i dorosłych Zapisy pod nr. tel. (43) 677-72-16 (ilość miejsc ograniczona)
Warsztaty prowadzone są przez Marcina Tomasika aktora Teatru im. A Sewruka w Elblągu. Zajęcia obejmują podstawy warsztatu sztuki aktorskiej bazując na wieloletnim doświadczeniu scenicznym oraz pracy z młodzieżą. Przebiegają w oparciu o metody Agusto Boali, Jerzego Grotowskiego, Konstantego Stanisławskiego. Trening aktorski obejmuje: improwizacje teatralną , pracę z głosem , ruchu i świadomość ciała,zadania aktorskie oraz pracę nad rolą.

PROGRAM WARSZTATÓW:
-INTEGRACJA W GRUPIE POPRZEZ FORMY TEATRALNE
- PODSTAWOWE PRZESTRZENIE SCENICZNE
- GEST, SYMBOL, RUCH, EKSPRESJA RUCHOWA
- ELEMENTARNE ZADANIA AKTORSKIE
- ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA
- PRACA Z TEKSTEM
- DYKCJA
- TECHNIKA ALEKSANDRA

Warsztaty upcyklingowe „Biżuteria z jeansu”:
Zajęcia dla dzieci i młodzieży
11 lutego 2019 r.
Godz. 10:00-12:00
Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu (Rynek 18)
Udział należy potwierdzić 7 lutego telefonicznie lub osobiście – brak potwierdzenia jest równoznaczny z rezygnacją z udziału w warsztatach

Upcykling to takie przetwarzanie niepotrzebnych nam rzeczy, aby powstało z nich coś o nowej wartości – coś bardziej użytecznego lub ładniejszego. Podczas warsztatów będziemy uczyć się, jak wykorzystać jeans do wykonania oryginalnej biżuterii. Jeans to ponadczasowy materiał, który pasuje praktycznie do wszystkiego, taka biżuteria może zatem stanowić świetny dodatek do waszych codziennych stylizacji. Serdecznie zapraszamy!

REGULAMIN:
· Udział w warsztatach jest bezpłatny, materiały zapewnia organizator
· Dzieci poniżej 9 roku życia mogą brać udział w warsztatach wyłącznie z dorosłym opiekunem.
· W przypadku chęci/konieczności rezygnacji z udziału w warsztatach należy NIEZWŁOCZNIE powiadomić nas o tym fakcie telefonicznie lub osobiście w godzinach pracy CIK – bez podawania przyczyny – by inni chętni mogli skorzystać z wolnego miejsca.
· Osoby zapisane, które nie pojawią się na warsztatach, a nie poinformują nas o tym fakcie wcześniej, nie będą miały prawa do udziału w trzech następnych warsztatach organizowanych przez Sieradzkie Centrum Kultury i Centrum Informacji Kulturalnej.
· Chęć udziału w warsztatach należy potwierdzić na dwa dni robocze przed dniem warsztatów w godzinach pracy CIK telefonicznie lub osobiście. Brak potwierdzenia jest równoznaczny z rezygnacją z uczestnictwa w warsztatach. [Przykład: jeśli warsztaty odbywają się w środę, udział należy potwierdzić w poniedziałek, jeśli warsztaty odbywają się w poniedziałek, udział należy potwierdzić w czwartek tygodnia poprzedniego itd.] · Udział w warsztatach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na upublicznienie wizerunku uczestnika (fotorelacja z wydarzenia na portalu Facebook).

Zapisy: 43 677 72 14 lub osobiście
Pn-pt - 8:00-16:00

Warsztaty upcyklingowe „Ramki na zdjęcia”:
Zajęcia dla dzieci i młodzieży
12 lutego 2019 r.
Godz. 10:00-12:00
Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu (Rynek 18) Udział należy potwierdzić 8 lutego telefonicznie lub osobiście – brak potwierdzenia jest równoznaczny z rezygnacją z udziału w warsztatach

Upcykling to takie przetwarzanie niepotrzebnych nam rzeczy, aby powstało z nich coś o nowej wartości – coś bardziej użytecznego lub ładniejszego. Podczas warsztatów będziemy uczyć się, jak wykorzystać materiały, które większość z nas ma w domach do stworzenia pięknych, oryginalnych ramek na wasze ulubione zdjęcia. Serdecznie zapraszamy!

REGULAMIN:
· Udział w warsztatach jest bezpłatny, materiały zapewnia organizator
· Dzieci poniżej 9 roku życia mogą brać udział w warsztatach wyłącznie z dorosłym opiekunem W przypadku chęci/konieczności rezygnacji z udziału w warsztatach należy NIEZWŁOCZNIE powiadomić nas o tym fakcie telefonicznie lub osobiście w godzinach pracy CIK – bez podawania przyczyny – by inni chętni mogli skorzystać z wolnego miejsca Osoby zapisane, które nie pojawią się na warsztatach, a nie poinformują nas o tym fakcie wcześniej, nie będą miały prawa do udziału w trzech następnych warsztatach organizowanych przez Sieradzkie Centrum Kultury i Centrum Informacji Kulturalnej.
· Chęć udziału w warsztatach należy potwierdzić na dwa dni robocze przed dniem warsztatów w godzinach pracy CIK telefonicznie lub osobiście. Brak potwierdzenia jest równoznaczny z rezygnacją z uczestnictwa w warsztatach. [Przykład: jeśli warsztaty odbywają się w środę, udział należy potwierdzić w poniedziałek, jeśli warsztaty odbywają się w poniedziałek, udział należy potwierdzić w czwartek tygodnia poprzedniego itd.]
· Udział w warsztatach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na upublicznienie wizerunku uczestnika (fotorelacja z wydarzenia na portalu Facebook).

Zapisy: 43 677 72 14 lub osobiście
Pn-pt - 8:00-16:00

Warsztaty mydlarskie dla dzieci:
14 lutego 2019 r.
Godz. 10:00-11:00
Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu (Rynek 18)
Udział należy potwierdzić 12 lutego telefonicznie lub osobiście – brak potwierdzenia jest równoznaczny z rezygnacją z udziału w warsztatach

Warsztaty mydlarskie to doskonała okazja do stworzenia niepowtarzalnych mydełek glicerynowych. Celem zajęć jest rozwijanie zdolności manualnych oraz wykorzystanie wyobraźni dzieci. Własnoręcznie zrobione, pachnące i kolorowe mydełka , to oryginalny pomysł na prezent z okazji: np. Walentynek Podczas warsztatów: Uczestnicy poznają historię powstawania mydła, a następnie własnoręcznie wykonają 2 mydełka w rozmaitych kształtach. Dzieci wybiorą kolory, zapachy, mydlane dodatki i inne ozdoby, z których ułożą własną kompozycję na mydełkach. Wszystkie mydełka na koniec zostaną pięknie zapakowane i zabrane przez dzieci do domu REGULAMIN:
• Udział w warsztatach jest bezpłatny, materiały zapewnia organizator
• Dzieci poniżej 9 roku życia mogą brać udział w warsztatach wyłącznie z dorosłym opiekunem.
• W przypadku chęci/konieczności rezygnacji z udziału w warsztatach należy NIEZWŁOCZNIE powiadomić nas o tym fakcie telefonicznie lub osobiście w godzinach pracy CIK – bez podawania przyczyny – by inni chętni mogli skorzystać z wolnego miejsca.
• Osoby zapisane, które nie pojawią się na warsztatach, a nie poinformują nas o tym fakcie wcześniej, nie będą miały prawa do udziału w trzech następnych warsztatach organizowanych przez Sieradzkie Centrum Kultury i Centrum Informacji Kulturalnej.
• Chęć udziału w warsztatach należy potwierdzić na dwa dni robocze przed dniem warsztatów w godzinach pracy CIK telefonicznie lub osobiście. Brak potwierdzenia jest równoznaczny z rezygnacją z uczestnictwa w warsztatach. [Przykład: jeśli warsztaty odbywają się w środę, udział należy potwierdzić w poniedziałek, jeśli warsztaty odbywają się w poniedziałek, udział należy potwierdzić w czwartek tygodnia poprzedniego itd.]
• Udział w warsztatach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na upublicznienie wizerunku uczestnika (fotorelacja z wydarzenia na portalu Facebook).

Zapisy: 43 677 72 14 lub osobiście
Pn-pt - 8:00-16:00

„Skrzaty” - Zajęcia dla dzieci i młodzieży:
15 lutego 2019 r.
Godz. 10:00-12:00
Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu (Rynek 18)
Udział należy potwierdzić 13 lutego telefonicznie lub osobiście – brak potwierdzenia jest równoznaczny z rezygnacją z udziału w warsztatach Podczas zajęć nauczymy się wykonywania modnych skrzatów z filcu, które mogą stać się zarówno ozdobą każdego pokoju, jak i zabawką. Doskonale sprawdzą się także w roli prezentu. Serdecznie zapraszamy!

REGULAMIN:
-Udział w warsztatach jest bezpłatny, materiały zapewnia organizator
-Dzieci poniżej 9 roku życia mogą brać udział w warsztatach wyłącznie z dorosłym opiekunem.
-W przypadku chęci/konieczności rezygnacji z udziału w warsztatach należy NIEZWŁOCZNIE powiadomić nas o tym fakcie telefonicznie lub osobiście w godzinach pracy CIK – bez podawania przyczyny – by inni chętni mogli skorzystać z wolnego miejsca.
-Osoby zapisane, które nie pojawią się na warsztatach, a nie poinformują nas o tym fakcie wcześniej, nie będą miały prawa do udziału w trzech następnych warsztatachorganizowanych przez Sieradzkie Centrum Kultury i Centrum Informacji Kulturalnej.
-Chęć udziału w warsztatach należy potwierdzić na dwa dni robocze przed dniem warsztatów w godzinach pracy CIK telefonicznie lub osobiście. Brak potwierdzenia jest równoznaczny z rezygnacją z uczestnictwa w warsztatach. [Przykład: jeśli warsztaty odbywają się w środę, udział należy potwierdzić w poniedziałek, jeśli warsztaty odbywają się w poniedziałek, udział należy potwierdzić w czwartek tygodnia poprzedniego itd.]
-Udział w warsztatach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na upublicznienie wizerunku uczestnika (fotorelacja z wydarzenia na portalu Facebook).

Zapisy: 43 677 72 14 lub osobiście
Pn-pt - 8:00-16:00

Warsztaty ceramiczne dla osób niewidomych i niedowidzących:
- dla dzieci oraz dorosłych
13 lutego 2019 r. Godz. 13:00-16:00 Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu (Rynek 18) Udział należy potwierdzić 11 lutego telefonicznie lub osobiście – brak potwierdzenia jest równoznaczny z rezygnacją z udziału w warsztatach Glina jest wspaniałym tworzywem, z którego dotykiem i naciskiem możemy wydobywać dowolne kształty, tworząc przedmioty użytkowe i dekoracyjne. Możemy przy tym cudownie się odstresować, "wygnieść" wszystkie zmartwienia i przede wszystkim dać upust pokładom naszej kreatywności. Zajęcia ceramiki są przeznaczone dla osób niewidomych oraz niedowidzących, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Serdecznie zapraszamy! REGULAMIN:
• Udział w warsztatach jest bezpłatny, materiały zapewnia organizator
• Dzieci poniżej 9 roku życia mogą brać udział w warsztatach wyłącznie z dorosłym opiekunem.
• W przypadku chęci/konieczności rezygnacji z udziału w warsztatach należy NIEZWŁOCZNIE powiadomić nas o tym fakcie telefonicznie lub osobiście w godzinach pracy CIK – bez podawania przyczyny – by inni chętni mogli skorzystać z wolnego miejsca.
• Osoby zapisane, które nie pojawią się na warsztatach, a nie poinformują nas o tym fakcie wcześniej, nie będą miały prawa do udziału w trzech następnych warsztatach organizowanych przez Sieradzkie Centrum Kultury i Centrum Informacji Kulturalnej.
• Chęć udziału w warsztatach należy potwierdzić na dwa dni robocze przed dniem warsztatów w godzinach pracy CIK telefonicznie lub osobiście. Brak potwierdzenia jest równoznaczny z rezygnacją z uczestnictwa w warsztatach. [Przykład: jeśli warsztaty odbywają się w środę, udział należy potwierdzić w poniedziałek, jeśli warsztaty odbywają się w poniedziałek, udział należy potwierdzić w czwartek tygodnia poprzedniego itd.] • Udział w warsztatach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na upublicznienie wizerunku uczestnika (fotorelacja z wydarzenia na portalu Facebook).

Zapisy: 43 677 72 14 lub osobiście
Pn-pt - 8:00-16:00.

Opr. Leon, źródło: sieradz.eu

Podobne: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9327-ferie-z-domem-kultury-lokator-w-zduskiej-woli-trwaj-zapisy-na-wycieczki

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySąsiad, wpadając niespodziewanie,
Zwłaszcza gdy sobie ciut golnie,
Zawsze zadaje mi to pytanie:
Kiedy to wreszcie pier....?

Co dzień się zmiany wprowadza nowe,
Czyniąc to dość nieudolnie. Sąsiad się ciągle łapie za głowę: Przecież to zaraz pier......

Ja mu tłumaczę, że taką władzę
Wybraliśmy dobrowolnie,
A on mi na to: Nic nie poradzę,
Ale to wkrótce pier......

Tak jak przed laty, proces odnowy
Musi się zacząć oddolnie.
Naród po rozum pójdzie do głowy,
I w końcu wszystko pierdolnie.

Z tego powodu logiczny wniosek
Nasuwa się mimowolnie:
Gdy prawda dotrze do miast i wiosek,
Wtedy to z hukiem pie......

Koła historii, jak uczą dzieje,
Toczą się szybciej lub wolniej,
Lecz każdy reżim, mam tę nadzieję,
Wcześniej czy później pier......

Wybaczcie, proszę, że poemacik
Zakończę nieco frywolnie,
Ale pocieszyć pragnę współbraci,
Że to niebawem pier.....

autor: Wojciech Dąbrowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u